You are currently viewing Пирин Голф Хотел & СПА 5* БАНСКО 2022

ПРОМО 5=4 и 7=6  за резервации  со период на сместување 08/01 – 28/02/2022

Ски-центар, Банско: 12 km
Пирин Голф Хотел и Спа нуди извонреден спа – центар, која зафаќа околу 5000 квадратни метри. Во хотелот има 3 ресторани кои нудат различни јадења.
Опис на соби:
Собите и апартманите во Пирин се опремени со плазма телевизор, минибар, централно греење, работна маса и сеф.
Услуга и Капацитет:
Приватната бања нуди спа бања, бесплатни тоалети, бањарки и папучи. Пирин Голф Хотел вклучува 3 ресторани во кои се служи европска и азиска кујна, лоби бар, продавници, продавници за накит и продавници за спортска опрема. Достапна за изнајмување е велосипедска и ски – опрема. Спа – центарот вклучува 3 спа – зони со 1 затворен и 3 отворени базени кои се отворени цела година, топла када, сауна и парна бања, фитнес, сквош и масажа терапии се достапни со доплата.
Банско ски – лифтот се наоѓа на 12 километри од Пирин Голф Хотел и Спа. Јавање на коњи може да се ужива во Bachevo, кое е оддалечено 15 километри. Во непосредна близина, можете да најдете голем избор на продавници, кафулиња, ресторани и супермаркети.
Автобуската и железничката станица во Разлог се на 3 km, а аеродромот во Софија е на 160 километри од хотелот. Хотелот нуди можност да се организира трансфер до меѓународните аеродроми во Софија или Солун со доплата.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

ХОТЕЛСКИ КОМПЛЕКС ПИРИН ГОЛФ & СПА 5* 

Сместување Макс.бр  на гости           01.04-31.05/01.09-30.11.2022 01.06-31.08.2022
Петок-Сабота Недела-Четврток Мин. 3 ноќи Петок-Сабота Недела-Четврток Мин. 3 ноќи
BB HB BB HB BB HB BB HB BB HB BB HB
Двокреветна стандардна соба 2+1 105  128 94 115 88 109  109 133 98 121  93 114
1+2 76  93  68 84  64  79  79  97 71 87 68 83
Двокреветна супериор соба 2+1 139 162 124  146  117  138  145  169  130 152 123 144
1+2 100  117  91  106 85  100  105  123  94 110 90 105
Фамилијарна соба 2+3 208 243 187 218  177  206  217  253 195 228 185 215
Јуниор Апартман 2+1 174 195  156  176  147  166  182  205  163 184 154 174
Супериор Апартман 2+1 208  229  187  206 177  194  218  239 197 215 185 204
Делукс Апартман 4+1 337  391  304  352  286  332  352  408  317 368 300 347

Дадените цени се изразени  во евра ПО СОБА /Апп.  на ден и вклучуваат:

 • Ноќевање на база ноќевање со појадок /BB/ или ноќевање, појадок и вечера /HB/, со цена во зависиност од бројот на резервираните денови. 
 • Појадокот се сервира во период од 07:30ч. до 10:00ч.
 • Вечерата се сервира од 18:30ч. до 21:00ч.
 • Бесплатен трансфер до и од главната станица на кабинковиот лифт во Банско
 • Бесплатен интернет и сателитска телевизија во собите/апп
 • СПА центар: 1 внатрешен и 3 надворешни базени,
 • Термална зона /планинска сауна, инфрацрвена сауна, .хидротерапевтска Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, топла клупа, лакониум, арома парна бања, тушови  и др.
 • Цените не вклучуваат ТУРИСТИЧКА ТАКСА по 1 евро по лице на ден

Детска политика:

 • Деца до 6.99 год. бесплатно во собата на родителите. 
 • Бебешко креветче – бесплатно
 • Еден возрасен и едно дете до 7г. /неполни/ како еднокреветна
 • Деца од 7 до 13,99 год./неполни/ на редовно легло , плаќаат 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана
 • Деца од 7 -13,99 год. сместени на дополнително легло плаќаат 35 % од цената на легло на избраниот вид на смесување, второ дете 7 до 14 год сместено на дополнително легло е беспалтно
 • Возрасни и деца над 14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 70 % од цената на легло за избраниот вид на сместување.
 • Дадените цени не се валидни за време на национални, регионални и др. Празници

 

АПАРТМАНСКИ КОМПЛЕКС ПИРИН & СПА 5* 

Сместување Макс.бр  на гости                  01.04-31.05/01.09-30.11.2022 01.06-31.08.2022
Петок-Сабота Недела-Четврток Мин. 3 ноќи Петок – Сабота Недела-Четврток Мин. 3 ноќи
BB HB BB HB BB HB BB HB BB HB BB HB
Студио 2+1 70 95 63 85 60 80 76 103 69  93 64 88
1+2 51 69 46 62 43 59 55 75 49  68 47 64
СПА Студио 2+1 91 117 82 105 77 99 99 128 88 115 84 108
1+2 66 85 59 76 56 72 71 92 64 83 61 78
Едноспален апартман 2+2 84 109 75 99 71 93 92 120  83 107 78 101
Двоспален апартман 4+2 129 179 116 162 110 153 141 197 128 177 120 167
Троспален апартман 6+2 187 263 169 237 159 223 205 287  184 259 174 244
Троспален СПА апартман 6+3 273 351 245 315 231 298 297 382 267 344 252 325

Дадените цени се изразени  во евра ПО СОБА /Апп.  на ден и вклучуваат:

 • Ноќевање на база ноќевање со појадок /BB/ или ноќевање, појадок и вечера /HB/, со цена во зависност од бројот на резервираните денови.
 • Појадокот се сервира во период од 07:30ч. до 10:00ч.
 • Вечерата се сервира од 18:30ч. до 21:00ч.
 • Бесплатен трансфер до и од главната станица на кабинковиот лифт во Банско
 • Бесплатен интернет и сателитска телевизија во собите/апп
 • СПА центар: 1 внатрешен и 3 надворешни базени,
 • Термална зона /планинска сауна, инфрацрвена сауна, .хидротерапевтска Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, топла клупа, лакониум, арома парна бања, тушови  и др.
 • Цените не вклучуваат ТУРИСТИЧКА ТАКСА по 1 евро по лице на ден

Детска политика:

 • Деца до 6,99 год. бесплатно во собата на родителите. 
 • Бебешко креветче – бесплатно
 • Еден возрасен и едно дете до 7г. /неполни/ како еднокреветна
 • Деца од 7 до 14 год./неполни/ на редовно легло , плаќаат 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана
 • деца од 7 -13,99 год. сместени на дополнително легло плаќаат 35 % од цената на легло на избраниот вид на смесување, второ дете 7 до 13,99 год сместено на дополнително легло е беспалтно
 • возрасни и деца над 14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 70 % од цената на легло за избрниот вид на сместување.
 • Дадените цени не се валидни за време на национални, регионални и др. Празници

Политика на отказ на резервација: 

 • Во период од 23.12-29.12.2021 – до 21 ден пред пристигање без пенали, потоа 100% пенали
 • Во период од 30.12-02.01.2022 – до 28 дена пред пристигање без пенали, потоа 100% пенали
 • Во период од 01.12-22.12.2021 и 12.03-31.03.2022 – до 3 дена пред пристигање без пенали, потоа 100% пенали
 • Во период од 03.01-09.01.2022 – до 14 дена пред пристигање без пенали, потоа 100% пенали
 • Во период од 10.01-11.03.2022 – до 7 дена пред пристигање без пенали, потоа 100% пенали
 • Не појавување во хотел – 100% пенали

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ