You are currently viewing ХОТЕЛ ВРЊАЧКЕ ТЕРМЕ 2021/22

Во срцето на Врњачка Бања, во близина на добро познатата јапонска градина, се наоѓа комплексот на водството на Врњачка – „Врњачка Терме“. Поставени 8 базени и 4 лизгалки во целиот комплекс, создадено за сите љубители на водни активности. На крајот од напорниот ден, опуштете се во базените со термално-минерална вода со температура од 32 ℃ до 36 ℃.

Соби: Хотелот  располага со 5 затворени базени (за рекреација, пливање, со масажери, лизгалки, детски), 3 надворешни (слајд, релаксација, пливање). Хотелот Врњачки Терме располага со 85 сместувачки единици – 69 супериорни соби и 16 луксузни апартмани.

Супериорните соби се совршено опремени за парови или пријатели. Ако се одлучите за супериорна, двокреветна соба, можете да изберете помеѓу два единечни кревети или еден брачен. Супериорната соба има тераса со прекрасен поглед на градскиот парк и посебна бања каде што имате: влечки, крпи, фен за коса, тоалети, бесплатна козметика, туш. Супериорните соби содржат ТВ со голем број кабелски канали, сеф, мини бар, гардероба, телефон, биро, интернет, електронски систем за заклучување. Детали Максимален број гости: 3 Опремена со: гардероба, интернет, мини бар, биро, електронски систем за заклучување, телефон, ТВ со голем број кабелски канали

Поглед: Тераса со прекрасен поглед на градскиот парк, Површина: 27м²,

Тип на кревет: Двоен кревет или двокреветни кревети, софа кревет

 

Делукс  апартманите се одличен избор за релаксирачки семеен одмор со деца или групи пријатели. Тие се дизајнирани со отворена дневна соба, тие се многу светли и пространи.  Секој луксузен апартман е опремен со брачен кревет и аголна гарнитура. Станот има тераса со прекрасен поглед на градскиот парк и посебна бања каде што имате: влечки, крпи, фен за коса, тоалети, бесплатна козметика, туш. Делукс апартманите содржат ТВ со голем број кабелски канали, сеф, мини бар, гардероба, телефон, биро, интернет, електронски систем за заклучување. Детали Максимален број гости: 4 Објекти: гардероба, интернет, мини бар, биро, електронски систем за заклучување, телефон, ТВ со голем број кабелски канали

Поглед: Тераса со прекрасен поглед на градскиот парк,

Површина: 35м², Тип на кревет: Двоен кревет, аголен тросед

ЦЕНОВНИК:

Тип на соба : Цена по соба:Недела-Четврток Цена по соба:Петок-Сабота
Супериор соба 1/1 56€ 60€
Делукс Апартман 1/1 68€ 77€
Супериор соба 1/2 68€ 85€
Делукс Апартман 1/2 103€ 119€
Супериор соба 1/3 94€ 119€
Делукс Апартмна 1/3 153€ 179€

Цените се изразени по соба на ден и вклучуваат:

•    ноќевање со појадок

•    користење на wellness & spa центар (затворен базен, сауна, солена соба, парна бања, тепидариум)

 

Цената НЕ вклучува:

•    Туристичка такса по цена од 120рсд за возрасен и 60 рсд за дете од 7-15год,

•     Осигурување по 30 рсд по лице на ден. (се плаќа во агенција при резеравација)

•    Превоз

•    Индивидуални трошоци

 

Улсови за деца и трето лице:

•    Деца од 0-2,99год – не плаќаат престој

•    Деца од 3-9,99год – попуст 50%,

•    Деца од 10 год нагоре се сметаат за возрасни лица и спијат на помошно легло,плаќаат 26еур од нед-четв, или 35еур за петок и сабота, можат да се сместат во супериор собите, доколку користат апартман плаќаат полна цена како возрасно лице.

•    Терто возрасно лице се спие на помошно легло и плаќа 26еур од нед-четв, или 35еур за петок и сабота, можат да се сместат во супериор собите, доколку користат апартман плаќаат полна цена како возрасно лице.

 

Начин на плаќање и резервација:

•    За потврда на резервација е потребно 50% аконтација во рок од 24 часа, остатокот до 5 дена пред пристигање

Услови за отказ на резервација:

•    30% пенали за отказ на резервација до 15 дена пред пристигање

•    80% пенали за отказ на резервација од 14-8 дена пред пристигање

•    100% пенали за отказ на резарвација од 7-0 дена пред пристигање.

 

 

Ковид 19: Во случај на вондредна состојба, затворање на граници или вонредни мерки во општина Врачка бања, гостите имаат можност да го променат терминот на резервација (во зависност од расположливост)