Regnum Apart Hotel 5* – Bansko, Bugarija

REGNUM APART HOTEL 5*

Хотелот Регнум 5* е извондредна комбинација на ски и спа понуда, овој хотел Ви нуди неверојатен панорамски поглед со преубавите дизајнирани апартмани само на оддалеченост од 400м од гондолата како и 900м од центарот на градот. (не сите соби имаат балкони, таквите се на барање)
Executive Suite-една дневна соба со кујна и легло на спуштање и една спална соба со спален кревет.
Executive Deluxe Suite- една дневна со кујна и со легло на спуштање и една спална соба со спален кревет.
Grand Suite- две спални + дневна соба со кујна
После напорниот ден можете да се опуштите во топлите сауни како и парни бањи кои што ке ви понудат неповторлива релаксација. Хотелот исто така нуди и можност да ја пробате турската храна и турските специјалитети.

Check in: 14:00h.

Check out: 10:00h.

-30% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 25.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2019

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 21.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 23.11.2019

Цените се изразени по СОБА на ДЕН, на база Ноќевање со појадок

Цените се изразени во €, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62мкд

REGNUM APART HOTEL 5*
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A
01.12.2019
19.12.2019
B
20.12.2019
26.12.2019
C
27.12.2019
01.01.2020
B
02.01.2020
09.01.2020
D
10.01.2020
29.02.2020
A
01.03.2020
12.04.2020
EXECUTIVE SUITE ЕКСЕКУТИВ СВИТ
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 89.1 132 191.07 132 105.6 89.1
2 Возрасни лица 118.8 176 212.3 176 140.8 118.8
1 Возр +1 Дете (0-9,99) 89.1 132 191.07 132 105.6 89.1
2 Возр +1 Дете (0-9,99) 118.8 176 212.3 176 140.8 118.8
EXECUTIVE SUITE WITH MONTAIN VIEW ЕКСЕКУТИВ СВИТ СО ПОГЛЕД ПЛАНИНА
  ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 93.225 136.95 196.02 136.95 109.725 93.225
2 Возрасни лица 124.3 182.6 217.8 182.6 146.3 124.3
1 Возр +1 Дете (0-9,99) 93.225 136.95 196.02 136.95 109.725 93.225
2 Возр +1 Дете (0-9,99) 124.3 182.6 217.8 182.6 146.3 124.3
EXEQUTIVE DELUXE SUITE ЕКСЕКУТИВ ДЕЛУКС СВИТ
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 97.35 139.425 200.97 139.425 113.85 97.35
2 Возрасни лица 129.8 185.9 223.3 185.9 151.8 129.8
3 Возрасни лица 158.4 228.8 276.1 228.8 188.1 158.4
1 Возр +1 Дете (0-9,99) 97.35 139.425 200.97 139.425 113.85 97.35
2 Возр +1 Дете (0-9,99) 129.8 185.9 223.3 185.9 151.8 129.8
2 Возр +2 Деца (0-9,99) (0-9,99) 144.1 206.8 251.9 206.8 169.4 144.1
3 Возр +1 Дете (0-9,99) 158.4 228.8 276.1 228.8 188.1 158.4
EXECUTIVE DELUXE SUITE WITH MOUNTAIN VIE ЕКСЕКУТИВ ДЕЛУКС СВИТ ПОГЛЕД ПЛАНИНА
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 101.475 145.2 205.92 145.2 117.975 101.475
2 Возрасни лица 135.3 193.6 228.8 193.6 157.3 135.3
3 Возрасни лица 163.9 236.5 281.6 236.5 193.6 163.9
1 Возр +1 Дете (0-9,99) 101.475 145.2 205.92 145.2 117.975 101.475
2 Возр +1 Дете (0-9,99) 135.3 193.6 228.8 193.6 157.3 135.3
2 Возр +2 Деца (0-9,99) (0-9,99) 149.6 214.5 257.4 214.5 174.9 149.6
3 Возр +1 Дете (0-9,99) 163.9 236.5 281.6 236.5 193.6 163.9
GRAND SUITE ГРАНД СВИТ
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
4 Возрасни лица 196.9 300.3 388.3 300.3 228.8 196.9
5 Возрасни лица 225.5 343.2 441.1 343.2 265.1 225.5
4 Возр +1 Дете (0-9,99) 196.9 300.3 388.3 300.3 228.8 196.9
GRAND SUITE WITH MOUNTAIN VIEW ГРАНД СВИТ СО ПОГЛЕД ПЛАНИНА
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
4 Возрасни лица 204.6 303.6 393.8 303.6 234.3 204.6
5 Возрасни лица 233.2 346.5 446.6 346.5 270.6 233.2
4 Возр +1 Дете (0-9,99) 204.6 303.6 393.8 303.6 234.3 204.6
RELEASE DAYS 7//7 14//14 26//26 14//14 14//14 7//7
За резервации направени до Период на престој Промоции
November 22, 2019 December 26, 2019 December 1, 2019 December 26, 2019 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=9, 12=10, 13=11, 14=12
November 22, 2019 April 12, 2020 January 2, 2020 April 12, 2020 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=9, 12=10, 13=11, 14=12

Во цената е вклучено: појадок ,  употреба на спа центар, затворен базен со детска секција, финска сауна, парна бања, шок и тропикал тушеви, реласк зона, џакузи, сеф во соба, wi-fi во соба и заедничките простории, ски гардероба, транфер до гондолата по точна сатница истакната на рецепција.

НАПОМЕНА: Сите промени, промена на име, дата на патување, промена на тип на соба, ќе се третира како нова резервација, и отказ на првичната по општите услови на хотелот. 

Доплата за Полупансион: 10еур по лице на ден, 5еур за дете од 3-9,99год

Попустите и Промоциите НЕ можат да се комбинираат.

Божиќната вечера не е задолжителна, Новогодишната е задолжителна, 80еур возрасен, 40еур дете од 11-16,99год, 20еур дете од 6-10,99год.

Регуларна Вчера за 31.12 и 25.12 не се служи, цените на таа дата се само со појадок

Резервациите за Новогодишниот период треба да бидат целосно уплатени до 30.11.2019.

Минимум престој за Новогодишниот период е 5 ноќевања, за Божиќниот период 3 ноќевања.

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ
Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции. Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови за патување на СКТМ и С-ТРАВЕЛ