Вила Шишевиќ – Будва

Вила Шишевиќ – Будва

Во срцето на Јадранскиот брег на Црна Гора ве чека Будва – бисерот на ривиерата, со долга песочна плажа, а посебно позната по ноќниот живот со многу диска, кафичи, ресторани па,  вашиот одмор ќе го направат незаборавен.

Вила ”ШИШЕВИЌ” – на 90 – 100 м од Словенска плажа со: 1/2, 1/2+1, 1/3, 1/2+2 студија, опремени со мини кујна, тараса, twc, твwi-fi и клима – вклучени во цената.

 

     Период Ноќевања    1/2 1/2+1 1/3 1/2+2
10.06-18.06 8 109 139 159 179
      18.06-26.06 8 149 169 199 219
26.06-04.07 8 189 209 239 259
04.07-12.07 8 219 239 269 289
12.07-20.07 8 259 279 309 329
20.07-28.07 8 289 329 369 399
28.07-05.08 8 289 329 369 399
05.08-13.08 8 289 329 369 399
13.08-21.08 8 279 299 339 359
21.08-29.08 8 259 279 309 329
29.08-06.09 8 189 209 239 259
06.09-09.09 3 65 85 95 99

 

Цените се изразени во евра за наем на студио за 3 и 8 ноќевања – без превоз.

Автобуски превоз: 40 € – повратен билет, 25 € за деца, 25 € – еден правец, 15 € за деца

Поаѓање: Прилеп: 22 ч, Битола: 22:45 ч, Охрид: 24:00 ч. Враќање: Будва: 14:00 ч.

Термини на поаѓање: 09,17,25 Јуни; 03,11,19,27 Јули; 04,12,20,28 Август; 05 Септември. Цените се во евра, плаќањето е во денарска противредност – 1 € – 61.8 денари.

Напомена: Доплата за туристичка такса 1 € по ден (во агенција), како и доплата за патничко здравствено патничко осигурување до 65 год 200 ден, до 18 год 150 ден. Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 13 ч, за хигиената во студијата за време на престојат се грижат самите клиенти. Промена на постелнина на 4 дена. Можност за плаќање со visa i mastercard и на 3 рати по договор + 5 % од цената.