Hotel Grey 4*- Kopaonik, Srbija

HOTEL GREY 4* – КОПАОНИК

Еден од најбараните објекти на Копаоник. Хотелот Grey нуди сместување на 150 м од 4 ски лифтови Објектот има директен пристап до патеките  за скијање. Гостите можат бесплатно да ги користат фитнес центарот, сауната, затворениот базен, спа центарот како и да уживаат во оброкот во ресторанот или со пијалок во барот. На гостите им е на располагање бесплатниот гардоробер за ски опрема додека школата е со доплата. На 150 м се наоѓаат стазите Мало Езеро, Керс, Панчев врв и Карман р’т 

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 

Редовен ценовник | Зима 2019/20

Вид на сместување бр.на гости 01.12-05.12 /
16.12-19.12 /
01.04-15.04.20
06.12-15.12 /
01.02-13.02.20
20.12-07.01.20 /
14.02-16.02.20 /
01.03-08.03.20
08.01-31.01.20 /
17.02-29.02.20
09.03-31.03.20
Делукс соба 1/1 177.5 314.0 387.5 282.5 240.5
1/2
Делукс Апартман 1/2 230.0 429.5 513.5 345.5 303.5
1/3 251.0 471.5 566.0 377.0 335.0
1/4 272.0 513.5 618.5 408.5 366.5
1/5 282.5 524.0 629.0 419.0 377.0
Делукс Премиум Апартман 1/2 230.0 429.5 513.5 345.5 303.5
1/3 251.0 471.5 566.0 377.0 335.0
1/4 272.0 513.5 618.5 408.5 366.5
1/5 282.5 524.0 629.0 419.0 377.0
Делукс Егзекјутив Апартман 1175.0 1175.0 1175.0 1175.0 1175.0

Цените се изразени во евра

Цената е за Делукс собите е наем и вклучува:

 • Сместување на база ноќевање со појадок
 • Едно гаражно место
 • Гратис користење на мини барот (дополнување на мини барот, еднаш дневно)
 • Кетлер, Чај и Кафе во соба / апартман
 • Личен сеф во соба / апартман
 • Прибор за пеглање во соба / апартман
 • Неограничено користење на Греј СПА (затворен базен, гардеробер, релакс зона, финска сауна, био сауна, парна бања, тропски туш, фитнес центар)
 • Безжичен интернет
 • 20% попуст при изнајмување на ски и сноуборд опрема во Греј Рент анд Сервис – скијачница
 • 20% попуст при користење на услугите за масажа, третман на лице и тело во Греј СПА

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса од 1 еур по лице на ноќ, за возрасни и 0,5 еур по лице на ноќ, за деца(7 до 14,99г.)
 • Деца од 0 до 6,99 год. Не плаќаат туристичка такса

Општи напомени за хотелот:

 • Пријавување во хотелот – после 15 часот
 • Одјавување од хотелот – до 11 часот
 • Појадокот се служи на ала карте или шведска маса, во зависност од бројот на гостите во хотелот
 • Доплата за ран влез во собите е можен од 10 до 15 часот, со доплата от 50% од цената на ноќ
 • Доплата за доцен излез од собата е можен од 11 до 18 часот, со доплата од 50% од цената на ноќ
 • Доплата за доцен излез од собата е можен од 10 до 18 часот, со доплата од 70% од цената на ноќ

Услови за плаќање:

 • Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност од 1 еур = 62 ден
 • Деца до 7 год. Се сместуваат бесплатно
 • Резервација се прави со претходна авансна уплата од 50% од резервацијата, остатокот се плаќа 14 дена пред поаѓањe

Политика за отказ:

 • Доколку резервацијата се откаже 46 дена и повеќе пред влез во хотелот, уплатениот износ комплетно се рефундира
 • Доколку резервацијата се откаже 45 дена пред влез во хотелот, хотелот задржува 20% од износот на аранжманот
 • Доколку резервацијата се откаже 30 дена пред влез во хотелот, хотелот задржува 50% од износот на аранжманот
 • Доколку резервацијата се откаже 14 дена пред влез во хотелот, хотелот задржува 100% од износот на аранжманот

НАПОМЕНА:

 • Доколку се направи резервација за 5 лица, петтото лице се сместува на дополнително легло со димензии 90х190 см.