You are currently viewing Аргири – Скала Потамиа 2023

Вила “Argiri” – Скала Потамиа (Golden Beach)

Област: Остров Тасос; Град: Скала Потамиа; Од море: на 5 минути од плажа;
Тип на студија: Двокреветни, трокреветни и четирикреветни. Во собите има соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата 7€).
Услуга: Наем на соба (Room Only);
Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;
Напуштање на собите: 10:00 часот по локално време;Забелешка:
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), a преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.Сите соби се опремени со: кујна, клима уред, ТВ,  Wi-Fi бесплатно

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 28.02.2023, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.03.2023

Vila Argiri – Skala Potamia (Golden Beach) Цена по соба
на 5 минути од плажа
Термин Услуга Studio 1/2 Studio 1/2 +1 Studio 1/3 Studio 1/4
02.06 – 09.06.23 7 ноќевања 129 € 129 € 139 € 159 €
09.06 – 16.06.23 7 ноќевања 169 € 169 € 179 € 199 €
16.06 – 23.06.23 7 ноќевања 209 € 209 € 219 € 239 €
23.06 – 30.06.23 7 ноќевања 249 € 249 € 259 € 279 €
30.06 – 07.07.23 7 ноќевања 309 € 309 € 319 € 339 €
07.07 – 14.07.23 7 ноќевања 349 € 349 € 359 € 379 €
14.07 – 21.07.23 7 ноќевања 409 € 409 € 419 € 439 €
21.07 – 28.07.23 7 ноќевања 449 € 449 € 459 € 479 €
28.07 – 04.08.23 7 ноќевања 449 € 449 € 459 € 479 €
04.08 – 11.08.23 7 ноќевања 449 € 449 € 459 € 479 €
11.08 – 18.08.23 7 ноќевања 449 € 449 € 459 € 479 €
18.08 – 25.08.23 7 ноќевања 449 € 449 € 459 € 479 €
25.08 – 01.09.23 7 ноќевања 369 € 369 € 379 € 399 €
01.09 – 08.09.23 7 ноќевања 299 € 299 € 309 € 329 €
08.09 – 15.09.23 7 ноќевања 239 € 239 € 249 € 269 €
15.09 – 22.09.23 7 ноќевања 169 € 169 € 179 € 199 €
22.09 – 29.09.23 7 ноќевања 129 € 129 € 139 € 159 €

– Цените се изразени во еур за уплата во денарска противвредност 1€ = 62 мкд;

Цената вклучува:

  •  7 ноќевања на база (наем на соба);
  •   Wifi 

Доплата:

  •  Клима – доплата 7€ на ден;

При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

Напомена:

  •  Во студиата дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
  • Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на – легла во Studioto);
  • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина, а за хигиенaта на – собата во текот на престојот се грижат самите гости;
  •  Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро по локално време
*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата. 
*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :
• Скопје 60€ • Штип 70€
• Велес 60 € • Радовиш 70€
• Неготино 60€ • Струмица 70€
• Граничен премин 60€
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно
* Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години

Важат Општите услови на СКТМ и ТА С-ТРАВЕЛ