You are currently viewing Хотел Спорт 3* – Ресорт Маврово 2023/24

Хотел Спорт 3* – Маврово 

ОПИС:

Хотелот Спорт се состои од две згради со 28 Делукс гостински соби, 4 апартмани, ресторан и бар. Сите соби се опремени со приватна бања, сателитски ТВ приемник и директна телефонска линија. Хотелот Спорт обезбедува најповолно сместување во ски центарот Маврово, преку целата година.Во пријатниот ресторан, Ви нудиме голем избор од исклучителни морски специјалитети, голем избор од интернационални специјалитети и традиционални македонски јадења. Ако не сте риболовец, но сепак уживате во се што доаѓа од морето, повелете. Широк избор на јадења од земјата, подготвени за вас. Добра храна и вино за уживање во секое годишно време…

ЦЕНОВНИК:

Хотел Спорт 01.10-30.11.2023
Недела-Четврток Петок-Сабота
Еднокреветна 49 € 54 €
Двокреветна 44 € 50 €
 апартман 1/1 1/2 1/1 1/2
61 € 49 € 65 € 55 €
 • Цените се по лице на ден на база полупансион!!!

ПолуПансион(доручек+вечера)

01.12.202321.12.2023

21.02.202431.03.2024

22.12.202308.01.2024

09.02.202420.02.2024

09.01.202408.02.2024

Ценипособазаедноноќевање

Нед-Чет

Пет-Саб

Нед-Чет

Пет-Саб

Нед-Чет

Пет-Саб

Стандардсоба

1возрасен

105

129

139

163

122

146

2возрасни

124

152

164

192

144

172

2возрасни+1дете0-5,99год.

124

152

164

192

144

172

2возрасни+2деца0-5,99год.

143

175

189

221

166

198

2возрасни+1дете6-11,99год.

155

190

205

240

180

215

2возрасни+1дете6-11,99год.+1дете0-5,99год.

155

190

205

240

180

215

2возрасни+2деца6-11,99год.

186

228

246

288

216

258

3возрасни

161

198

213

250

187

224

3возрасни+1дете0-5,99год.

186

228

246

288

216

258

1возрасен+1дете0-5,99год.

105

129

139

163

122

146

1возрасен+2деца0-5,99год.

112

137

148

173

130

155

1возрасен+1дете6-11,99год.

124

152

164

192

144

172

1возрасен+1дете6-11,99год.+1дете0-5,99год.

124

152

164

192

144

172

1возрасен+2деца6-11,99год.

155

190

205

240

180

215

Минимумбројнаноќевања

1

2

2

3

1

2

Бесплатнооткажувањеилипромена(деновипред)

14

21

14

21

14

21

Апартман

1возрасен

122

146

156

180

139

163

2возрасни

144

172

184

212

164

192

2возрасни+1дете0-5,99год.

144

172

184

212

164

192

2возрасни+2деца0-5,99год.

166

198

212

244

189

221

2возрасни+1дете6-11,99год.

180

215

230

265

205

240

2возрасни+1дете6-11,99год.+1дете0-5,99год.

180

215

230

265

205

240

2возрасни+2деца6-11,99год.

216

258

276

318

246

288

3возрасни

187

224

239

276

213

250

3возрасни+1дете0-5,99год.

216

258

276

318

246

288

4возрасни

230

275

294

339

262

307

1возрасен+1дете0-5,99год.

122

146

156

180

139

163

1возрасен+2деца0-5,99год.

130

155

166

191

148

173

1возрасен+1дете6-11,99год.

144

172

184

212

164

192

1возрасен+1дете6-11,99год.+1дете0-5,99год.

144

172

184

212

164

192

1возрасен+2деца6-11,99год.

180

215

230

265

205

240

Минимумбројнаноќевања

1

2

2

3

1

2

Бесплатнооткажувањеилипромена(деновипред)

14

21

14

21

14

21

Цената вклучува:

 • Полупансион (појадок + вечера)
 • Бесплатен Wi-Fi интернет
 • Користење на СПА центар – хотел Бистра (затворен базен, џакузи, сауна, парна бања)
 • Користење на СПА центар – хотел Спорт (отворен затоплен базен, сауна)
 • Гостите сместени во хотел Смрча, со претходна најава можат да ја користат услугата СПА центар во хотел Бистра или хотел Спорт
 • Кафе/чај во соба за добредојде
 • Туристичка такса
 • Јавен паркинг (без резервација)
 • Пријавување во соба: после 14:00 часот
 • Одјава од соба: до 10:00 часот

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Услови за резервација:

 • Резервацијата се смета за валидна, со извршена целосна уплата во рок од 48 часа од времето на правење на резервацијата
 • Бесплатна промена на датум или откажување (бројот на денови пред пристигнување даден во табелата од ценовникот)
 • Секоја промена или откажување направено помалку денови од деновите дадени во табелата, ќе биде наплатено 100% од вкупниот износ
 • No-Show ќе биде наплатен 100% од вкупниот износ

Дополнителни услуги:

 • Дополнителен оброк: 15 Еур
 • Милениче: 5 Еур од вечер (најмногу 2 во соба)
 • Рано пријавување во соба од 08:00 часот: доплата 40% од сумата за 1 ноќевање
 • Доцна одјава од соба до 18:00 часот: доплата 40% од сумата за 1 ноќевање

Попусти и поволности:

 • Рана резервација (до 11.2023): 15% попуст на цената за 1 ноќевање
 • Рана резервација (до 12.2023): 10% попуст за цената за 1 ноќевање

СЛИКИ:

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ