HOTEL PUTNIK 4* – Копаоник 2021

HOTEL PUTNIK 4* – Копаоник

ОПИС:

Хотел Путник се наоѓа во најубавиот дел на планината Копаоник, во Сончевата долина. Сместено е на 1650 метри надморска височина и има директен излез кон скијачката патека Сончева долина.

Хотел Путник има традиција повеќе од 60 години. Првиот дел од хотелот е отворен уште во 1958 година и е еден од првите угостителски објекти на Копаоник. Новиот дел беше отворен во 1985 година и се спои со стариот. Во 2018 година, хотелот беше целосно реновиран.

Украсен е со модерен дизајн, елеганција, внимателно дизајнирана естетика како комбинација на топол стил на планина и детали инспирирани од природата. Тој е категоризиран со 4 starsвезди (****), а капацитетот на хотелот е 116 комфорни и луксузни сместувачки единици или 270 легла.

ЦЕНОВНИК:

-10% попуст за уплата до 30.11.2020
Период Услуга STANDARD FAMILY APARTMAN Superior Room Superior FAMILY
1/1 1/2,1/3 1/3,1/4 (мин 4 лица) 1/1 1/2 1/3,1 / 4
01.12.-19.12.  

 

                  ПП

107€ 71€ 78€ 85€ 139€ 92€ 92€
20.12.-28.12. 113€ 75€ 83€ 90€ 147€ 98€ 98€
29.12.-01.01. 195€ 130€ 143€ 156€ 254€ 169€ 169€
02.01.-06.03. 128€ 85€ 94€ 102€ 166€ 111€ 111€
07.03.-10.03. 143€ 95€ 105€ 114€ 186€ 124€ 124€
11.03.-04.04. 107€ 71€ 78€ 85€ 139€ 92€ 92€
·         Цените се изразени во € по лице по ноќевање

·         Доплата за Еднокреветна соба изнесува 50% од наведените цени

·         Цена за ноќевање со појадок се намалува за 10% од наведените цени во табелата

·         Свечена Новогодишна вече 31.12.2020 е вклучена во цена како и Божиќни Вечери на 25.12.2020 и 07.01.2021

 

Услови за деца:

 • Деца 0 – 2,99 год имаат бесплатен престој
 • Деца од 3 – 12 год. со две полноплатежни суми плаќаат 70% од цената доколку користат посебно легло или 50% од цената ако користат заедничко легло
 • Детска Недела (17.01-31.01.2020) 2 деца до 11,99 години ГРАТИС во присуство на 2 полноплатежни лица

 

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање на база Полупансион (Појадок и Вечера) на база шведска маса
 • Неограничено користење на содржините SPA & Wellness ( Затворен базен за возрасни,затворен базен за деца,Џакузи,Финска сауна, инфрацрвена сауна,Руска сауна ,Турско купатило, Тепидариум)
 • Фитнес центар
 • Паркинг
 • Wi-FI

 

Во цена не е вклучено:

 • Mасажа и хамам (потребна е претходна резервација)
 • Туристичка такса – по лице од ден – Возрасни 1€; Деца 7-15 год. 0,50€; 0-7 год. не плаќаат туристичка такса
 • Хотелско осигурување – 0,25€ по лице од ден (задолжително плаќаат сите гости)
 • Игротека за деца

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ