You are currently viewing Вила Василис -Неи Пори 2022
 • Локација: Вилата се наоѓа во новиот дел од Неи Пори, на 200 метри од плажата.
 • Опис: Убаво украсена, уредна и чиста куќа, има лоби и соба за багаж и тоалет што гостите можат да ги користат на денот на смената.
 • Сместување: Секоја единица има тоалет, безжичен интернет, клима и тераса.
 • Структура: Вилата има: Две 1/2 студио (бр. А1, Б6) со поглед на дворот Шест 1/3 студиа (бр. А2, Б1, Б2, Б3, Б4, Б5) со поглед на улицата или дворот Студијата А1 и А2 имаат заедничка тераса на приземјето.

Првите и последните два термини се ПРОМО цени и на следува попуст за рана резервација -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 20.05.2022

ТЕРМИН НОЌЕВАЊА 1/2 СТУДИО 1/3 СТУДИО
21.05-28.05 7 80 € 100 €
28.05-04.06 7 120 € 140 €
04.06-11.06 7 150 € 180 €
11.06-18.06 7 210 € 240 €
18.06-25.06 7 230 € 270 €
25.06-02.07 7 250 € 290 €
02.07-09.07 7 260 € 310 €
09.07-16.07 7 280 € 320 €
16.07-23.07 7 330 € 350 €
23.07-30.07 7 330 € 350 €
30.07-06.08 7 330 € 350 €
06.08-13.08 7 330 € 350 €
13.08-20.08 7 330 € 350 €
20.08-27.08 7 290 € 320 €
27.08-03.09 7 240 € 290 €
03.09-10.09 7 210 € 250 €
10.09-17.09 7 140 € 190 €
17.09-24.09 7 110 € 160 €
24.09-31.09 7 80 € 100 €

Цените се дадени по соба во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:

 • 7 ноќевања
 • Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:

 • Автобуски превоз
 • Клима 5€ на ден по соба ( се плаќа во објектот )
 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цена за превоз од Битола за Пиериа:

 • Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 35€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 35€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице
 • Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe
 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур – Деца до 1,99 години бесплатно.

Цена за превоз од Скопје за Пиериа:

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 45€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 45€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

С-ТРАВЕЛ го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

Останати услови и попусти  :

 • Можност за плаќање од 6-12 рати преку СН кредити.
 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • За користење студио 1/2 со 2 кревети како еднокреветно, попуст 20% од цената
 • дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на Т.А. С-Травел.