Хотел ГРАНИТ 4* – Охрид  2020

Хотел Гранит е лоциран на крајбрежјето на Охридското езеро, во месноста Св.Стефан, 5км од центарот на Охрид и 12км од аеродромот во Охрид. Хотел Гранит е модерен хотел со четири ѕвезди. Располага со резиденција, ресторан, кафе-бар, базен, големи тераси, сопствена песочна плажа, паркинг.

Ценовник Хотел Гранит 4* – Охрид лето 2020 
Цена    Двокреветна соба         Еднокреветна соба
Ноќевање со доручек (BB) € 30 € 40
Доплата полупансион (HB) € 7 € 7
3+ ALL (се вклучено) €49  
5+ Ноќевање со доручек (BB) € 28  

                   Напомена : 

  • Цените се по лице на ден и вклучуваат ноќевање со доручек , туристичка такса и ддв.
  • Дете до 6 години – Бесплатно
  • Дете од 6 – 12 години 50% попуст
  • Дете над 12 години плаќа 100% од сумата
  • Доплата за апартман – 12 еур од лице 
  • Доплата за 1/1 (еднокреветна соба) 10 еур
  • Плаќањето е во денарска противредност 1 еур = 62,00 денари