You are currently viewing Вила Мариа – Калитеа 2024

Вила Мариа – Калитеа 2024

ОПИС:

Вила Мариа се наоѓа во центарот на Калитеа, веднаш до паркот, на 500м одалеченост од море. Собите се ново изградени Април 2019, и дополнети со 3 нови соби 2020. Вилата располага со трокреветно и четворокреветни студиа, сите опремени со клима (доплата од 5еур на лице место), мини кујна со решо, сопствен тоалет со туш, балкон, интернет ( за јачината на истиот туристичката агенција не гарантира и не одговара) и сите соби се на втор спрат.

ПОПУСТИ:

-15%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2023, СО 50% УПЛАТА ДО 10.01.2024

-10%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.04.2024, СО 50% УПЛАТА ДО 10.03.2024

-7%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2023, СО 50% УПЛАТА ДО 10.05.2024

ЦЕНОВНИК:

ВИЛА МАРИЈА – КАЛИТЕА
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќевања 1/3 (студио за 3 лица) 1/4 (студио за 4 лица) коментар
18.05-25.05.2024 7 109 119 Промо
25.05-01.06.2024 7 149 169 Промо
01.06-08.06.2024 7 199 229  
08.06-15.06.2024 7 269 309  
15.06-22.06.2024 7 319 349  
22.06-29.06.2024 7 379 409  
29.06-06.07.2024 7 449 479  
06.07-13.07.2024 7 459 489  
13.07-20.07.2024 7 479 509  
20.07-27.07.2024 7 539 579  
27.07-03.08.2024 7 549 589  
03.08-10.08.2024 7 549 589  
10.08-17.08.2024 7 549 589  
17.08-24.08.2024 7 529 569  
24.08-31.08.2024 7 349 399  
31.08-07.09.2024 7 309 369  
07.09-14.09.2024 7 259 309 Промо
14.09-21.09.2024 7 199 239 Промо
21.09-29.09.2024 7 179 199 Промо

Во цената е вклучено:

  • 7 ноќевања за наем на соба
  • Интернет (за јачината на истиот агенцијата не гарантира и не одговара)

Во цената не е вклучено:

  • Туристичка такса: 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
  • Превоз
  • Клима: 5€ на ден (се плаќа во објектот)

ПРЕВОЗ:

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од

Цена по лице за превоз  Скопје-Халкидики (секоја Недела) време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 04;00 45 €
Велес – (Кружен Тек на Влезот-Бензиска Макпетрол)  04;30 45 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03;40 60 €
Неготино – бензинска, Неготино 05;00 45 €
Граничен премин – бензинска Шимов 06;00 45 €

 

Цена по лице за превоз  Битола- Халкидики (секоја Недела) време на поаѓање цена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04;00 40 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03;15 40€
Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола 02;15 50 €
Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола 02;30 50 €
Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола 03;15 50 €

Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Час и место на поаѓање од Грција

локално (грчко)  време македонско време летовалиште
15:00 14:00 Калитеа
14:45 14:00 Полихроно
14:30 13:30 Ханиоти
14:15 13:15 Пефкохори

С-ТРАВЕЛ го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

УСЛОВИ:

  • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта или пасош.
  • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање за резервации направи по редовна цена.
  • Комплетна доплата до 01.06.2023 за резервации направи по промотивна цена.
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
  • На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина.
  • Можност за плаќање од 6-12 рати преку СН кредити.
  • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.
  • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената. По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
  • Во случај на причинета штета за време на престојот, корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место.
  • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
  • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).
  • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
  • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
  • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

  • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
  • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
  • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм. 

СЛИКИ:

Важат Општите услови на СКТМ и ТА С-ТРАВЕЛ