You are currently viewing Hotel Perun Lodge 4* – Bansko, Bugarija 2021/2022

ХОТЕЛ “PERUN LODGE ”**** БАНСКО

ЦЕНОВНИК:

www.perunlodge.bg
(Попустот за рана резервација и бонусите се комбинираат)
Цените се по лице за 1 ноќевање со појадок 29.12-03.01.2022 04.01-25.02.2022 18.12-28.12.2021  26.02-05.03.2022 01.12-17.12.2021     06.03-10.04.2022
       
Студио 2+1 75 €  51 € 48€ 44€
Едноспален апартман 2+2  80€   56€ 54€ 49€
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, ски гардеробер, интернет во лоби.
Доплата за паркинг (на рецепција) – 9€ на ден. Доплата за вечера: 16€   за возрасни, 10€   за деца (5-11.99)
Дополнителни услови :
▪ Дете до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Дете од 5-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло  – 25% попуст
▪ Доплата за еднокреветна соба : 25% плус од редовна соба (не важи за 29.12-03.01.2020, не се пресметува попуст за рана резервација)
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 80€, дете – 40€ (на 31.12 нема регуларна вечера)
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Цената вклучува:

 • појадок
 • транспорт до жичарница (по распоред)
 • користење на внатрешен базен
 • сауна
 • парна бања
 • ски гардеробер
 • интернет во лоби

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

 • Дете до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно
 • Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Дете од 5-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст
 • Возрасен на дополнително легло  – 25% попуст
 • Доплата за еднокреветна соба : 25% плус од редовна соба (не важи за 29.12-03.01.2020, не се пресметува попуст за рана резервација)
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 80€, дете – 40€ (на 31.12 нема регуларна вечера)
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
 • Доплата за паркинг (на рецепција) – 9€ на ден.
 • Доплата за вечера: 16€   за возрасни, 10€   за деца (5-11.99)

СЛИКИ:

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.