You are currently viewing Hotel Samokov 4* – Borovec, Bugarija 2023/24

Hotel Samokov 4* – Borovec, Bugarija

ОПИС:

www.samokov.com

Локација : во центарот на Боровец
Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. 

Опис на соби:
Собите се опремени со минибар, сателитска ТВ и кади. Балконите имаат планински погледи.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, хидромасажна бања, солариум, сауна, парна бања, турска бања, арома сауна, масажи и процедури

Капацитет и услуга:
Панорама ресторанот во Хотел Самоков служи доручек и вечера, како и со à la carte мени. Скара терасата во близина на базенот нуди специјалитети на скара, свежи салати и освежителни пијалоци. Во хотелот има лоби бар кој служи торти, слатки и разни коктели, како и спортски бар во близина на салата за фитнес. Хотелот располага со куглана, како и билијард и пинг – понг објекти.
Термалната област вклучува: амам, парна бања, финска сауна, бања за стопала со морска сол, Kneipp базен и дел за релаксација. Постои фитнес ценар, салон за убавина со козметички третмани и еден фризерски салон, како и затворен базен.

 

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба – 2 + 2 деца  (4.99г) + (11.99г)

Минимум престој 3 ноќевања за цел период.

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

 

SAMOKOV 4* BOROVETS                                                                       www.samokov.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1

15.12.2023
22.12.2023

23.12.2023
29.12.2023

30.12.2023
05.01.2024

06.01.2024
23.02.2024

24.02.2024
10.03.2024

11.03.2024
10.04.2024

STANDARD ROOM

DOUBLE ROOM

76

89

118

96

89

76

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

109

127

169

137

127

109

SINGLE ROOM

57

64

78

69

64

57

DBL 1+1 CHD (5-11,99)

58

68

89

73

68

58

SGL 1+1 CHD (0-4,99)

58

65

79

68

65

58

DBL 1+2 CHD (0-4,99) (5-11,99)

59

69

91

74

69

59

DBL 1+2 CHD (5-11,99) (5-11,99)

77

91

120

97

91

77

DBL 2+1 CHD (0-4,99)

77

91

120

97

91

77

DBL 2+1 CHD (5-11,99)

96

112

148

121

109

96

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН  

STANDARD ROOM

DOUBLE ROOM

92

103

130

110

103

92

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

131

147

185

156

147

131

SINGLE ROOM

65

70

84

74

71

65

DBL 1+1 CHD (5-11,99)

69

78

98

83

78

69

SGL 1+1 CHD (0-4,99)

66

72

85

75

72

66

DBL 1+2 CHD (0-4,99) (5-11,99)

70

79

99

84

79

70

DBL 1+2 CHD (5-11,99) (5-11,99)

93

104

131

111

104

93

DBL 2+1 CHD (0-4,99)

93

104

131

111

104

93

DBL 2+1 CHD (5-11,99)

115

129

163

137

129

115

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Отказ

Под 3 дена 2 ноќи

Под 7 дена 2 ноќи

Под 21 ден 100%

Под 7 дена 2 ноќи

Под 7 дена 2 ноќи

Под 3 дена 2 ноќи

No Show

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Минимум престој

4

4

4

4

4

4

Доплата за Новогодишна вечера 60 ЕУР за восрасни и 35 ЕУР за деца од 2 до 11.99 години

Цената вклучува: користење на затворен базен, интернет

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.08.2023 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.10.2023 10% ПОПУСТ

 

СЛИКИ:  

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • за отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патувањена организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ