Вила Afroditi – Нидри

Грција Лефкада 2020

Нидри

Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој  се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Островот  со причина  го нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името;  сината боја на  морето  која  може  да  се  спореди  со  морињата  во  некои  далечни  егзотични  дестинации; зеленилото на боровите, чемпресите, шаренилото на цвеќињата, маслиновите дрвја…Големиот број на  таверни,  барови,  ресторани  ќе  го  направат  Вашиот  одмор  уште  попријатен.  Најпознатите  и најубави плажи на островот Порто Кацики, Егремни, Милос, Катисма…со својата убавина никој нема да го остави рамнодушен. Нидри е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот. Сместен е во залив опкружен со малите островчиња Мадури, Меганиси, Скорпио кои се сопственост на Оназис. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга градска плажа Нидри.

Студиа Афродити  – Нидри    Б кат – на самиот брег, 300 метри од плажа, во непосредна близина на центарот, многуте таверни и шеталиштето,   уреден двор со   зеленило и мала пицерија, рецепција, прикладни места за паркирање во близина. Студијата се  опремени со мали  кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата 5 Еур/ден, тераси, чистење на апартманите на 3 дена. Студиата се со традиционален дизајн , со различна големина , некои се со поглед на море.

 

Вила Афродити  – Нидри –  на сама обала, 300  метри од плажа,    двор ,  пристап до центар

 

ПОПУСТИ :

25% за УПЛАТИ до 31.12.2019

15% за УПЛАТИ до 28.02.2020

10% за УПЛАТИ до 30.04.2020

 

 

Термин : 1/2 студио 1/3+1 студио (4 лица)
26.05. 59 69
02.06. 69 79
09.06. 99 109
16.06. 179 189
23.06. 219 229
30.06. 249 259
07.07. 299 309
14.07. 339 349
21.07. 379 399
28.07. 379 399
04.08. 379 399
11.08. 379 399

 

18.08. 349 369
25.08. 319 339
01.09. 269 289
08.09. 189 199
15.09. 99 109
22.09. 59 69

 

 

–     Цените се дадени за НАЕМ на студио на 7 ноќи, во ЕУР за уплата исклучиво во МКД по курс 62

ден./1 ЕУР

–     Дозволено е сместување према капацитетот на студиото (број на кревети), освен 1 дете до 7 год. во кревет со родител.

–     Деца од 2 – 11,99 год. – попуст од 15 ЕУР на редовната цена, лица повозрасни од 63 год. –

попуст од 10 ЕУР на редовната цена за превоз.

 

Организиран автобуски превоз од Битола  и Скопје за  Лефкада   со поаѓање и  враќање  на денот наведен во табелата. Aвтобуска карта  45 Еур/возрасни од Скопје и Велес, 30 Еур деца 2-12 го, 40 Еур од Прилеп и Битола. Деца 2-12 години 25 Еур. Поаѓање од Скопје во   01,00 часот Дрводекор, од Битола во 04,00 часот пред Автобуска станица(перон), патување преку Меџитлија со попатни одмори. Пристигнување околу 11 ч на Лефкада. Поаѓање од Лефкада после 14 часот, пристигнување во Битола околу 19 часот, Скопје околу 21 часот.. Патничко осигурување 5 Еур/лице   без франшиза. Деца кои патуваат без едниот родител потребно е да достават согласност од другиот родител за патување во странство. Важат Општите услови за патување на СКТМ.