You are currently viewing Хотел Врњачке Терме 2024

Во срцето на Врњачка Бања, во близина на добро познатата јапонска градина, се наоѓа комплексот на водството на Врњачка – „Врњачка Терме“. Поставени 8 базени и 4 лизгалки во целиот комплекс, создадено за сите љубители на водни активности. На крајот од напорниот ден, опуштете се во базените со термално-минерална вода со температура од 32 ℃ до 36 ℃.

Соби: Хотелот  располага со 5 затворени базени (за рекреација, пливање, со масажери, лизгалки, детски), 3 надворешни (слајд, релаксација, пливање). Хотелот Врњачки Терме располага со 85 сместувачки единици – 69 супериорни соби и 16 луксузни апартмани.
Супериорните соби се совршено опремени за парови или пријатели. Ако се одлучите за супериорна, двокреветна соба, можете да изберете помеѓу два единечни кревети или еден брачен. Супериорната соба има тераса со прекрасен поглед на градскиот парк и посебна бања каде што имате: влечки, крпи, фен за коса, тоалети, бесплатна козметика, туш. Супериорните соби содржат ТВ со голем број кабелски канали, сеф, мини бар, гардероба, телефон, биро, интернет, електронски систем за заклучување. Детали Максимален број гости: 3 Опремена со: гардероба, интернет, мини бар, биро, електронски систем за заклучување, телефон, ТВ со голем број кабелски канали
Поглед: Тераса со прекрасен поглед на градскиот парк, Површина: 27м²,
Тип на кревет: Двоен кревет или двокреветни кревети, софа кревет

Делукс  апартманите се одличен избор за релаксирачки семеен одмор со деца или групи пријатели. Тие се дизајнирани со отворена дневна соба, тие се многу светли и пространи.  Секој луксузен апартман е опремен со брачен кревет и аголна гарнитура. Станот има тераса со прекрасен поглед на градскиот парк и посебна бања каде што имате: влечки, крпи, фен за коса, тоалети, бесплатна козметика, туш. Делукс апартманите содржат ТВ со голем број кабелски канали, сеф, мини бар, гардероба, телефон, биро, интернет, електронски систем за заклучување. Детали Максимален број гости: 4 Објекти: гардероба, интернет, мини бар, биро, електронски систем за заклучување, телефон, ТВ со голем број кабелски канали
Поглед: Тераса со прекрасен поглед на градскиот парк,
Површина: 35м², Тип на кревет: Двоен кревет, аголен тросед

ЦЕНОВНИК: 2024

Цени за соба на ден  ноќевање со појадок(Јануари-Август)

сместување 02.01 – 14.02./18.02-29.04.2024 07.05-31.08.2024 14.02-18.02./29.04.-07.05.2024
Недела-четврток Петок и сабота  Недела-четврток  Петок и сабота Иста цена
Superior soba 1/1   77 €   81 €   81 €   85 € 85 €
De Lux Apartman 1/1 94 € 98 €   98 € 102 € 102 €
Superior soba 1/2 94 € 111 €   102 € 119 € 119 €
De Lux Apartman 1/2 128 € 145 € 137 € 154 € 154 €
Дополнително легло    30 €    38 €   30 €    38€ 38€
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

Деца до 3 години не плаќаат за нивниот престој.
Деца од 3 до 10 години добиваат 50% попуст.

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање со појадок
 • Валнес и СПА центaр:
 • Затворени базени,
 • Сауна,
 • Солена соба,
 • Парна бања,
 • Тепидариум
 • Безжичен интернет
 • Клима уред
 • Греење
 • Фитнес
 • Паркинг на отворено (во гаража се плаќа)

Во цената не е вклучено:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Туристичката такса
 • Возрасен 160,00 динари, Деца 3-10 г.  80,00 динари
 • Осигурување (30 динари по лице/ден)
 • Услови за индивидуални туристи кои патуваат со сопствен превоз:
 • Прием на собата првиот ден по 14:00 часот.
 • Последниот ден, напуштање на собата најдоцна до 10:00 часот.

Политика за откажување:

 • Согласно деловната политика на хотелот, поради откажување на резервацијата, не е можно да се вратат уплатените средства (аванс). Наведената резервација и авансно плаќање може да се искористи до крајот на тековната година.
 • *Скратувањето на престојот ќе се третира како ненавремено откажување на резервацијата и во тој случај хотелот го задржува правото да ја наплати целата сума на резервацијата.
 • *Резервациите направени за државни празници мора да се гарантираат најмалку 30 дена пред очекуваниот датум на пристигнување.

Приговори и поплаки :

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ