БУДВА- ВИЛА ШИШЕВИЌ

БУДВА, бисер на Јадранот, центар на медитеранскиот туризам. Место каде се вкрстени влијанијата на истокот и западот, хеленската и римската култура. Стариот град со својата архитектура привлекува илјадници туристи, кој во вечерните часови се претвара во отворен театар за сечиј вкус. “Будванска ривиера“ ги нуди 35-те најпознати плажи на Јадранот (Јаз, Плоче, Трстено, Могрен, Словенска плажа, Бечичи, Милочер, Св.Стефан…) кои во комбинација со интензивниот ноќен живот се главна каректеристика поради кои се доаѓа во оваа престолнина на Црногорскиот туризам. Будва нуди илјада можности, на Вас останува да одберете

ВИЛА ШИШЕВИЌ

Вила ”ШИШЕВИЌ” – на 90 – 100 м од Словенска плажа со: 1/2, 1/2+1, 1/3, 1/3+1 студија, опремени со мини кујна, тараса, twc, тв, wi-fi и клима вклучени во цената.

Цените се изразени во евра за наем на студио за 8 ноќевањабез превоз.

     Период Ноќевања    1/2 1/2+1 1/3 1/3+1
10.06-18.06 8 119 139 159 179
      18.06-26.06 8 159 179 199 219
26.06-04.07 8 189 209 229 249
04.07-12.07 8 219 239 259 279
12.07-20.07 8 259 279 299 309
20.07-28.07 8 289 329 359 389
28.07-05.08 8 289 329 359 389
05.08-13.08 8 289 329 359 389
13.08-21.08 8 279 299 319 339
21.08-29.08 8 259 279 299 319
29.08-06.09 8 189 209 239 259
06.09-09.09 3 60 85 90 99

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност (1 евро = 62 ден.)

Автобуски превоз:

40 € – повратен билет, 25 € за деца, 25 € – еден правец, 15 € за деца

Поаѓање:

  • Прилеп: 22 ч
  • Битола: 22:45 ч
  • Охрид: 24:00 ч.

Враќање:

  • Будва: 14:00 ч.

Напомена: Доплата за туристичка такса 1 € по ден (во агенција). Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 13 ч, за хигиената во студијата за време на престојат се грижат самите клиенти. Промена на постелнина на 4 дена. 

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма.  Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.