You are currently viewing Zlatibor Mountain Resort & Spa 5*- Златибор-Велигден 2023

Пакет Велигден
Hotel Zlatibor Mountain Resort & Spa 5*- Златибор

Хотелот Zlatibor Mountain Resort & Spa, комплекс инспириран од природата и потребата за вистински одмор и уживање. Водени од идејата дека животната средина е нешто што треба да се чува и цени, гостите имаат можност да се релаксираат и преку изборот на различни домашни производи да си дадат можност да се поврзат со локалните богатства. Најмодерно дизајнираните соби, се тука да создадат искуство на целосна хармонија и спокојство, додека персоналот на нашите познати ресторани ќе се потруди да ја доживеете кујната на Златибор преку современа призма на современи методи на подготовка.

Посебена убавина на овај комплекс и место каде секој сегмент е подреден на вашето целосно уживање релаксирачкиот амбиент, чија содржина е создадена за да обезбеди целосна ревитализација на умот и телото е дизајниран како автентична спа градина, во чии базени има посебен вид на вода богата со магнезиум, калиум, калциум и други минерали кои позитивно влијаат на здравјето. Во комбинација со идеалното количество железо, оваа вода нуди еден вид лек, кој благотворно делува на тегобите предизвикани од современиот начин на живот и работа.

Термин 13.04-18.04.2023

 

Цената е дадена за 2 лица на ден на база Полупансион

Тип на сместување

Цена

Standart Room

199€

Superior Room

229€

Family Room

259€

Junior Suite

249€

Family Suite

269€

*2 деца до 11,99 години ГРАТИС во Superior Room

Во цената е вклучено:

 • Полупансион (појадок и вечера)за 2 лица на ден
 • Традиционален вечигденски ручек со селектирани пијалоци на 16.04.2023
 • Open Bar на базен со селектирани пијалоци во период 12:00-14:00 часот
 • Неограничено користење на луксузен Maгнезиум Spa&Wellness центар на преко 4.000m²: 3 внатрешни базена, 2 џакузи, 1 walking cc 20 лица х 1,25m, финска сауна, парна бања, био сауна, солена соба, ледена соба, шок туш….
 • Неограничено користење на детко катче со професионална анимација (креативни работилници, бојадисување на јајца, разни натпревари..)
 • Представи за деца секој ден;
 • Театарска представа за возрасни – ‘’Сцени од брачен живот’’ (понеделник 15.04.2023 во 21:00 часот)
 • Поклон ваучер за возрасни во вредност од 17€ (за еден третман по избор) задолжително резервација во Спа центар.
 • 1 ГРАТИС возење за цело семејство за Голд Гондола
 • Доцно одјавување до 17:00h во договор со хотелот и во склоп на расположливост на слободни места;
 • Wi-Fi низ цел хотел;
 • Поклон ваучер 20% попуст за куглање или билијард за цело семејство;
 • Ваучер со 10% попуст за сите услуги на храна и пијалоци во склоп на хотелот;
 • 30% попуст за 4-то ноќевање;

Во цената не е вклучено:

 •  Туристичка такса 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,51€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС; (се наплаќа во агенција)
 • Катна гаража 10€ по кола на ден
 • Театарска представа за возрасни – ‘’Сцени од брачен живот’’ (понеделник 15.04.2023 во 21:00 часот) 2.000 RSd. ( не е задолжителна)

Услови за деца и дополнителни легла:

 •  Дете 0 – 2,99 ГРАТИС сместување, Baby Cot со претходна резервација.
 • Деца од 2-11,99 години во Superior Room ГРАТИС ( на дополнително легло)
 •  Деца 3-11,99 години во Family Room и Family Suite доплаќаат 49€ по лице по ден;
 • 3-то и 4-то возрасно лице на дополнително легло 49€ по лице на ден важи за Superior Room, Family Room, Family Suite;
 • Single Room може да се користи Standart / Superior Room од цената се намалува 15€ на ден;

Капацитет на соби:
– Во Standart Room може да се сместат 2 возрасни лица + 1 дете до 6,99 години (дели легло со родители
– Во Superior Room може да се сместат 2 возрасни лица / 3 возрасни лица / 2 возрасни лица + 1 дете до 11,99 години / 2 возрасни лица + 2 деца (1 дете до 11,99 години) (2-ро дете до 6,99 години) / 2 возрасни + 2 деца ( до 6,99 години)
– Во Family Room може да се сместат 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) / 3 возрасни / 3 возрасни + 1 дете (11,99 години) / 4 возрасни лица
– Во Јunior Suite може да се сместат само 2 возрасни лица!
– Во Family Suite може да се сместат 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) / 3 возрасни + 1 дете 11,99 години / 4 возрасни лица / 4 возрасни лица + 1 дете до 11,99 години.

Доплати на лице место (не се задолжителни):
– Куглана, Биљард, ВИП СПА центар

Политика за откажување:
– 50% од вкупната вредност на резервација ке биде наплатено ако резервацијата се откаже или промени термин 21 – 15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на резервација ке биде наплатено ако резервацијата се откаже или промени термин 14 – 0 дена пред почетокот на аранжманот.

Приговори и поплаки:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице во хотелот. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој пр

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ