You are currently viewing Yagoda, Malina Villas 3*- Borovec 2021/2022

Villas Jagoda & Malina 3*

ОПИС:

Локација : 2 км од Боровец 
Идеално место за одмор со пријателите и семејството. Во склоп на вилите има ресторан, маркет, паркинг, сеф на рецепција, сауна, терени за спортување. Организиран транспорт до Боровец. 

Вили Јагода (40 фински вили): дневна соба со 2 редовни легла, ареа за седење, плакар, ТВ , спална со 2 дрвени кревети на спрат, комплетно опремена кујна, тоалет, балкон. 10 од вилите имаат сауна 
Вили Малина (28 вили на 2 спрата): дневна соба со 2 редовни легла, ареа за седење, плакар, ТВ , 2 кревети на вториот спрат, комплетно опремена кујна, тоалет, можност за 2 дополнителни кревети на првиот спрат.

www.borovetz-resort.com

ЦЕНОВНИК:

Рана резервација:    10% попуст до 30.11.2021

ПОПУСТИ: 7=6 за период од 04.01.2022 – 15.04.2022

Вид на сместување 01.12-23.12.2021

07.03-15.04.2022

24.12-03.01.2022

 

04.01-06.03.2022
Јагода  (4+0)

 

95€ 170€ 107€
Јагода со сауна(4+0) 118€ 200€ 130€
Јагода лукс(2+1/3+0) 107€ 182€ 118€
Малина  (5+2) 114€ 188€ 122€
Малина лукс(5+2) 118€ 190€ 130€

 

 • ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ СО РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА!!!
 • Цените во табелите се за наем на вила!!!

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање,
 • Паркинг,
 • Интернет,
 • Шатл автобус.

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Туристичка такса
 • Индивидуални трошоци

Доплати и попусти:

 • Доплата за дополнително легло(6-то и 7-мо) во Вила Малина- 10€  за лица над 13години,за деца од 04-12.99 години 5€
 • Доплата за појадок : 8€ за возрасни 4€ за деца
 • Доплата за полупансион: 13€ за возрасни, 8€ за деца
 • Доплата за Новогодишна вечера(задолжителна) 85€ за возрасни, 45€ за деца од (4-12.99)
 • Доплата за туристичка такса: 1€ по лице на ден

СЛИКИ:

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • за отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патувањена организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ