You are currently viewing Hotel Iglika Palace 4* – Borovec, Bugarija 2021/2022

Hotel Iglika Palace 4* – Borovec, Bugarija

ОПИС:

Локација : во центарот на Боровец, 100 м од ски лифт

Се наоѓа во срцето на Боровец. Претставува место каде што може да уживате во текот на вашиот одмор. Во склоп на хотелот има ресторан, конфенциска сала, спа центар.

СПА Центар : внатрешен базен, финска сауна, хербална бања, ледена кабина, солариум, масажа

ЦЕНОВНИК:

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2021

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 18.12-25.12.2021 

06.03-09.04.2022

26.12-01.01.2022 

12.02-19.02.2022

31.01-11.02.2022 

02.01-15.01.2022

20.02-05.03.2022

16.01-30.01.2022  
Вид на сместување            
Двoкреветна соба-стандард 2+1 51€ 74€ 62€  51€  
Еднокреветна соба 1+0 78€ 145€ 94€ 78 €  
Студио             2+2/3+ 51€ 74€ 62€ 51€  
Вила Иглика(наем) 4+2 95€ 145€ 96€  85€
 • НАПОМЕНА : За сместување во студио задолжително се наплатуваат мин. 3 редовни суми!!!

Цената вклучува:

 • појадок и вечера,
 • Бесплатно  кафе,чај и слатки од 16ч до 17ч во ресторанот,
 • користење на внатрешен базен,финска сауна, билкова сауна, парна бања,  
 • ски гардеробер,
 • интернет во лоби,
 • детски кат
 • фитнес,
 • паркинг бесплатен- ограничени места.

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Доплати и попусти:

 • Дете до 1.99 год. на дополнително легло – бесплатно
 • Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во соба – бесплатно
 • Возрасен на дополнително легло во соба – 25% попуст
 • Две деца до 11.99 со 2 возрасни сместени во студио – бесплатно
 • 4-ти возрасен на дополнително легло во студио – 25% попуст
 • 3-то дете во студио на дополнително легло – 50% попуст
 • Дете до 11.99 год. на редовно легло во соба – 25% попуст (не важи за Нова Година)
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете – 30€
 • Доплата за Новогодишна вечера за клиентите сместени во вили возрасни-60€ дете-32€
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
 • Доплата за полупансион на клиентите кои се сместени во вилите 14€ по лице на ден, 1 деца од 2 до 11.99 7€ на ден

СЛИКИ:  

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • за отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патувањена организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ