You are currently viewing JK Blue Saphhire – Неа Потидеа 2024

JK Blue Saphhire – Неа Потидеа 2024

ОПИС:

Вилата се наоѓа на неколку чекори од плажа, веднаш до хотелот Елпиники на јужниот дел на Неа Потидеа, лоциран на крајниот дел на местото, свртена према запад, идеална за оние кој љубат долг престој на плажа до доцна во денот. Оваа вила е нова градба и располага со 5 студиа на приземје или спрат. Годинава 2023та има дополнување од 3 нови соби на спрат со поглед море. Вилата има паркинг, и интернет. Гостите од вилата имаат 2 бесплатни лежалки, исто имаат и можност да изнајмат велосипед. 
Студио бр.1 – 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат – приземје
Студио бр.2 – 1/2 студио за 2 лица со две поединечни легла – приземје
Студио бр.3 – 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат – приземје
Студио бр.4 – 1/3+1 студио за 3 возрасни + 1 дете со спален кревет и софа на пуштање
Студио бр.5 – 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат – на прв спрат 
Студио бр.6– 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат – на прв спрат и поглед море
Студио бр.7 – 1/2+1 студио за 3 лица со спален кревет и дополнително легло на расклопување со поглед на море- на втор спрат
Студио бр.8 – 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат со поглед на море – на втор спрат

Check in:      14:00h.
Check out:   
09:00h.

Важна Напомена: За хигиената на студијата се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место.Студијата не поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.
Сите студиа се опремени со тв, клима (вклучена во цената), мини кујна, сопствен тоалет со туш, тераса со мебел за седење. Двокреветните студиа имаат спален кревет плус дополнитлно легло ранџо или софа а четворокреветните студиа се со еден спален кревет и кревети на спрат.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2024, И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 10.03.2024
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.03.2024, И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 10.04.2024
-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 10.05.2024

ЦЕНОВНИК:

Период Ноќ. 1/4 I спрат бр.6 1/3+1 бр.4 1/4 II спрат SV бр.8 1/3 II спрат бр.7 1/2+1+1 IIспр.бр.9 1/4призе. бр.1и3
18.05-25.05 7 179 159 189 159 159 139
25.05-01.06 7 219 209 229 209 209 199
01.06-08.06 7 239 229 239 229 229 219
08.06-15.06 7 299 289 299 289 289 279
15.06-22.06 7 449 449 449 449 449 439
22.06-29.06 7 549 539 549 539 539 479
29.06-06.07 7 579 559 579 559 559 549
06.07-13.07 7 619 579 619 579 579 589
13.07-20.07 7 659 629 659 629 629 639
20.07-27.07 7 659 629 659 629 629 637
27.07-03.08 7 719 689 719 689 689 679
03.08-10.08 7 719 689 719 689 689 679
10.08-17.08 7 719 689 719 689 689 679
17.08-24.08 7 649 629 649 629 629 619
24.08-31.08 7 489 469 489 469 469 459
31.08-07.09 7 409 399 409 399 399 379
07.09-14.09 7 349 339 349 339 339 329
14.09-21.09 7 309 269 309 289 269 279
21.09-28.09 7 259 239 259 239 239 229

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената е вклучено:

 • 7 ноќевања,
 • Интернет (Wi-fi)
 • Клима

Во цената не е вклучено:

 • Превоз,
 • Патничко осигурување,
 • Паркинг             
 • Туристичка такса 1,5 евра на ден (се плаќа во објектот)

ПРЕВОЗ:

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од

Цена по лице за превоз  Скопје-Халкидики -Сабота време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 04;00 45 €
Велес – (Кружен Тек на Влезот-Бензиска Макпетрол)  04;30 45 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03;40 60 €
Неготино – бензинска, Неготино 05;00 45 €
Граничен премин – бензинска Шимов 06;00 45 €

 

Цена по лице за превоз  Битола- Халкидики – Сабота време на поаѓање цена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04;00 40 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03;15 40€
Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола 02;15 45€
Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола 02;30 45 €
Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола 03;15 45 €

Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Час и место на поаѓање од Грција

локално (грчко)  време македонско време летовалиште
15:00 14:00 Калитеа
14:45 14:00 Полихроно
14:30 13:30 Ханиоти
14:15 13:15 Пефкохори

Останати услови и попусти:  

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Организаторот го задржува правото да ги продава своите капацитети преку понудата LAST MINUTE по цени кои се различни од оние во ценовникот. Страните кои платиле за аранжманот по цените објавени во овој ценовник немаат право да бараат надомест за разликата во цената.
 • На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина.
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Отказ на резервации:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.
 • Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација
 • Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

Приговори и поплаки:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на (представникот). Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А С-ТРАВЕЛ