You are currently viewing ВИЛА САЛА – КСАМИЛ – 2022

ОПИС:

Вила Сала лоцирана во Ксамил се наоѓа на 400м од плажа, до плажа има 7мин пешачење. Собите се лоцирани на приземје, први и втор спрат. На приземје се студиа за 3 и 4 лица и гледаат во градина, на прв и втор спрат се студиа за 2 и 3 лица. Сите соби располагаат со сопствен тоалет, клима (вклучена во цената), кујна опремена со прибор за готвење, фиржидер, тв, балкон, комарници.

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2022

На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана резервација, попустите не можат да се комбинираат

СЛИКИ:

ЦЕНОВНИК:

KSAMIL – VILLA SALA
ЦЕНА ПО ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ 1/2 студио за 2 лица 1/3 студио за 3 лица 1/3 мезонет за 3 лица 1/3 апп – оделена  спална – приземје 1/4+1 студио за 4 лица Коментар
27.05-03.06.2022 7 69 79 89 99 109 Промо цена
03.06-10.06.2022 7 129 139 149 159 169 Промо цена
10.06-17.06.2022 7 169 179 189 199 209  
17.06-24.06.2022 7 189 199 209 219 229  
24.06-01.07.2022 7 209 219 229 239 249  
01.07-08.07.2022 7 259 269 279 289 299  
08.07-15.07.2022 7 299 309 319 329 339  
15.07-22.07.2022 7 299 309 319 329 339  
22.07-29.07.2022 7 299 309 319 329 339  
29.07-05.08.2022 7 299 309 319 329 339  
05.08-12.08.2022 7 299 309 319 329 339  
12.08-19.08.2022 7 299 309 319 329 339  
19.08-26.08.2022 7 289 299 309 319 329  
26.08-02.09.2022 7 259 269 279 289 299  
02.09-09.09.2022 7 169 179 189 199 209  
09.09-16.09.2022 7 149 159 169 179 189  
16.09-23.09.2022 7 129 139 149 159 169 Промо цена
23.09-30.09.2022 7 79 89 99 109 119 Промо цена

Уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку граничен премин Меџитлија: 

 • Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 55€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 65€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 55€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку граничен премин Меџитлија:

 • Битола (Пред спортска Сала) – 55€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 55€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 55€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -55€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -55€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

 • 00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер
 • 00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
 • 00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
 • 01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
 • 02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
 • 03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • 03.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
 • 04:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
 • 04.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!
 • За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ