You are currently viewing Lion Bansko 4*-Bansko 2023/2024

Lion Bansko 4*-Bansko

 

Хотелот Лајон Банско нуди целосно опремени, убаво уредени соби, елегантен ресторан со бар и шведска маса, како и спа и велнес центар.

Во ресторанот се служи традиционална бугарска и европска кујна. Ноќниот бар собира до 90 луѓе, нуди импресивна забава и забавна атмосфера.

Достапна е бесплатна шатл-служба од хотелот  до ски-лифтот.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.09.2023 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2023

Бонус: 7=6 само за последна смена
Бонусот СЕ комбинира со попустот за рани резервации!!!

LION BANSKO 4* BANSKO                                                              www.hotelslion.bg

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН

1

01.12.2023
15.12.2023

16.12.2023
26.12.2023

27.12.2023
05.01.2024

06.01.2024
12.01.2024

13.01.2024
19.01.2024

20.01.2024
23.02.2024

24.02.2024
31.03.2024

STANDARD ROOM

 

 

 

 

 

 

 

DOUBLE ROOM

105

118

190

118

105

118

105

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

145

163

261

163

145

163

145

SINGLE ROOM

78

87

175

87

78

87

78

DBL 1+1 CHD (4-11,99)

92

104

166

104

92

104

92

SGL 1+1 CHD (0-3,99)

79

88

176

88

79

88

79

DBL 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

93

105

167

105

93

105

93

DBL 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

113

127

203

127

113

127

113

DBL 2+1 CHD (0-3,99)

106

119

191

119

106

119

106

DBL 2+1 CHD (4-11,99)

126

141

226

141

126

141

126

FAMILY ROOM

FAMILLY ROOM 2 ADL

132

143

219

143

132

143

132

FAMILLY ROOM 2 ADL+EXTRA BED

172

188

290

188

172

188

172

FAM2 2+1 CHD (0-3,99)

133

144

220

144

133

144

133

FAM2 2+1 CHD (4-11,99)

152

166

255

166

152

166

152

FAM2 2+2 CHD (0-3,99) (0-3,99)

134

145

221

145

134

145

134

FAM2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

153

167

256

167

153

167

153

FAM2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

173

189

291

189

173

189

173

FAM2 3+1 CHD (0-3,99)

173

189

291

189

173

189

173

FAM2 3+1 CHD (4-11,99)

193

210

326

210

193

210

193

1 BEDROOM APARTMENT

APARTMENT [3ADL]

210

238

377

238

210

238

210

APARTMENT [4ADL]

211

239

378

239

211

239

211

APP 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

211

239

378

239

211

239

211

APP 2+3 CHD (0-3,99) (4-11,99) (4-11,99)

212

240

379

240

212

240

212

APP 2+3 CHD (4-11,99) (4-11,99) (4-11,99)

212

240

379

240

212

240

212

APP 3+1 CHD (4-11,99)

211

239

378

239

211

239

211

APP 3+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

212

240

379

240

212

240

212

APP 3+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

212

240

379

240

212

240

212

APP 4+1 CHD (0-3,99)

212

240

379

240

212

240

212

APP 4+1 CHD (4-11,99)

212

240

379

240

212

240

212

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Отказ

Под 3 дена

50%

Под 3 дена

50%

Под 14 дена 100%

Под 3 дена

50%

Под 3 дена 50%

Под 3 дена 50%

Под 3 дена 50%

No Show

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Минимум престој

5

5

5

5

5

5

5

 

Цената вклучува:

 • појадок и вечера со вклучени пијалоци – пиво и вино. вода и сокови
 • транспорт до жичарница (по распоред)
 • користење на внатрешен базен
 • сауна
 • парна бања
 • фитнес
 • интернет

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци
 • Паркинг се доплаќа на лице место

Доплата и попусти:

 •  Деца до 3.99 год. – бесплатно
 • Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Дете од 4-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни 95€, дете(4-11.99г)  50€
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба – 2 лица +1

Family room – 2+2 

Apartman – 4+1

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ