You are currently viewing Вила Алекс – Ксамил, Албанија 2021

Вила Алекс – Ксамил, Албанија

ОПИС:

Локација: Вила Алекс се наоѓа на околу 150 метри од центарот на Ксамил.  Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење… 

Соби: Располага со трокреветни соби на приземје и на прв кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима и WI-FI.

Плажа: На само 50 метри од вилата се наоѓа прекрасната плажа Bella Vista.

ЦЕНОВНИК: 

Термин Ноќевања 1/3 студио на прв спрат 1/3+1 студио на прв спрат 1/3+1 приземје
04.06 – 11.06 7 185 195 185
11.06 – 18.06 7 185 195 185
18.06 – 25.06 7 209 219 209
25.06 – 02.07 7 235 245 235
02.07 – 09.07 7 275 285 275
09.07 – 16.07 7 305 315 305
16.07 – 23.07 7 319 329 319
23.07 – 30.07 7 319 329 319
30.07 – 06.08 7 319 329 319
06.08 – 13.08 7 305 315 305
13.08 – 20.08 7 275 285 275
20.08 – 27.08 7 235 245 235
27.08 – 03.09 7 215 225 215
03.09 – 10.09 7 185 195 185
10.09 – 17.09 7 135 145 135
17.09 – 24.09 7 135 145 135
24.09 – 01.10 7 125 135 125
 • Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања!!!
 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања во студио
 • Клима

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Доплати и попусти:

 • Можност за дополнителен кревет во oдредени студија – Бесплатно;
 • Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет;

Превоз:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Албанија:
Скопје (Дрводекор)/ Штип (паркинг пред пошта) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) 
Скопје-Саранда – 50€
Скопје-Ксамил- 50 €
Доплата за Трансфер од Штип +10 €
Деца од 2-11,99год: -40 €

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Албанија:
Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) / Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) 
Битола-Саранда – 50€
Битола-Ксамил- 50 €
Доплата за Трансфер од Кичево + 10 €
Деца од 2-11,99год: -40 €

 • Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер
00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
03.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
04:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
04.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

СЛИКИ:  

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум. 
 • Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!!!
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!
 • Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50% или 70%.
 • Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин Меџитлија Битола со што задолжително е поседување на валиден ПАСОШ ( Ако автобускиот превоз  НЕ може да се реализира преку ГРЦИЈА во тој случај би биле валидни нови цени за патување преку граничен премин Ќафасан-Струга).
 • За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • за отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патувањена организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ