You are currently viewing Hotel Grand Royale 4* – Bansko, Bugarija 2021/2022

Hotel Grand Royale 4* – Bansko, Bugarija

ЦЕНОВНИК:

GRAND ROYALE 4* – Банско 2021/2022
www.grandroyale.bg
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА -: 15% попуст за резервација и уплата до 15.10.2021 
10% попуст за резервација и уплата до 10.12.2021
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 04.01-10.04.2022 | 4=3 за период на престој 01.12-23.12.2021 и 01.03-10.04.2022 
Попустите и бонусите може да се комбинираат, важат за ноќевање со појадок.
Цени по лице за 1 ноќевање 24.12-03.01.2022 04.01-10.03.2022 01.12-23.12.2021
  ПОЛУПАНСИОН  НП  11.03-10.04.2021
 

НП

Студио 2+1                           66€ 36€ 32€
Едноспален апартман 2+2                           67€                            40€              34€
Двоспален апартман  4+2                           63€                            34€              29€
Доплата за полупансион : возрасен – 12€, дете (3-12.99 год.) – 6€ 
Во цената е вклучено : појадок/појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес,  релакс зона, паркинг, детски кат, ски гардеробер, интернет.
Дополнителни услови : 
▪ Дете до 2.99 год. – бесплатно
▪ Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Дете од 3-12.99 год. на редовно легло во студио – 30% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 45€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Цената вклучува:

 • Појадок,појадок  и вечера(24.12-03.01.2022)
 • транспорт до жичарница (по распоред)
 • користење на внатрешен базен
 • сауна
 • парна бања
 • фитнес
 • релакс зона
 • паркинг
 • детски кат
 • ски гардеробер
 • интернет

 

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

 • Дете до 2.99 год. – бесплатно
 • Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно
 • Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Дете од 3-12.99 год. на редовно легло во студио – 30% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
 • За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 45€
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

СЛИКИ:

УСЛОВИ:

 

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • За отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ