You are currently viewing Hotel Festa Winter Palace 5* – Borovec, Bugarija 2022

FESTA WINTER PALACE 5* –  БОРОВЕЦ

Локација : 150 м од ски лифт

Супер луксузен хотел сместен во прекрасна борова шума.Со својот уникатен стил и мебел претставува комбинација  на првокласна услуга и софистициран луксуз. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, виски и караоке бар, 2 конферентни сали.

СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, руска бања, релакс соба, романтична када, голем избор на терапии за тело и лице.

FESTA WINTER PALACE 5* – Боровец
www.festahotels.com
 
 
МИНИМАЛЕН ПРЕСТОЈ 3 НОЌИ ЗА СИТЕ ПЕРИОДИ
Цените се по лице за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.12-19.12.2021 20.12-30.12.2021 31.12-01.01.2022 02.01-05.03.2022 06.03-09.04.2022  
Вид на сместување            
Двокреветна соба 2+1                                 44€                         67€                        110€                         67€                         44€  
Јуниор сјуит – студио 2+2   

55€

                         77€                         121€                          77€                         66€  
Aпартман 2+2                                 62€                          84€   

128€

                        84€                         62€  
Еднокреветна соба 1+0                                 70€                          106€                        200€                         106€                         70€  
Во цената е вклучено : Ноќевање со појадок ,  користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс зона, интернет
Дополнителни услови :
Доплата за вечера 15 € за возразен/ доплата за вечера за деца од 03-12.99год. 7 €
Деца до 2.99 год. – бесплатно
▪ деца од 3-12.99 год. на дополнително легло со двајца возразни 70% попуст од цената
▪  дете од 3-12.99 год. на редовно легло во двокреветна соба со еден возрасен 50 % попуст од цената
▪ Возрасен на дополнително легло 25% попуст од цената
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 100€, дете – 50€
▪ Доплата за Божиќна вечера на 25.12.(задолжително) : возрасни – 50€, дете – 25€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден