You are currently viewing Хотел Gorski 4* – Копаоник 2023/2024

GORSKI HOTEL & SPA 4* – Копаоник

 Gorski Hotel & Spa 4*

 

Gorski Hotel & Spa 4* Kopaonik 

Цените се изразени во € по соба на ноќевање

Помал број на ноќевање исклучиво на барање

Период

Мин.ноќи

Услуга

Гранд Соби

Standard

Superior

Deluxe

Family

2 pax

2 pax

2 pax

2 pax

 

 

Цените и слободниот капацитет се мометални ве молиме 

користете го нашиот ОnLine систем 

за проверка на цената и слободниот капацитет!

 

 

 

 

Услови за резервација:
– Број на соби кои се продаваат под early booking е строго ограничен.
– Попустите неможат да се собираат
– Минимум лица за резервација за Deluxe Room и Family Room 3
– Mаксималан капацитет за Deluxe Room 4 лица, максимален капацитет за Family Room 6 лица
– Single use користење на соба е можна само во Standart Room и Superior Room цената се намалува за 15€

 

Гранд Апартмани

Минимум 5 ноќи во период 30.12.2021 – 23.01.2022, во останати период минимум престој 3 ноќи

Период

Тип на апартман

FAMILY SUITE

JUNIOR SUITE

EXECUTIVE APARTMENT

PRESIDENTAL APARTMENT

Број на апартман

111, 113, 327, 328, 451, 452, 440, 540, 616, 437

036, 051, 067, 110, 112, 114, 553

052, 115, 220, 223

224

Услуга / Број лица

1-3

1-4

1-5

1-5

 

Цените и слободниот капацитет се мометални ве молиме

 користете го нашиот  ОnLine систем за

 проверка на цената и слободниот капацитет!

 

 

 

Во цената  е вклучено:

– Сместување на база Ноќевање со Појадок / Полупансион (појадок и вечера)
– Неограничено користење на Spa & Wellness centar на 2.200m2: затворен базен со димензии 18x9m, релакс зона

-Сауна свет – инфраред саунафинска саунаруска бањашок тушхамам,солено-ледена соба, kneipp базен
– Базен на отворено и џакузи со топла вода
– Wi- Fi низ цел хотел
– Специјален програм за деца на возраст 3-12 години – дневен програм со анимации и професионални аниматори во детско катче
– Фитнес Центар
– Надворешен паркинг со лимитиран број на места (резервација не е дозволена)

Во цената не е вклучено:

Туристичка такса 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години – ГРАТИС
– Плаќањето се врши во агенција при резервација

Услови за деца:
-Дете 0 – 2 ГРАТИС сместување, Baby Cot со претходна резервација.
– Дете 2 – 7 на заедничко легло со родители ГРАТИС

Доплата на лице место (не е задолжителна)
– Подземна гаража (доплата 20€ по кола на ден)

Услови за резервација:
– За резервација е потребно минимум 50% од вкупната сума на аранжманот, остатокот од сумата се доплаќа 14 дена пред патување.
– Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€ = 62 Денари.

За резервации направени под „Еarly Booking “ во период до 31.10.2023.
– Хотелот го задржува авансот по основ “Early booking” бесповратен 50% аванс.
-100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 10 – 0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства

Откажување на резервација:
– За резервации направено во Early Booking задолжително треба уплата од 50% од вкупната сума на аранжманот, во случај да се откаже резервацијата хотелот го заджува право да го задржи уплатениот аванс доколку се откаже резевацијата од денот на правење до 14 дена пред почеток на аранжманот.
– 30% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 80% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатено ако резервацијата се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.

 

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ