You are currently viewing Hotel Radina’s Way 4* – Borovec, Bugarija 2021/2022

Hotel Radina’s Way 4* – Borovec, Bugarija

 

ЦЕНОВНИК:

RADINA’S WAY 4* BOROVETS                                                                                www.radinasway.com

1

01.12.2021
22.12.2021

23.12.2021
27.12.2021

28.12.2021
02.01.2022

03.01.2022
12.02.2022

13.02.2022
05.03.2022

06.03.2022
31.03.2022

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН

STANDARD ROOM   

DOUBLE ROOM

74

107

167

107

94

86

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

103

150

234

150

131

121

SINGLE ROOM

58

85

133

85

74

68

DBL 1+1 CHD (2-11,99)

66

96

167

96

84

78

SGL 1+1 CHD (0-1,99)

59

86

134

86

75

69

DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

68

98

168

98

86

79

DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

75

108

168

108

95

87

DBL 2+1 CHD (2-11,99)

75

108

168

108

95

87

DBL 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

76

109

169

109

96

88

FAMILY ROOM  

FAMILLY ROOM 2 ADL

85

118

178

118

102

85

FAMILLY ROOM 2 ADL+EXTRA BED

119

165

249

165

143

119

FAM2 1+1 CHD (2-11,99)

76

106

178

106

92

76

FAM2 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

77

107

179

107

93

77

FAM2 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

86

119

179

119

103

86

FAM2 2+1 CHD (2-11,99)

86

119

179

119

103

86

FAM2 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

87

120

180

120

104

87

FAM2 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

107

149

223

148

130

107

1 BEDROOM APARTMENT  

APARTMENT 2AD

96

128

189

128

114

96

APARTMENT 2AD+EXTRA BED

134

180

265

180

159

134

APT2 1+1 CHD (2-11,99)

86

116

189

116

102

86

APT2 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

87

117

190

117

103

87

APT2 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

97

129

190

129

115

97

APT2 2+1 CHD (2-11,99)

97

129

190

129

115

97

APT2 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

98

130

191

130

116

98

APT2 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

121

162

238

162

143

121

1 BEDROOM APARTMENT LUX  

APARTMENT 2AD

107

138

200

138

125

106

APARTMENT 2AD+EXTRA BED

150

194

280

194

175

148

APT2 1+1 CHD (2-11,99)

96

125

200

125

112

95

APT2 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

98

126

201

126

114

97

APT2 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

108

139

201

139

126

107

APT2 2+1 CHD (2-11,99)

108

139

201

139

126

107

APT2 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

109

140

202

140

127

108

APT2 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

135

175

252

175

157

134

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Откажување резрвација

Под 1 ден 1 ноќевање

 

Под 7дена 1 ноќевање

Под 14 дена 1 ноќевање

Под 7 дена 1 ноќевање

Под 3 дена 1 ноќевање

Под 1 ден 1 ноќевање

No Show

2 ноќевања

2 ноќевања

2 ноќевања

2 ноќевања

2 ноќевања

2 ноќевања

Минимум престој

1

2

5

2

2

1

Соби: САТ ТВ,мини бар,сеф,телефон,фен

Опис: ресторан , лоби бар, СПА центар, интернет, конференциска сала, ски гардероба , детско катче , затворен базен, бесплатен трансфер до ски лифтовите

Локација: 1200 метри од ски терените

Цената вклучува:

 • цена за соба на ден со појадок и вечера
 • користење затворен базен
 • фитнес
 • сауна
 • парна бања
 • WI-FI
 • трансфер до ски лифтовите 
 • паркинг

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

 • Доплата за Новогодишна вечера 85 Еур за возрасни и 45 Еур за деца
 • 6=5,7=6 , 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 27.12.2021 И ОД 03.01 ДО 31.03.2022

 

СЛИКИ:

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 14 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ