You are currently viewing Hotel Rila 4* – Borovec, Bugarija 2021/2022

Хотел Рила 4* – Боровец

ОПИС:

Хотел “Rila” e oгромен комплекс лоциран на 200м од ски-гондолата кој ќе ви овозможи незаборавен зимски одмор. Удобни соби, 3 ресторани, 3 барови, дискотека, казино, Спа центар и услуга на највисоко ниво.

Опис на собите
Вкупно 523 соби
257 Twin Rooms (двокреветни соби),
266 Studio.
Во собите: сател. ТВ, телефон, када/туш, фен, балкон(во повеќето соби).2 раздлелени кревети.
Studio – соби со мини кујна и фрижидер

www.rilaborovets.com

ЦЕНОВНИК:

RILA BOROVETS 4* BOROVETS                                 www.rilaborovets.com

1/4

11.12.2021
29.12.2021

30.12.2021
08.01.2022

09.01.2022
11.02.2022

12.02.2022
18.02.2022

19.02.2022
27.02.2022

28.02.2022
07.03.2022

08.03.2022
11.04.2022

ЦЕНА ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА- ПОЛУПАНСИОН

SIGNATURE TWIN ROOM RESORT VIEW 

DOUBLE ROOM

147

247

169

247

202

169

102

SINGLE ROOM

97

185

120

185

162

120

70

SGL 1+1 CHD (0-11,99)

115

202

138

202

180

138

88

SGL 1+2 CHD (0-11,99) (0-11,99)

132

220

156

220

198

156

106

DBL 2+1 CHD (0-1,99)

148

248

170

248

203

170

103

DBL 2+1 CHD (2-11,99)

165

264

187

264

220

187

120

DBL 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

166

265

188

265

221

188

121

SUPERIOR RESORT VIEW 

DOUBLE ROOM

147

258

180

258

213

180

102

SINGLE ROOM

97

190

126

190

168

126

70

SGL 1+1 CHD (0-11,99)

115

208

143

208

186

143

88

SGL 1+2 CHD (0-11,99) (0-11,99)

132

226

161

226

203

161

106

DBL 2+1 CHD (0-1,99)

148

259

181

259

214

181

103

DBL 2+1 CHD (2-11,99)

165

276

198

276

231

198

120

DBL 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

166

277

199

277

232

199

121

SIGNATURE TWIN ROOM SLOPE VIEW 

DOUBLE ROOM

158

269

180

269

225

180

114

SINGLE ROOM

108

197

131

197

175

131

81

SGL 1+1 CHD (0-11,99)

126

215

149

215

192

149

99

SGL 1+2 CHD (0-11,99) (0-11,99)

143

232

167

232

210

167

117

DBL 2+1 CHD (0-1,99)

159

270

181

270

226

181

115

DBL 2+1 CHD (2-11,99)

176

287

198

287

242

197

131

DBL 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

177

288

199

288

243

198

132

SUPERIOR SLOPE VIEW 

DOUBLE ROOM

158

280

191

280

235

191

114

SINGLE ROOM

108

201

137

201

190

137

81

SGL 1+1 CHD (0-11,99)

126

219

155

219

209

155

99

SGL 1+2 CHD (0-11,99) (0-11,99)

143

237

172

237

227

172

117

DBL 2+1 CHD (0-1,99)

159

281

192

281

236

192

115

DBL 2+1 CHD (2-11,99)

176

298

209

298

253

209

131

DBL 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

177

299

210

299

254

210

132

FAMILY SUPERIOR RESORT VIEW 

FAMILLY ROOM 2 ADL

158

269

180

269

224

180

114

FAM2 1+3 CHD (2-13,99) (2-13,99)

(2-13,99)

160

271

182

271

226

182

115

FAM2 2+1 CHD (0-1,99)

159

270

181

270

225

181

115

FAM2 2+1 CHD (2-13,99)

159

270

181

270

225

181

115

FAM2 2+2 CHD (0-1,99) (2-13,99)

160

271

182

271

226

182

115

FAM2 2+2 CHD (2-13,99) (2-13,99)

160

271

182

271

226

182

115

FAMILY SUPERIOR SLOPE VIEW 

FAMILLY ROOM 2 ADL

169

291

191

291

247

191

125

FAM2 1+3 CHD (2-13,99) (2-13,99)

(2-13,99)

171

293

193

203

249

193

127

FAM2 2+1 CHD (0-1,99)

170

292

192

202

248

192

126

FAM2 2+1 CHD (2-13,99)

170

292

192

202

248

192

126

FAM2 2+2 CHD (0-1,99) (2-13,99)

171

293

193

203

249

193

127

FAM2 2+2 CHD (2-13,99) (2-13,99)

171

293

193

203

249

193

127

DELUXE SUITE RESORT VIEW

SUITE 2 ADULTS [2ADL]

193

367

240

367

324

240

140

SUITE 2 ADULTS [3ADL]

194

368

241

368

325

241

141

SUI2A 2+1 CHD (2-11,99)

211

386

258

386

342

258

158

SUI2A 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

212

387

259

387

343

259

159

SUI2A 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

229

404

275

404

360

275

176

DELUXE SUITE SLOPE VIEW 

SUITE 2 ADULTS [2ADL]

216

393

262

393

349

262

162

SUITE 2 ADULTS [3ADL]

217

394

263

394

350

263

163

SUI2A 2+1 CHD (2-11,99)

233

411

280

411

366

280

180

SUI2A 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

235

412

281

412

368

281

181

SUI2A 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

251

429

271

429

384

389

198

INTERCONNECTED RESORT VIEW 

DBL ROOM 2 ADULTS

227

413

284

413

369

284

173

DBL ROOM 3 ADULTS

260

464

322

464

398

322

189

DBL ROOM 4 ADULTS

293

515

335

515

426

360

204

DBL2A 2+2 CHD (0-13,99) (0-13,99)

229

415

287

415

371

286

176

DBL3A 3+1 CHD (0-13,99)

261

465

323

465

399

323

190

DBL4A 4+1 CHD (0-1,99)

294

516

336

516

427

361

205

DBL4A 4+1 CHD (2-13,99)

294

516

336

516

427

361

205

DBL4A 4+2 CHD (0-1,99) (2-13,99)

295

517

337

517

428

362

206

DBL4A 4+2 CHD (2-13,99) (2-13,99)

295

517

337

517

428

362

206

INTERCONNECTED SLOPE VIEW 

DBL ROOM 2 ADULTS

249

435

307

435

415

307

196

DBL ROOM 3 ADULTS

282

497

344

497

443

344

211

DBL ROOM 4 ADULTS

316

559

382

559

471

382

227

DBL2A 2+2 CHD (0-13,99) (0-13,99)

251

437

309

437

418

309

198

DBL3A 3+1 CHD (0-13,99)

283

498

345

498

444

345

212

DBL4A 4+1 CHD (0-1,99)

317

561

383

561

472

383

228

DBL4A 4+1 CHD (2-13,99)

317

561

383

561

472

383

228

DBL4A 4+2 CHD (0-1,99) (2-13,99)

318

562

384

562

473

384

229

DBL4A 4+2 CHD (2-13,99) (2-13,99)

318

562

384

562

473

384

229

Минимум престој

2

3

2

2

2

2

2

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Отказ на резервација1

Под 14 дена 50%

Под 21 дена100%

Под 14дена 50%

Под 14 дена 50%

Под 14 дена 50%

Под 14 дена 50%

Под 14дена 50%

No show

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Соби: мини бар,фрижидер,балкон,телефон,телевизор,интернет,фен

Опис: мини клуб , конференциска сала, бизнис центар,затворен базен, кафе –слаткарница, ноќен бар, лоби бар, ресторан,менувачница, продавница,фризерница ,интернет сала , фитнес сала, сауна,масажа,солариум, џакузи, СПА центар, ски гардероба,ски школо,билијард,пинг понг, сеф

Попусти и доплати: Новогодишна вечера 85 ЕУР, деца од 2-11.99 45 ЕУР ( шведска маса ) .

Локација: 50 метри од ски лифтовите

Цената вклучува: користење на затворен базен,џакузи,сауна, парна бања, амам, фитнес, паркинг , WI-FI во лоби, хотелско осигурување. Отворениот паркинг е бесплатен а подземна гаража со доплата на лице место.

 

 

Цената вклучува:

 • цена за соба на ден со појадок и вечера
 •  користење на затворен базен
 • џакузи
 • сауна
 • парна бања
 • амам
 • фитнес
 • паркинг 
 • WI-FI во лоби
 • хотелско осигурување

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

 • Новогодишна вечера 85 ЕУР, деца од 2-11.99 45 ЕУР ( шведска маса ) 
 • Отворениот паркинг е бесплатен а подземна гаража со доплата на лице место

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 14 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ