You are currently viewing ВИЛА DIMITRA – НИКИТИ

НИКИТИ туристичкото место на западната страна на вториот крак на Халкидики-Ситонија.Плажата на Никити е во залив и гледа према првиот крак.Идеално место за туристи кои сакаат убава плажа,чисто море,долги прошетки покрај плажа со многу ресторани,сувенирници,детски забавни паркови и разновиден културно-забавен живот.Во непосредна близина се наоѓаат супермаркетите Лидл и Масутис.

ВИЛА “DIMITRA” e идеална за одмор со простран двор со трева,цвеќиња и палми,лулашки за деца.Оддалечена е на 250м од плажа.Располага со трокреветни апартмани а во еден од нив има можност за дополнителен кревет. Апартманите се опремени со пешкири,сапун и тоалетна хартија.

Цените во табелата означени со ѕвездичка * во табелата се пакет цени по лице со вклучен автобуски превоз.

Останатите цени се однесуваат за апартман од 7 ноќевања , користење на паркинг, клима уред , wi-fi.

Пакет аранжман 7 ноќи + превоз

Наем на апартман 7 ноќи

Пакет аранжман 7 ноќи + превоз

Мај

Јуни

Јуни

Јули

Август

Август

Септември

15*

22*

29*

05*

12*

19

26

03

10

17

24

31

07

14

21

28*

04*

11*

59€

89€

109€

119€

159€

299€

319€

359€

389€

389€

389€

389€

389€

359€

299€

179€

129€

109€

 • За пакет аранжманот во апартман потребни се минимум 2 лица;
 • трето,четврто лице се сместуваат бесплатно доплаќаат само превоз доколку користат
 • Туристичка такса 0.5€ по соба од ден
 • Цена за превоз -40€ за возрасен или 25€ за дете од 02 – 12 години;
 • дете до 02 години не плаќа(бесплатно) не користи седиште во автобус;
 • за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

 • 40 € за возрасни – повратна карта;
 • 30 € за возрасни – карта во еден правец;
 • 25€ за деца до 12 години – повратна карта;
 • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ:

 • Попустите за рана уплата , не важат за пакет аранжманите означени со ѕвездичка * во табелата.
 • За рана резервација (EB) се уплаќа аванс од 50% од вредноста на аранжманот додека трае попустот.Остатокот од  50% се доплаќа 21 ден пред поаѓање.
 • За уплата на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10 % попуст на втората смена.
 • Кога има акциски попуст на втората смена не се одобрува попуст
 • За важечка уплата на 30% од целосната вредност на аранжманот
 • Кога има акциски попуст или кога е една смена со ѕвездичка * на втората смена не се одобрува попуст
 • Во случај на веќе уплатени аранжмани со попуст и рана резервација , средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето
 • Доколку се направи штета во апартманите , сопственикот има право да наплати на лице место.
 • Агенцијата нема одговорност за кавалитетот и брзината на интернет конекцијата.

ОПИС НА СОБИТЕ:

 • 1/2+1/1 – 3 ЛИЦА Апартманот се наоѓа на први кат. Апартманот располага со две простории. Првата просторија е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар, ел.шпорет без рерна, аспиратор, фрижидер и има 1 поединечен кревет. Во втората просторија има 2 поединечни кревети, плакар за алишта, тв, клима и излегува на тераса на која има маса со столици и тенда, со поглед во убавата градина. Има комарници и ролетни Апартманот располага со стандардно купатило и вц.
 • 1/2+1/1 – 3 ЛИЦА Апартманот се наоѓа на први кат. Апартманот располага со две простории. Првата просторија е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар, ел.шпорет без рерна, аспиратор, фрижидер и има 1 поединечен кревет. Во втората просторија има 2 поединечни кревети, плакар за алишта, тв, клима и излегува на тераса на која има маса со столици и тенда, со поглед во убавата градина.Има комарници и ролетни.Апартманот располага со стандардно купатило и вц.
 • 1/2+1/1+1 – 4 ЛИЦА Апартманот се наоѓа на втори кат.Апартманот располага со две простории. Првата просторија е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар, ел.шпорет без рерна, аспиратор, фрижидер и има 1 поединечен кревет. Во втората просторија има 2 поединечни кревети со можност за дополнителен кревет, плакар за алишта, тв, клима и излегува на тераса на која има маса со столици и тенда, со поглед во убавата градина.Има комарници и ролетни. Апартманот располага со стандардно купатило и вц.
 • 1/2+1/1 – 3 ЛИЦА Апартманот се наоѓа на втори кат. Aпартманот располага со две простории. Првата просторија е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар, ел.шпорет без рерна, аспиратор, фрижидер и има 1 поединечен кревет. Во втората просторија има 2 поединечни кревети, плакар за алишта, тв, клима и излегува на тераса на која има маса со столици и тенда, со поглед во убавата градина. Има комарници и ролетни.Апартманот располага со стандардно купатило и вц.
   

Важат Општите услови на Т.А. С-Травел.