You are currently viewing Hotel Lion 4* – Borovec, Bugarija 2021/2022

Hotel Lion 4* – Borovec, Bugarija

ЦЕНОВНИК:

20%попуст за уплата до 30.09.2021

10%попуст за уплата до 31.10.2021

7=6 важи за пристигање после 26.02.2022

Тип на сместување 

ПОлУПАНСИОН

26.12-01.01.2022 02.01-07.01. 

12.02-18.02.2022

18.12-21.12 

08.01-11.02.2022

01.12-17.12.2021 

26.02-01.04.2022

Двокреветна Соба (2+0) 74€ 45€ 43€ 40€
Еднокреветна Соба(1+0) 139€ 62€ 60€ 58€
Двокреветна Лукс (2+1) 77€ 49€ 47€ 43€
Фамилијарна соба(2+2) 84€ 60€ 58€ 53€
Апартман (4+1) 280€ 194€ 184€ 169€
Возрасен на доп.легло 59€ 39€ 37€ 33€
 • ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН!!
 • ЦЕНАТА НА АПАРТМАНОТ Е ЗА 4 ЛИЦА!!!

Цената вклучува:

 • Појадок и вечера,
 • користење на внатрешен базен, сауна и фитнес,
 • ски гардеробер,
 • шатл автобус до гондола.

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Доплати и попусти:

 • Дете до 3.99 бесплатно
 • Деца од 4 до 11.99 на дополнително легло 50% попуст
 • Деца од 4 до 11.99 на редоводно легло 25% попуст
 • Новогодишна вечера(задолжителна) 85 за возрасен 45Е за деца од 04 до 11.99г

СЛИКИ:  

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • за отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патувањена организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ