You are currently viewing Вила Вагиа – Амудија 2024

Вилата се наоѓа во Амудија, мало рибарско место на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Парга и на 6 км од Врахос.Вилата Вагија е на околу 50 метри од градската плажа, има студија и апартмани, кујна опремена со прибор за готвење и јадење, тераса, тоалет, телевизор, клима уред (доплата 4€ за студио и 6€ за апартман на ден).

1/2 студио: две редовни легла, тераса со поглед кон море и градина.
Во студиото: кујна опремена со прибор за готвење и јадење, тераса, тоалет, телевизор, клима уред (доплата 4€ на ден).

1/3 студио: на приземје, три редовни легла, тераса со поглед кон море и градина.
Во студиото: кујна опремена со прибор за готвење и јадење, тераса, тоалет, телевизор, клима уред (доплата 4€ на ден).

1/4 апартман: на 1ви спрат, поглед море, погоден за 4 лица, составен од две простории со брачен кревет и 2 стандардни кревети
Во апартманот: кујна опремена со прибор за готвење и јадење, тераса, тоалет, телевизор, клима уред (доплата 6€ на ден).

Амудија е мирно место сестено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бела песок. Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари. Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron. Оваа дестинација ја препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

GPS 39.242180, 20.480588

Цени за НАЕМ на СОБА за 8 дена 7 ноќевања

термини 1/2 студио 1/3 студио Апартман со 2 спални
21.05 – 28.05.2024 89 109 129
28.05 – 04.06.2024 119 139 169
04.06 – 11.06.2024 189 209 239
11.06 – 18.06.2024 202 259 299
18.06 – 25.06.2024 269 263 329€
25.06 – 02.07.2024 309 339 369
02.07 – 09.07.2024 429 469 519
09.07 – 16.07.2024 429 469 519
16.07 – 23.07.2024 439 479 529
23.07 – 30.07.2024 439 479 529
30.07 – 06.08.2024 459 499 549
06.08 – 13.08.2024 459 499 549
13.08 – 20.08.2024 429 469 529
20.08 – 27.08.2024 359 379 429
27.08 – 03.09.2024 269 299 329
03.09 – 10.09.2024 229 259 299
10.09 – 17.09.2024 149 169 189
17.09 – 24.09.2024 109 129 149

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:

  • Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:

  • Автобуски превоз
  • Патничко осигурување
  • Користење клима уред 6€ за студио на ден, 7€ за апартман на ден
  • Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Информации, услови, попусти


Цените обележани со портокалово се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер..
Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.
Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард: единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см со 180-190см

Информации; време на поаѓање, град, места на поаѓање, цени до Јонски брег

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ за Јонски брег

време на поаѓање град место на поаѓање возрасен дете 2-12
01:00 Скопје      Дрводекор – трансфер 60 50
01:45 Велес      БП кружен тек – трансфер 60 50
00:45 Штип      Паркинг пред пошта – трансфер до Велес 75 65
02;30 Кавадарци      БП Макпетрол, Дреново 60 50
03:20 Прилеп      БП Лук Оил – трансфер 55 45
04:00 Битола      Автобуска станица Транскоп – на перон 55 45
03.15 Ресен      Спроти автобуска станица – трансфер 60 50
02:30 Охрид      БП Лук Оил излез за Битола – трансфер 60 50
02.15 Струга      Хотел Дрим – трансфер до Битола 60 50

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

Време на заминување од Грција:

 ЛЕФКАДА
грчко македонско место
13;30 12;30 Агиос Никитас
14;00 13;00 Нидри
14;30 13;30 Никијана
15;15 14;15 Канали
ВРАХОС – ПАРГА
грчко македонско место
14;00 13;00 Врахос
14;15 13;15 Амудија
13;45 13;45 Парга

Релациите во МКД кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Секој дополнителен багаж се наплаќа 10€ по куфер

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “С-Травел“