Grand Hotel & Spa 4*- Копаоник 2020/2021

GRAND HOTEL & SPA 4* – Копаоник

ОПИС:

Grand Hotel & Spa има совршена локација, близу до ски патеките и ски-лифтовите, со прекрасен поглед на пошумените падини на Копаоник. Врвна удобност и удобност во 201 луксузни соби и апартмани, надополнети со бројни простории за одмор и уживање во текот на целата година. Славниот хотел Гранд е гордост на српската хотелска индустрија скоро три децении. За љубителите на супериорна спа-атмосфера, постои Grand Oasis Spa & Wellness Center на 1800м2, што е вистински рај за душата и кој со својот надворешен и затворен базен, светот на сауната и ексклузивните спа-третмани е идеално место за целосна релаксација.

ЦЕНОВНИК:

LAST MINUTE

Grand Hotel & Spa****
 

Цените се изразени во по соба, на ден
Помал број на ноќи исклучиво на барање!

Период Мин.ноќи Услуга ГРАНД СОБИ
Standard Superior Superior+
1 pax 2 pax 1 pax 2 pax 1 pax 2 pax
21.02 – 28.02. 2 BB 279€ 244€ 308€ 267€ 337€ 290€

Во цената е вклучено:

 • Сместување на база Полупансион (Појадок и Вечера) освен во табели каде е наведена услуга Ноќевање со појадок
 • Неограничено користистење на Spa & Wellness центар на 800m2:затворен базен со димензии 18x9m,Релакс зона,Сауна свет – инфраред сауна,финска сауна,руска бања,шок туш,хамам,солено-ледена соба,kneipp,
 • Надворешен базен и Џакузи со топла вода
 • Фитнес Центар.
 • Wi-Fi
 • Ски Гардеробер
 • Специјален програм за деца 3 -12 год. – дневен програм анимација со професионални аниматори во детски клуб

Во цената не е вклученено(задолжително плажање при резервација):

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни;0,50€ по лице на ден за деца 7 -15 год; деца 0 – 7 год.не плаќаат

Доплати за деца и дополнителни легла:

 • Дете 0-2 години ГРАТИС сместај,бесплатно користење на Baby Cot (на барање)
 • Дете 2-7 години на заеднички лежај ГРАТИС
 • Дете 2-11,99 години на посебно легло доплата 69€ по ноќевање
 • Доплата за дополнително легло во Superior+, Family и Deluxe соба изнесува 69€ по ноќевање

Доплата на лице место (опционално):

 • Јога,Пилатес,Аеробик,Аквабик,Персонален Трененг,Фитнес Тренинг.
 • Надворешен Паркинг

Доплата во претпродажба или на лице место (опционално):

 • Ски училиште – од 6 или 5 дена ,часови во група од 5 ученици
 • 6 дена, 4h настава дневно, цена 192€
 • 5 дена, 2h настава дневно, цена 115€

Напомена:

Grand Hotel & Spa доследно ги применува највисоките хотелски стандарди и мерки за заштита на гостите од ширење на Корона вирус. По одлука на надлежните ограни, одредени содржини и услуги на хотелот се приминуваат по следниот редослед:

 I – СПА ЦЕНТАР  

Термини за користење на содржините на Grand Oaza Spa & Wellness центар се закажуваат одранпред на рецепција. Максимално дозволено користење на Spa & Wellness центар, во 1  термин е   минути за 1 лице.

 II – ПАНСИОНСКИ РЕСТОРАН 

Начин на служење на оброците е ускладен со протоколите пропишани од надлежни органи (персонализирано служење на храна и пијалоци од стана на запослените слица, со заштитни бариери покрај храна, и задолжително носење на маски).

III РАБОТНО ВРЕМЕ НА РЕСТОРАНИ И БАРОВИ

Работно време на ресторани и барови кои работат по принцип A’la Carte  е ускладено според одлуките на Влада Ребулика Србија.

IV ROOM SERVIS

  Услуга послужување на храна и пијалоци во соба е доступна 24/7 часа за гости на хотелот.

 

GRAND HOTEL & SPA****-Специјална понуда 2021

 

Цените се изразени во € по соба, по ноќевање

    Гранд соби   Стандард Супериор Супериор+
Период Смена Мин.ноќи Услуга 1pax 2pax 1pax 2pax 1pax 2pax
10.01-14.01 Нед-чет 4 ВВ 255 270 280 295 306 321
17.01-21.01 Нед-чет 4 ВВ 255 270 280 295 306 321
24.01-28.01 Нед-чет 4 ВВ 255 270 280 295 306 321
31.01-04.02 Нед-чет 4 НВ 224 239 245 260 266 281
07.02-11.02 Нед-чет 4 НВ 224 239 245 260 266 281
21.02-25.02 Нед-чет 4 НВ 139 151 154 166 168 180
28.02-04.03 Нед-чет 4 НВ 135 147 154 162 164 176
                         
                       Гранд Фамилијарни соби
Период Смена Мин.ноќи Услуга   Фемили 2pax   Делукс

2pax

   
10.01-14.01 Нед-чет 4 ВВ   330   320    
17.01-21.01 Нед-чет 4 ВВ   330   320    
24.01-28.01 Нед-чет 4 ВВ   330   320    
31.01-04.02 Нед-чет 4 НВ   291   282    
07.02-11.02 Нед-чет 4 НВ   291   282    
21.02-25.02 Нед-чет 4 НВ   226   216    
28.02-04.03 Нед-чет 4 НВ   211   201    
                         

 

GRAND HOTEL & SPA****-Викенд цени 2021

    Гранд соби   Стандард Супериор Супериор+
Период Смена Мин.ноќи Услуга 1pax 2pax 1pax 2pax 1pax 2pax
21.01-24.01 Чет-нед 3 ВВ 255 270 280 295 306 321
28.01-31.01 Чет-нед 3 ВВ 255 270 280 295 306 321
04.02-07.02 Чет-нед 3 НВ 299 314 326 341 354 371
11.02-14.02 Чет-нед 3 НВ 299 314 326 341 354 371
18.02-21.02 Чет-нед 3 НВ 277 292 305 320 333 348
04.03-07.03 Чет-нед 3 НВ 224 239 247 262 271 286
11.03-14.03 Чет-нед 3 НВ 251 266 280 295 307 322
18.03-21.03 Чет-нед 3 НВ 184 199 203 218 223 238
                         

 

                       Гранд Фамилијарни соби
Период Смена Мин.ноќи Услуга   Фемили 2pax   Делукс

2pax

   
21.01-24.01 Чет-нед 3 ВВ   330   320    
28.01-31.01 Чет-нед 3 ВВ   330   320    
04.02-07.02 Чет-нед 3 НВ   388   376    
11.02-14.02 Чет-нед 3 НВ   388   376    
18.02-21.02 Чет-нед 3 НВ   388   376    
04.03-07.03 Чет-нед 3 НВ   344   334    
11.03-14.03 Чет-нед 3 НВ   316   316    
18.03-21.03 Чет-нед 3 НВ   235   235    
                         

 

 

 • Минимум 3 лица за резерваци во Фемили и Делукс соби.
 • Максимален капацитет во Family соби:6 лица, максимален капацитет во Deluxe соба е 4 лица.

Во цената е вклучено:

 • Сместување на база Полупансион (Појадок и Вечера)
 • Неограничено корист истење на Spa & Wellness центар на1.800m2:затворен базен со димензии 18x9m,Релакс зона ,Сауна свет – инфраред сауна,финска сауна,руска бања,шок туш,хамам,солено -ледена соба, kneipp,Надворешен базен и Џакузи со топла вода ,Фитнес Центар.
 • Wi-Fi
 • Ски Гардеробер
 • Специјален програм за деца 3 -12 год. – дневен програм анимација со професионални аниматори во детски клуб

Во цената не е вклученено:

Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни;0,50€ по лице на ден за деца 7 -15 год; деца 0 – 7 год.не плаќаат.

Доплати за деца и дополнителни легла:

 • Дете 0-2 години ГРАТИС,бесплатно користење на Baby Cot (на барање)
 • Дете 2-7 години на заеднички лежај ГРАТИС
 • Дете 2-11,99 години на посебно легло доплата 69 € по ноќевање
 • Доплата за дополнително легло во Супериор+, Фемили и Делукс соба изнесува 69 € по ноќевање
 • Доплата на лице место (опционално):Јога ,Пилатес,Аеробик,Аквабик,Персонален Трененг,Фитнес Тренинг.
 • Надворешен Паркинг Доплата во претпродажба или на лице место (опционално):
 • Ски училиште – од 6 или 5 дена ,часови во група од 5 ученици
 • 6 дена, 4h настава дневно, цена  192 €
 • 5 дена, 2h настава дневно, цена 115€.

 

Напомена:

 Grand Hotel & Spa доследно ги применува највисоките хотелски стандарди и мерки за заштита на гостите од ширење на Корона вирус. По одлука на надлежните ограни, одредени содржини и услуги на хотелот се применуваат по следниот редослед:

– СПА ЦЕНТАР Термини за користење на содржините на Grand Oaza Spa & Wellness центар се закажуваат однапред на рецепција . Ма ксимално дозволено користење на Spa & Wellness центар, во 1термин е мин ут и за 1 лице.

– ПАНСИОНСКИ РЕСТОРАН Начин на служење на оброците е ускладен со протоколите пропишани од на длежн и органи (персонализирано служење на храна и пијалоци од стана на запослените лица , со за шти тни бариери покрај храна , и задолжи телно носење на маски).

– РАБОТНО ВРЕМЕ НА РЕСТОРНАН И И БАРОВИ Работно време на ресторани и барови кои работат по пр инцип A’ la Ca rte е ускладено според одлуките на Влада Ребулика Србија .

– ROOM SERVIS Услуга послужување на храна и пијалоци во соба е достaпна 24/7 часа за гости на хотелот.

 

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ