You are currently viewing Пирин Голф Хотел & СПА 5* БАНСКО  2020

PIRIN GOLF HOTEL & SPA – БАНСКО

Ски-центар, Банско: 12 km

Пирин Голф Хотел и Спа нуди извонреден спа – центар, која зафаќа околу 5000 квадратни метри. Во хотелот има 3 ресторани кои нудат различни јадења.

Опис на соби:
Собите и апартманите во Пирин се опремени со плазма телевизор, минибар, централно греење, работна маса и сеф.

Услуга и Капацитет:
Приватната бања нуди спа бања, бесплатни тоалети, бањарки и папучи. Пирин Голф Хотел вклучува 3 ресторани во кои се служи европска и азиска кујна, лоби бар, продавници, продавници за накит и продавници за спортска опрема. Достапна за изнајмување е велосипедска и ски – опрема. Спа – центарот вклучува 3 спа – зони со 1 затворен и 3 отворени базени кои се отворени цела година, топла када, сауна и парна бања, фитнес, сквош и масажа терапии се достапни со доплата.
Банско ски – лифтот се наоѓа на 12 километри од Пирин Голф Хотел и Спа. Јавање на коњи може да се ужива во Bachevo, кое е оддалечено 15 километри. Во непосредна близина, можете да најдете голем избор на продавници, кафулиња, ресторани и супермаркети.
Автобуската и железничката станица во Разлог се на 3 km, а аеродромот во Софија е на 160 километри од хотелот. Хотелот нуди можност да се организира трансфер до меѓународните аеродроми во Софија или Солун со доплата.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

7=6, 14=12 за резервации направени во период 10.12-31.12
вкл. и период на престој 13.01-29.02 

06.01.2020-29.02.2020

Тип на сместување Макс.

лица

  петок-саб. чет.-недела мин. 3 ноќи мин. 5 ноќи
BB HB BB HB BB HB BB HB
Стандардна соба 1/2 2+1 95 109 85 99 84 97 78 89
Еднокреветна стандард 1+2 69 79 62 71 60 70 56 65
Супериор соба 1/2 2+1 111 126 101 114 99 111 92 103
Еднокреветна супериор 1+2 81 92 72 82 71 80 66 75
Супериор конект фамили 2+3 167 189 150 170 147 166 138 155
Јуниор суит 2+1 128 143 116 128 113 126 106 117
Супериор суит 2+1 133 147 119 132 117 130 109 123
Делукс апп. со две спални 4+1 249 278 224 250 219 245 205 227

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Оваа Спец.Понуда не може да се комбинира со други понуди

Дадените цени се изразени во евра ПО СОБА /АПП. на ден и вклучуваат:

  • Ноќевање со појадок /BB/ или ноќевање со појадок и вечера /HB/, по цена во зависиност од бројот на резервираните денови.
  • Бесплатен трансфер до и од главната станица на кабинковиот лифт во Банско
  • Бесплатен интернет и сателитска телевизија во собите/апп
  • СПА центар: 1внатрешен и 3 надворешни базени, Термална зона /планинска сауна,инфрацрвена сауна, хидротерапевтска Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, топла клупа, лакониум, арома парна бања, чудни тушови и др.
  • Цените не вклучуваат ТУРИСТИЧКА ТАКСА по 1 евро по лице на ден

Политика за деца:
Деца до 7 год. бесплатно во соба со двајца родители .
Бебешко креветче-бесплатно
Еден возрасен и едно дете до 6,99 г како еднокреветна
Деца од 7 до 13,99 год. на редовно легло , плаќа 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана
деца од 7 –13,99 год. на дополнително легло плаќаат 35 % од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана
возрасен и дете над 14 год. на дополнително легло плаќа 70 % од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана
Дадените цени не се валидни за време на национални, регионални и дуги празници

Појадок :од 07:30ч. до 10:00ч.
Вечера: од 18:30ч. до 21:00ч.