You are currently viewing Aquilon Spa 3* – Село Бања 2023/24

Aquilon Spa 3* – Село Бања

ОПИС

Село Бања лоцирано во мирна околина и многу блиску до популарното скијачко одморалиште Банско, хотелот Aquilon SPA е погоден и за ентузијасти за зимски спортови и за госити кои сакаат да се релаксираат во топлата минерална вода и спортски активности.
Посетителите на современиот СПА центар на хотелот имаат привилегија да уживаат во бројни простории за третман, парна бања, сауна, топла када, разни видови масажи, голем затворен термички базен и отворен базен со минерална вода.
Во сите простории за третман, како и во базените, природно топлата минерална вода се користи од сопствениот минерален извор на хотелот, кој е познат по своите лековити својства.

СЛИКИ

ЦЕНОВНИК 07.10.2023-31.03.2024

Сместување капацитет 01.09-31.12.2023
Двокреветна соба 2 лица 69 €
Студио 2 лица 77€ 
Едноспален апартман 3 лица 90 €
Двоспален апартман 4 лица 110 €
Дете од 6-12 г. на дополнително легло    11 €
Возрасен  на дополнително легло   15 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност  1€ = 62,00 мкд

Цените се на ДЕН за СОБА и вклучуваат:

 • Богат појадок
 • Затворен базен со топлинска минерална вода / 33 ° – 36 ° С /,
 • Отворен базен со топлинска минерална вода / 30 ° – 32 ° С /
 • Парна бања, сауна, фитнес
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Bus Шатл-автобус до станицата Гондола во градот Банско (по распоред)

Доплати:

 • касно ослободување на собата (до 18:00 ч.) – 50% од редовната цена (предходно да се одобри за слободно место)
 • доплата за ручек 7 еур
 • доплата за вечера 9 еур

Капацитет на сместување

 • Цената на двокреветна соба и студио е за 2 лица
 • Во двокреветна соба нема можност за доп.легло
 • Во студио има можност за доп. легло – со доплата
 • Цената на апартман со 1 спална е за 3 лица
 • Цената на апартман со 2 спални е за 4 лица

НАПОМЕНИ !

 • Промени и откази без пенали се прават до 14 дена пред датата на сместување на туристите.
 • При отказ до 7 дена пред датумот на пристигнување се плаќаат пенали во износ од 100% од првото ноќевање од резервираните соби.
 • При откази помалку од 7 дена пред датумот на пристигнување се плаќаат пенали во износ од 100% од уплатениот износ за резервираните соби.
Во случај на непристигнување на туристите на денот во хотелот и без да е известена туристичката агенција и хотелот се плаќаат пенали во износ од 100% од вкупната сума за сместување за целиот планиран период на престој за резервација.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице рецепција. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм. 

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ