You are currently viewing Apartmani Kraljevi Cardaci Spa 4*-2023/2024

Хотелско -апатрманскиот  комплекс “Краљеви Чардаци”, сопственост на градежната компанија “Првако инженеринг” од Крагуевац се наоѓа на 1450 мнв Копаоник. Од 2011 година, кога првите гости престојуваа во „Чардаци“, овој комплекс постојано расте, се развива и им нуди на своите гости богати капацитети за секаков вид на сместување. Хотел Kraljevi Čardaci е носител на Велнес награда како еден од најдобрите Спа хотели во Р.Србија.

10% попуст за уплата до 31.10.2023 (мин 5 ноќи)

Цена по соба на ден на база НАЕМ

Период

1/3 Студио

 

1/4 Апартман

 

1/6 Aпартман

Comfort

Lux

Comfort

Lux

Comfort

Lux

10.12-29.12

47

52

62

69

78

86

29.12-05.01

90

99

116

129

140

155

29.12-05.01
помалку од 7 ноќи

105

116

138

147

155

172

05.01-13.01
Акција 6+1

66

73

93

103

112

125

13.01-21.01

Акција 7+1

70

78

93

103

112

125

21.01-04.02

54

60

78

86

93

103

04.02-11.02

Акција 5+2

70

78

90

99

105

116

11.02-18.02

Aкција 6+1

73

82

93

103

109

121

18.02-03.03

Акција 5+2

54

60

70

78

90

99

03.03-31.03

47

52

54

60

62

69

*За престој помалку од 3 ноќи цените се зголемуваат +20%

  Акција

5+2 – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања
6+1 – За престој 6 ноќи, ГРАТИС 1 ноќевање
7+1 – За престој 7 ноќи, ГРАТИС 1 ноќевање

Во цената е вклучено:

 • Наем на Студио / Апартман
 • Чистење и средување на апартманот
 •  Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)
 • Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)
 • 15% попуст за користење на дневна карта за Wellness and Spa центар

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;
 • Деца 0-7 години ГРАТИС
 • Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

Доплати кои не се задолжителни (можност за доплата при правење на резервација во агенција):

-Појадок

 •  13€ на ден за возрасни
 •  8.6€ на ден за деца 2-11,99 години

-Вечера

 •  22€ на ден за возрасни
 • 17.5€ на ден за деца 2-11,99 години

Напомена:

-Новогодишна вечера не е задолжителна

-Понуда за новагодина ке биде дополнително објавена

-Акците се валидни за термини означени со портокалова боја во табелата!

-Акции и Early Booking се комбинираат!

-Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

Услови за откажување и промена на термин:

 • Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.
 • Рокови за откажување на резервација:
 • До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ
 • 29-15 дена пред почеток на аранжман 30% од вкупната сума на аранжманот
 • 14-8 дена пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжманот
 • 7-3 ден пред почеток на аранжман 80% од вкупната сума на аранжамот
 • 3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

* Хотелот не дозволува промена или отказ на резервација поради неповолни временски услови (недоволно снег, магла….)

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

Опис на сместувачки капацитети:

Студио (2 и 3 лица)

Една просторија со гарнитура на развлекување за 2 лица и една фотеља на развлекување (студио 3 лица) купатило (туш,фен), комплетно опремена кујна со електричен шпоред,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

Апартман (4 лица)
Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица,спална соба со француски лежај,купатило (туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер и прибор за јадење,кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

Апартман (6 лица)

Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица (во некои апартмани располгаат со камин) две спални соби,една спална соба со француски лежај,втора спална соба со 2 редовни легла или гарнитура на развлекување,купатило(туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

 

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ