You are currently viewing Занзибар – Април / Мај / Јуни

Занзибар – Април / Мај / Јуни

ИНДИВИДУАЛНА ПРОГРАМА СО АВИОН ОД СКОПЈЕ

Опис

Пред резервација потребно е да ја контактирате агенцијата за потврда на цена и слободни места!

Занзибар – егзотичната земја на насмевките каде ќе се опуштите и забавувате, ќе заборавите на короната и стресот. Само спакувајте ги своите купачи и летна гардероба, спремете се да танцувате и пиете коктели и да пливате во тиркизниот океан опкружен со бел песок и недопрена природа. И не заборавајте – СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ ТУКА Е ДА СТЕ ПОСТОЈАНО НАСМЕАНИ!!!

Hakunamatata или животот е прекрасен. Оваа фраза ќе ја слушнете на секој агол! Заборавете на секојдневните проблеми, заборавете на се бидејки овде ве очекува РАЈОТ: Плажи со чист и ситен песок, прекрасната сина боја на Индискиот Океан, вкусна храна и коктели и секако традиционална музика која ќе ве натера да заиграте. Соблечете ги влечките и пижамите! Земете го вашиот костим за капење и апостолки, затоа што ние ќе ве однесеме во авантура! Време е! Излегуваме од дома и патуваме, најдобро знаеме што ви треба во моментов – пријателска атмосфера, добри вибрации и ладен пијалок за да Ве вратиме во игра!

Цени

Хотел Услуга Тип на соба Цена
Април (7ноќи) Мај (7ноќи) Јуни (7ноќи)
Doubletree By Hilton Resort Zanzibar Nungwi 4* Полупансион  Двокреветна соба 1.400 €  1.400 €  1.300 € 
Royal Zanzibar Beach Resort 5* Полупансион Двокреветна соба 1.800 €  1.700 €  1.750 € 
RIU Palace Zanzibar 5* Полупансион Двокреветна соба 1.600 €  1.600 €  1.800 € 
Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денариЦената е по лице во двокреветна соба 

Напомени

Детали од лет – Април 
TK1004  22APR  SKPIST 0840 1115 

TK 605  22APR  ISTZNZ 1845 0205+1
TK 605  30APR  ZNZIST 0305 1215 
TK1005  30APR  ISTSKP 1845 1915   

Детали од лет – Мај
TK1004  06MAY  SKPIST 0840 1115 

TK 605  06MAY  ISTZNZ 1845 0205+1
TK 605  14MAY  ZNZIST 0305 1215 
TK1005  14MAY  ISTSKP 1910 1940   

Детали од лет – Јуни 
TK1004  03JUN  SKPIST 0840 1115 

TK 605  03JUN  ISTZNZ 1845 0205+1
TK 605  11JUN  ZNZIST 0305 1215 
TK1005  11JUN  ISTSKP 1900 1930   

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • Авионска карта со TURKISH AIRLINES согласно политика на авио компанија (Авио билет со сите такси на релација Скопје – Истанбул (Turkish Airlines), во економска класа со 30кг. чекиран и 4кг. рачен багаж)
 • Аеродромски такси
 • 7 ноќевања во хотелот по Ваш избор/ тип на соба основна стандардна двокреветна на база / ПП  “полупансион” соглсно политика на хотел и протоколи
 • Оброци во хотелот и пакет по ваш избор
 • Трансфери: аеродром-хотел-аеродром во Занзибар

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Виза за Занзибар – 50 USD
 • Дополнителни екскурзии / опционални НА БАРАЊЕ
 • Градска такса – 1 USD од ноќ по лице. Се плаќа директно на рецепција во хотелот.
 • Задолжителен негативен ПЦР тест со вклучен сертификат на англиски јазик Патничко – здравствено осигурување – пожелно што покрива КОВИД (Еуролинк осигурување) и за откажување патувања
 • Индивидуални и лични трошоци
 • Се што не е вклучено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари

Цената е валидна до пополнување на места на дадена тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена).

Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 15 дена пред поаѓање.
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.