You are currently viewing Aquilon Spa 3* – Село Бања 2022/2023

Aquilon Spa 3* – Село Бања

Село Бања лоцирано во мирна околина и многу блиску до популарното скијачко одморалиште Банско, хотелот Aquilon SPA е погоден и за ентузијасти за зимски спортови и за госити кои сакаат да се релаксираат во топлата минерална вода и спортски активности.
Посетителите на современиот СПА центар на хотелот имаат привилегија да уживаат во бројни простории за третман, парна бања, сауна, топла када, разни видови масажи, голем затворен термички базен и отворен базен со минерална вода.
Во сите простории за третман, како и во базените, природно топлата минерална вода се користи од сопствениот минерален извор на хотелот, кој е познат по своите лековити својства.

30.07-31.10.2022

Сместување капацитет Недела-Четврток Петок-Сабота
Двокреветна соба 2 лица 51 € 61 €
Студио 2 лица 56€  66 €
Едноспален апартман 3 лица 66 € 77 €
Двоспален апартман 4 лица 83 € 92 €
Дете од 6-12 г. на дополнително легло    11 € 11 €
Возрасен  на дополнително легло   15 € 15 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност  1€ = 62,00 мкд

Цените се на ДЕН за СОБА и вклучуваат:

 • Богат појадок
 • Затворен базен со топлинска минерална вода / 33 ° – 36 ° С /,
 • Отворен базен со топлинска минерална вода / 30 ° – 32 ° С /
 • Парна бања, сауна, фитнес
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Bus Шатл-автобус до станицата Гондола во градот Банско (по распоред)

Доплати:

 • касно ослободување на собата (до 18:00 ч.) – 50% од редовната цена (предходно да се одобри за слободно место)
 • доплата за ручек 7 еур
 • доплата за вечера 9 еур

Ценовник 01.12-31.03.2023

Сместување капацитет 01.12-31.03.2023
Двокреветна соба 2 лица 79 €
Студио 2 лица 87€ 
Едноспален апартман 3 лица 100 €
Двоспален апартман 4 лица 118 €
Дете од 6-12 г. на дополнително легло    11 €
Возрасен  на дополнително легло   15 €

Капацитет на сместување

 • Цената на двокреветна соба и студио е за 2 лица
 • Во двокреветна соба нема можност за доп.легло
 • Во студио има можност за доп. легло – со доплата
 • Цената на апартман со 1 спална е за 3 лица
 • Цената на апартман со 2 спални е за 4 лица

НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ 2023

Сместување капацитет 3ноќевања 4ноќевања
Двокреветна соба 2 лица 396 € 497 €
Студио 2 лица 417€  526 €
Едноспален апартман 3 лица 474 € 581 €
Двоспален апартман 4 лица 537 € 675 €
Дете од 6-12 г. на дополнително легло    36 € 46 €
Возрасен  на дополнително легло   46 € 66 €

Цените се по соба пакет аранжман со вклучено ноќевање на 31.12.2022
и вклучуваат:

 • Богат појадок
 • Затворен базен со топлинска минерална вода / 33 ° – 36 ° С /,
 • Отворен базен со топлинска минерална вода / 30 ° – 32 ° С /
 • Парна бања, сауна, фитнес
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Bus Шатл-автобус до станицата Гондола во градот Банско (по распоред)

Задолжителна доплата за Новогодишна вечера

 • 102еур возрасен
 • 51еур деца до 12 години

НАПОМЕНИ !

 • Промени и откази без пенали се прават до 14 дена пред датата на сместување на туристите.
 • При отказ до 7 дена пред датумот на пристигнување се плаќаат пенали во износ од 100% од првото ноќевање од резервираните соби.
 • При откази помалку од 7 дена пред датумот на пристигнување се плаќаат пенали во износ од 100% од уплатениот износ за резервираните соби.
Во случај на непристигнување на туристите на денот во хотелот и без да е известена туристичката агенција и хотелот се плаќаат пенали во износ од 100% од вкупната сума за сместување за целиот планиран период на престој за резервација.