You are currently viewing Метаморфози – ВЕЛИГДЕН/1ви МАЈ 2024

МетаморфозиВЕЛИГДЕН/1ви МАЈ 2024

Hotel „Golden Beach 3*

 

Првомајски и велигденски денови на море!

Метаморфози е едно од најмирните места на Ситонија, спој на мирис на море измешан со мирис на борова шума и низа на многу мали плажички. Одлично е позиционирано на почетокот на кракот и е перфектно почетно место ако сакате да го запознаете целиот полуостров Ситонија!

01.05-06.05.2024 НОЌИ 1/2 Стандард 1/3 Стандард 1/4 Стандард
Цена по лице – ББ 5 179 165 150

Цената е по лице за 5 ноќевања на база ноќевање со ПОЈАДОК и вклучен превоз!

01.05.2024 (Среда) – Прв ден 
Поаѓање во 07:30 од Неготино – бензиска пумпа Макпетрол (попатни одмори, царински формалности)
По пристигнувањето сместување во хотелот. Слободно време.
Организиран првомаjски ручек на плажа со пиво и суфлаки. Ноќевање.

02.05.2024 (Четврток) Втор ден 
Појадок. Слободно време за индивидуални активности, ноќевање.

03.05.2024 (Петок) Трет ден
Појадок. После појадокот има организиран факултативен излет. Во договорено време со водичот се чекаме на рецепција и се упатуваме кон Ормос Панагиас од каде што ни започнува Крстарењето со брод околу Атос. По завршувањето на факултативниот излет се враќаме назад во хотел. Слободно време. Ноќевање. Цена за факултативниот излет ќе биде објавена дополнително!

04.05.2024 (Сабота) Четврти ден
Појадок. Слободен ден за индивидуални прошетки или релаксација на сонце покрај морето. Вечерта можност за посета на црква и дочекување на христовото воскреснување на полноќ. Ритуално кршење со велигденски јајца. Враќање во сместувањето и ноќевање.

05.05.2024  (Недела) Петти ден
Појадок. Слободни активности до ручек. Организиран веигденски ручек по желба. Во договорено време со водич. Ручекот ќе биде во таверна во Метаморфози. Цена за ручекот ќе биде објавено дополнително!

06.05.2024 (Понеделник) Шестти ден 
Појадок. Одјавување  во договор со водичот во зависност од интересот за шопинг во  Солун на враќање.

Вклучено во цена:                                                                                                                       

-Автобуски превоз                                                                                
– 5 ноќевања со појадок                                                                                                     
-Шопинг во Солун (по договор)                                                                                                                                                                             

 Не е вклучено во цена:

Факултативен излет Крстарење околу Атос-цена дополнително
-Ручек на плажа со суфлаки и пиво.- 10 евра
-Велигденски ручек во таверна- цена дополнително
-Туристичка такса 3 евра  по соба од ден

Приговори и поплаки:

  • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
  • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
  • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм. 

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ