You are currently viewing Regnum Apart Hotel 5* – Bansko, Bugarija 2023/2024

ОПИС

Хотелот Регнум 5* е извондредна комбинација на ски и спа понуда, овој хотел Ви нуди неверојатен панорамски поглед со преубавите дизајнирани апартмани само на оддалеченост од 400м од гондолата како и 900м од центарот на градот. (не сите соби имаат балкони, таквите се на барање)
Executive Suite-една дневна соба со кујна и легло на спуштање и една спална соба со спален кревет.
Executive Deluxe Suite– една дневна со кујна и со легло на спуштање и една спална соба со спален кревет.
Grand Suite– две спални + дневна соба со кујна

Содржи: спа центар /сауна, парна бања, базен, детски базен, отворен базен /сезонски/,
џакузи, солариум/, ресторан, теретана, игрална за деца и игралиште, отворен паркинг,подземна гаража, бежичен интернет, бар, бутици и сувенирници во хотелот, фризерско- козметички салон, библиотека, градина со скара, билијар, пинг-понг, пикадо, аква-парк
/сезонски/, ски остава, изнајмување на ски опрема, ноќен клуб, менувачница.

Соби:
клима, мини-бар, сеф, ТВ, телефон, фен, бањарка, фрижидер, ел. бокал, бежичен интернет, чајна кујна (освен во Џуниор суит)

 
ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11.2023
 Бонус: 7=6 за период на престој од 04.01-14.04.2024
Попустот и бонусот не се комбинираат
REGNUM 5*

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

28.12-03.01.2024 22.12-26.12.202404.01-08.01.2024

25.01-25.02.2024

09.01-24.01.2024

26.02-17.03.2024

01.12-21.12.202318.03-14.04.2024
Junior Suite – за 2 лица 240€ 189€ 156€ 129€
Executive Suite – за 2 лица 256€ 200€ 167€ 139€
Executive suite with mountain view  – за 2 лица 262€ 206€ 173€ 145€
Executive Deluxe suite – за 2 лица 268€ 211€ 178€ 151€
Executive Deluxe suite with mountain view – за 2 лица 274€ 217€ 184€ 156€
Grand Suite –  за 4 лица 462€ 363€ 280€ 247€
Grand Suite with mountain view за 4 лица 467€ 368€ 285€ 252€
Дете од 0 – 6.99 бесплатно бесплатно бесплатно бесплатно
Дете од 07 – 12.99 на дополнително легло 39€ 34€ 29€ 23€
Возрасен на дополнително легло 78€ 73€ 56€ 39€
Во цената е вклучено : ноќевање со појадок, користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи, ски гардеробер,транспорт до ски гондолата, детски кат и анимација, паркинг, интернет.
 
Попусти и доплати:
 
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) : ресторан РЕГНУМ  110€ – возрасен, 55€ дете  12-16 г., 35€  дете 6-12 г., 20€ дете 3-6г, ресторан БОСФОР – 160€  возрасен, 85€ дете  12-16 г., 45€ дете 6-12 г., 25€ дете 3-6г 
Вечера:  возрасен 28€, дете 7-12,99г. 17€
Доплата за suite со балкон 10€ за цел престој 
Доплата за користење на Regnum Banya Termal complex: возрасен – 8€, дете 4-11 год.- 5€

При резервација на 5 и повеќе ноќевања – БЕСПЛАТНО користење на Regnum Banya Termal complex
 
Капацитет на сместување:
Junior suite – 2 возрасни
Executive suite –  2 возрасни + 1 дете до 12,99 год
Executive deluxe suite –  2 возрасни + 2 деца до 12,99 год
Grand suite –  4 возрасни + 2 деца до 12,99 год или 5 возрасни
 
Минимум престој 3 ноќевања во период 04.01-08.01.2024, 25.01 – 25.02.2024.
Минимум престој 4 ноќевања во период 27.12-03.01.2024
Минимум престој за викенд е 2 ноќевања
 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

 

Приговори и поплаки:

  • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепција. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
  • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
  • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм. 

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ