You are currently viewing Platinum Hotel & Casino 4* – Bansko, Bugarija 2023/2024

Platinum Hotel & Casino 4* – Bansko, Bugarija

ОПИС:

Лоциран на 650 метри од ски-лифтот со гондола во Банско, хотелот Платинум и казино Банско нуди затворен базен, сауна, турска бања и фитнес центар, сето тоа бесплатно. Обезбеден е центар за релаксација, додека услугите за масажа се достапни со доплата. Бесплатен приватен паркинг е можно на лице место и бесплатен WiFi е на располагање.

PERUN PLATINUM HOTEL & CASINO 4* – Банско

www.hotelperunbansko.com

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.11.2023 5% ПОПУСТ

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА -ПОЛУПАНСИОН

1

01.12.2023
18.12.2023

19.12.2023
26.12.2023

27.12.2023
03.01.2024

04.01.2024
07.01.2024

08.01.2024
18.01.2024

19.01.2024
24.02.2024

25.02.2024
29.03.2024

DOUBLE ROOM

127

174

263

174

127

152

127

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

178

244

369

244

178

213

178

SINGLE ROOM

101

135

198

135

98

118

98

DBL 1+1 CHD (2-11,99)

112

153

231

153

112

133

112

SGL 1+1 CHD (0-1,99)

102

136

199

136

99

119

99

DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

113

154

232

154

113

134

113

DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

128

175

264

175

128

153

128

DBL 2+1 CHD (0-1,99)

128

175

264

175

128

153

128

DBL 2+1 CHD (2-5,99)

128

175

264

175

128

153

128

DBL 2+1 CHD (6-11,99)

160

218

330

218

160

190

160

DOUBLE ROOM NO BALCONY

DOUBLE ROOM

132

179

268

179

132

156

132

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

185

250

375

250

185

219

181

SINGLE ROOM

102

139

201

139

102

121

102

DBL 1+1 CHD (2-11,99)

113

157

235

157

116

137

116

SGL 1+1 CHD (0-1,99)

103

140

202

140

103

122

103

DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

114

158

236

158

117

138

117

DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

133

180

269

180

133

157

133

DBL 2+1 CHD (0-1,99)

133

180

269

180

133

157

133

DBL 2+1 CHD (2-5,99)

133

180

269

180

133

157

133

DBL 2+1 CHD (6-11,99)

165

224

335

224

165

196

165

DOUBLE ROOM WITH BALCONY

DOUBLE ROOM

134

181

270

181

134

159

134

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

188

253

378

253

188

222

188

SINGLE ROOM

104

141

203

141

104

123

104

DBL 1+1 CHD (2-11,99)

118

159

237

159

118

139

118

SGL 1+1 CHD (0-1,99)

105

142

204

142

105

124

105

DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

119

160

238

160

119

140

119

DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

135

182

271

182

135

160

135

DBL 2+1 CHD (0-1,99)

135

182

271

182

135

160

135

DBL 2+1 CHD (2-5,99)

135

182

271

182

135

160

135

DBL 2+1 CHD (6-11,99)

168

227

338

227

168

199

168

JUNIOR SUITE

JUNIOR SUITE 2 AD

181

244

367

244

181

214

181

JUNIOR SUITE 2 AD+EXTRA BED

253

342

514

342

253

300

253

JUS2 1+1 CHD (2-11,99)

181

244

367

244

181

214

181

JUS2 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

182

245

368

245

182

215

182

JUS2 1+2 CHD (2-11,99)

(2-11,99)

182

246

369

246

183

216

183

JUS2 2+1 CHD (0-1,99)

182

246

369

246

183

216

183

JUS2 2+1 CHD (2-11,99)

182

246

369

246

183

216

183

JUS2 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

183

247

370

247

184

217

184

JUS2 2+2 CHD (2-11,99)(2-11,99)

228

307

460

307

228

270

228

JUS2 3+1 CHD (0-1,99)

255

343

515

343

255

301

255

JUS2 3+1 CHD (2-11,99)

255

343

515

343

255

301

255

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Отказ

Под 5 дена 1 ноќ

Под 10 дена 1 ноќ

Под 26 дена 50%

Под 10 дена 1 ноќ

Под 5 дена 1 ноќ

Под 7 дена 1 ноќ

Под 5 дена 1 ноќ

No Show

2 ноќи

2 ноќи

100%

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

2

3

3

3

2

2

2

Цената вклучува:

 • појадок и вечера
 • транспорт до жичарница (по распоред)
 • користење на внатрешен базен
 • сауна, парна бања
 • џакузи
 • фитнес
 • детски кат
 • паркинг
 • интернет

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

 • Дете до 1.99 год. – бесплатно
 • Дете од 2-5.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно
 • Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст
 • Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 25% попуст
 • Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит – бесплатно
 • Втото дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит – – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни -138€, дете – 69€
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

СЛИКИ:

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • За отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ