You are currently viewing Вила Фиоре – Парга 2024

 

ПАРГА е град чии корени се протегаат од Античкиот период, но била и под силно влијание на западната цивилизација и култура. Опкружен со различни култури, на мал простор, на Епирскиот дел на Јонско море, никна градче со свој единствен и својствен шарм. Посетителите на Парга ќе бидат импресионирани од зеленилото, околните планини и маслини, нејзините преубави плажи и мирни заливи скриени во големите карпи. Приближувајќи се кон градот, се гледа дека Парга е мал, убав, бел град со црвени покриви, сместен во прегратките на околните планини. Парга е комплетно летовалиште и во неа секој може да најде нешто за себе…градското пристаниште, шеталиштето покрај морето, двете градски плажи, големата плажа Валтос во непосредна близина на градот, многубројните скриени плажи распрскани на малите островчиња во заливот, старата градска тврдина од XIV век, многубројните излети.

Студија ФИОРЕ (Б-кат) – се наоѓаат на 180 метри од идиличната Писо Крионери плажа и имаат одличен пристап до море без нагорнини, симпатично уреден двор со зеленило и мала скара, прикладни места за паркирање, а во близина на атлетскиот центар на Парга. Студијата се комплетно реновирани во 2011, опремени со кујни, тоалет, ТВ, клима (доплата 40ЕУР неделно), тераси, САТ ТВ, секојдневно чистење на апартманите. Студијата се со модерен дизајн и соодветна пространост, идеални за комфорен семеен одмор, WI-FI.

Попусти за рана уплата :

-15% до 30.11.2023

 -10% до 31.12.2023

-7% до 28.02.2024

Цени за наем на соба за 7 ноќи

Вила Фиоре Бкат. – Парга 1/2 ст.сутерен 1/3+1 студ. сутерен 1/2 сту.спрат 1/2+екс. Спрат 1/4 студио 1/2+2 АПП сутер.
Термин/Услуга 7 наем 7 наем 7 наем 7 наем 7 наем 7 наем
21.05-28.05.2024 99 119 129 149 159 169
28.05.-04.06.2024 109 129 149 159 179 189
04.06.-11.06.2024 169 189 169 179 199 209
11.06.-18.06.2024 219 249 259 269 289 319
18.06.-25.06.2024 289 309 329 339 369 379
25.06.-02.07.2024 309 329 349 349 379 389
02.07.-09.07.2024 349 369 379 389 429 439
09.07.-16.07.2024 429 449 459 469 489 509
16.07.-23.07.2024 459 489 499 519 549 559
23.07-30.07.2024 459 489 499 519 549 559
30.07-06.08.2024 459 489 499 519 549 559
06.08.-13.08.2024 459 489 499 519 549 559
13.08-20.08.2024 459 489 499 519 549 559
20.08-27.08.2024 459 489 499 519 549 559
27.08.-03.09.2024 419 439 449 459 499 499
03.09.-10.09.2024 379 399 419 429 459 469
10.09.-17.09.2024 259 269 279 299 319 339
17.09.-24.09.2024 239 249 259 289 309 329

Цените се во € плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено
Превоз,
Патничко осигурување
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Доплата за клима уред 7€ на ден

Време на поаѓање и цена по лице за превоз од Македонија за Парга (секој вторник):

поаѓање место цена
01:00 h   Скопје (Дрводекор) 65 €
01:45 h   Велес (бензинска мотел Македонија) 65 €
02:30 h   Кавадарци ( Дреново бензиска Макпетрол ) 65 €
03:20 h   Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 55 €
04:00 h   Битола (Автобуска станица) 55 €
02.15 h   Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 65 €
02:30 h   Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 65 €
03.15  h   Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 65 €

Деца од 2 до 11,99 г. попуст 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Време на заминување од Грција:
(времињата се по МК време)

Бус Лефкада
Агиос Никитас 12.30 часот
Нидри 13.00 часот
Никиана 13.30 часот
Канали 14.15 часот

Бус Парга-Врахос
Врахос 13.00 часот
Амудиа 13.15 часот
Парга 13.45 часот

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)
Насока: Скопје-Parga/Vrahos/Kanali/Ammoudia (525 км)
Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani (E65),
Kozani-Igumenitsa(E90), Igumenitsa-Sivota-Parga-Vrahos-Kanali (E55)
Трошоци во еден правец: (износите се променливи)
Патарини MK (180 ден), патарини GR 5,80 €

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместувањето.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Напомена:
Цените обележани со портокалово се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Информации
За уплата на два термини одобруваме 7% попуст (попустот не е важи за промо.
Попустите не може да се комбинираат,
Сместување согласно капацитетот на кревети, плус може да се смести 1 дете до 7 г.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата
Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ