You are currently viewing JAZ Makadina 5* – Hurghada

JAZ Makadina 5* – Hurghada

ОПИС:

Локација: Јас Makadina се наоѓа во Хургада, во центарот на туристичката зона Makadi. Хотелот е 35 км од центарот на Мемша, 3 км од Makadi Water World и 30 км од аеродромот.

Соби: Сите 270 Superior соби имаат бања (туш / WC), фен, ЛЦД телевизор, телефон, клима уред, сеф, мини бар, повеќето соби имаат балкон / тераса / француски балкон или прозорец.

Содржини: Хотелот е изграден во Nubian-марокански стил.  Покрај главниот ресторан на хотелот, има 7 a la carte ресторани, shisha бар, рент-а-кар, аптека, фризер, продавници, продавници за сувенири, салон за убавина, банкомат, сервис за перење и пеглање, интернет центар. Гостите без дополнителни трошоци може да користат крпи, лежалки и чадори за сонце.

Спорт и забава: Хотелот нуди 2 отворени базени (еден загреан во зима), детски базен, спа, отворен џакузи, тениски игралишта, одбојка, пинг-фудбал, пинг-понг, пикадо, билјард, фитнес, марина и центар за нуркање. Понуда за најмладите гости вклучува детски базен, Aqua Park со тобогани, мини клуб, анимација и игралиште. За гостите од Jaz Makadina e достапen Makadi Water World (50 различни слајдови) за кој редовно се обраќа шатл-автобус, како и во блискиота голф терен.

Плажа: Хотелот има приватна песочна плажа, која има коралниот гребен што го прави хотелот интересно богата за љубителите на подводниот свет и нуркање.

За цени побарајте понуда на:

Телефонските броеви:

 • 📞+ 389 47 207 333
 • 📞+ 389 47 207 005
 • 📱 + 389 071 207 500

Или на нашата емаил пошта:

 • ✉️info@s-travel.mk

СЛИКИ:  

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • за отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патувањена организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ