You are currently viewing Sunny Days Resort Spa & Aqua Park 4* – Hurghada

Sunny Days Resort Spa & Aqua Park 4* – Hurghada

ОПИС:

Локација: Sunny days Resort Spa & Aqua Park Sunny Days Resort e сместен  во северниот дел на Хургада, помеѓу стариот центар на Ел Дахар и новата марина, на 4 км од центарот на аеродромот Сакала и Хургада на 10 км. Од 2019 година двата хотели, Sunny Days El Palacio и Sunny Days De Mirette, формираат еден од хотелскиот комплекс Sunny Days Resort Spa & Aqua Park. Се простира на површина од 145.000м2.

Соби: Има 1220 соби, секоја има бања, фен, ТВ, телефон, мини бар, клима уред, сеф, балкон или тераса. Стандардните соби (30м2) се во делот на хотелот Паласио (имаат поглед кон море, лагуна или соби од задниот дел) уличен поглед). Стандардните соби имаат бања со када. Премиум собите (32м2) се во хотелот Палма, со поглед на градина или море, а бањите имаат туш.

Содржини:  Хотелот Sunny Days Resort Spa & Aqua Park има 3 главни ресторани (Mirette, Andalusia i Dana), 6 ресторани со ала карт (Orca, Al Dente, Layalina, Chopsticks, Seasons Terrace i Tacos ), пицерија-снек бар, 3 лоби барови, 3 барови на плажа, 4 барови покрај базен, Light Blue Bar, Marina Disco, Cacao bar, Billiard Bar i internet café. Дополнителни содржини вклучуваат дискотека, интернет, бесплатен Wi-Fi во лобито, продавници за подароци, услуга за изнајмување автомобили, продавница за злато, менувачница, банкомат, фризер и услуга за перење.

Спорт и забава: Хотелот располага со 4 базени на отворено (3 во зима), (15 тобогани за возрасни и деца), одбојка на плажа, фудбал, пинг-понг, пикадо, билијард, теретана, центар за нуркање, разни спортови на вода, ватерполо, терени за сквош и тенис. Спа објектите вклучуваат сауна, простории за масажа, џакузи и турска бања. За најмладите: детски базен, игралиште и мини клуб. Се организира дневна и вечер анимација за возрасни и деца.

Плажа: Хотелот има две плажи: песочна плажа Лагуна и плажа Корал. Песочната лагуна на плажа е песочна природна лагуна со постепено влегување во вода, се поставува во хотелскиот комплекс и е прекрасно уредена плажа за пливање. На крајот на лагуната има корален гребен во длабока вода, погоден за нуркање. Гостите користат лежалки, чадори и крпи без трошоци, на плажа и покрај базен.

За цени побарајте понуда на:

Телефонските броеви:

 • 📞+ 389 47 207 333
 • 📞+ 389 47 207 005
 • 📱 + 389 071 207 500

Или на нашата емаил пошта:

 • ✉️info@s-travel.mk

СЛИКИ:  

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • за отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патувањена организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ