You are currently viewing Тонанти Хотел и Спа-Врњачка Бања 2023

Хотелот „Тонанти“во центарот на Врњачка Бања во непосредна близина на централниот дел на паркот, е еден од најлуксузните хотели  во регионот.
Капацитетот со 146 сместувачки единици, кои се опремени по најсовремени стандарди, така што овозможуваат максимално чувство на  удобност и уживање. Надворешните ѕидови се направени од стакло и нудат поглед на панорамата на паркот Врњак.
Големината на собите е од 25м2 до 35м2. Хотел Тонанти е хотел за непушачи (со исклучок на соби со балкон, каде што пушењето е дозволено само на балконот).
Хотел Тонанти нуди два ресторани, пансион и a la carte. Ресторанот за гости е наменет за гостите на хотелот, а a la carte ресторанот е отворен и за надворешни гости, со посебен влез во самиот агол на зградата и прекрасен поглед на надворешниот базен и паркот. Едниот бар се наоѓа во лобито на хотелот, другиот во аква зоната. Лоби барот е во непосредна близина на рецепцијата.
Во пензискиот ресторан услугата е на полупансион, шведска маса, а времето за оброци е појадок 07:30-10:30 и вечера 18:30-21:30 часот. Во склоп на пензискиот ресторан има вегански бар, бар за тестенини и сендвич бар.
Аква зоната, покрај шанкот, ја сочинуваат и базени, две џакузи и разни водени атракции. Внатрешниот базен, со површина од 300 метри квадратни, е поврзан со отстранлива стаклена фасада со надворешните базени: големи, 600 метри квадратни, со водопад и детски базен, со површина од 50 метри квадратни.
Спа и Велнес центар, има три сауни, солена соба, ладна соба, парна бања, пловечка када и четири соби за масажа (од кои едната е двокреветна, за парови).
Центарот е поврзан со просторот за релаксација, кој е целосно стаклен и гледа кон паркот. Смирувачката музика и арома терапијата (дискретни мириси на есенцијални масла) придонесуваат за атмосфера на уживање и релаксација.
Хотел „Тонанти“ е единствениот хотел во Србија со хипербарична комора. Оваа просторија која лекува најразлични заболувања е наменета и за болни и за здрави, а терапијата се изведува со вдишување чист кислород под притисок поголем од атмосферскиот (хипербаричен).
Меѓу нашите капацитети во Спа и велнес центар е и салон за убавина со услуги на фризери, шминкери и козметичари. Без разлика дали ви треба нова фризура, третман за подмладување на кожата, масажа… нашиот стручен персонал е секогаш на ваше располагање.
Во склоп на хотелот има теретана со најсовремена опрема и е достапна за гостите на хотелот секој ден од 08:00 до 22:00 часот.
Покрај детскиот базен, има и две игротеки (за возраст од 0-3 и 4-8 години) и тим од аниматори кои секојдневно дизајнираат специјални едукативно-креативно-забавни програми.
Хотел Тонанти нуди три конференциски сали со најсовремена опрема. Најголемата сала има 300 седишта, двете помали можат да примат соодветно 80 и 35 луѓе и се идеални за сите корпоративни состаноци. Салите се опремени со најсовремена аудио-техничка опрема, како и брз интернет.

ЦЕНОВНИК 2023

Јануари.Февруари,Март,Април,Мај,Октомври,Ноември,Декември 
Тип на соба Понеделни-Четврток Петок-Недела
Двокреветна 129€ 139€
Еднокреветна 109€ 119€
Двокреветна лукс 146€ 156€
Еднокреветна лукс 127€ 137€
Апартман без кујна 229€ 239€
Семеен Апартман  328€ 338€

 

Јуни/Септември 
Тип на соба Понеделни-Четврток Петок-Недела
Двокреветна 160€ 170€
Еднокреветна 136€ 146€
Двокреветна лукс 182€ 192€
Еднокреветна лукс 155€ 165€
Апартман без кујна 249€ 259€
Семеен Апартман  359€ 369€

                         

Јули/Август
Тип на соба Понеделни-Четврток Петок-Недела
Двокреветна 170€ 180€
Еднокреветна 145€ 155€
Двокреветна лукс 194€ 204€
Еднокреветна лукс 165€ 175€
Апартман без кујна 259€ 269€
Семеен Апартман  369€ 369€

  Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

Доплата за деца и возрасни:

  • Деца на возраст од 4 до 12 години плаќаат 25 евра за во кревет сородители или 35 евра за дополнителен кревет.
  • Децата на возраст од 12 и повеќе се сметаат за возрасни и се наплаќаат целосна цена, односно 50 евра за дополнителен кревет.
  • Доплата за туристичка такса и осигурување 1.5еур на ден возрасни,0.7еур на ден деца од 7-15 години

• Цените се изразени во евра по соба од ден на база на полупансион (појадок се служи од 07:30 до 10:30
часот, вечера од 18:30 до 21:30 часот) во нив НЕ Е вклучена туристичката такса
• Доплата за соба со тераса – 30еур на ден
• Неограничена употреба на велнес & СПА центар (отворен и затворен базен, финска сауна, био
сауна, инфрацрвена сауна, солена соба, релакс соба со тепидариум и амам) од 08 до 22 часот.
• Спа комплет е вклучен во цената. (Бањарка и влечки во соба и обезбедена е крпа на рецепцијата во
спа центарот).
• Бесплатно користење на две игротеки за деца на возраст од 0 до 3 и 4 до 8 години, бројни
едукативни и креативни објекти, како и обезбедената услуга на чување деца во игротеки од 08 до 22
часот
• Бесплатно користење на фитнес-центар од 08:00 до 22:00 часот

Услови:

  • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
  • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.

Политика за отказ на резервација

• Отказ на резервација од 90-45 дена пред пристигнување– 15 %
• Отказ на резервација од 44-30 дена пред пристигнување– 20 %
• Отказ на резервација од 29-20дена пред пристигнување – 30 %
• Отказ на резервација од 19-15 дена пред пристигнување – 40 %
• Отказ на резервација од 14-10 дена пред пристигнување – 80 %
• Отказ на резервација од 9-6 дена пред пристигнување -90 %
• Отказ на резервација од 5-0 дена пред пристигнување -100 %

Приговори и поплаки:

  • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
  • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
  • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм. 

Останати услови и попусти:

  • Можност за плаќање од 6-12 рати преку СН кредити.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ