You are currently viewing Hotel Belvedere 4* – Банско 2023/24

HOTEL BELVEDERE 4*-BANSKO

 

Опис:

„Belvedere Holiday Club“ е хотелски комплекс од затворен тип категоризиран со 4* кој располага
со луксузни апартмани со една или со две спални соби. Комплексот се состои од 3 згради со
пространа внатрешност  и пријатно  надворешни површини. Има одлична местопололжба – се
наоѓа на само 4 минути пешачење до жичарницата и во непосредна близина на новиот МОЛ во
Банско. 
Апартхотелот располага со внатрешен и надворешен базен, спа центар со џакузи, финска
сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, турска бања, масажни кабинети, солариуми, фитнес и
детско катче, мини кошаркарско игралиште, сала за електронски игри, билијард, пинг понг.
Гостите имаат на располагање три паркинзи, а преку зимскиот период за да стигнат до
жичарницата можат да го користат транспортот што е во сопственост на хотелот.

 

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2023 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2023 10% ПОПУСТ

6=5, 7-=6 , 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 19.12 ДО 25.12.2023 И ОД 03.01 ДО 01.04.2024

ПОПУСТИТЕ СЕ КОМБИНИРААТ!!!

 

BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4* BANSKO     www.belvederehotelbansko.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН

1

15.12.2023
25.12.2023

26.12.2023
02.01.2024

03.01.2024
10.03.2024

11.03.2024
01.04.2024

APARTMENT 2AD

112

203

141

110

APARTMENT 2AD+EXTRA BED

160

255

192

160

APARTMENT 2AD+EXTRA BED [2. ADL]

208

306

243

208

APT2 1+1 CHD (6-11,99)

112

203

141

110

APT2 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

113

204

142

111

APT2 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

149

243

181

149

APT2 2+1 CHD (0-5,99)

113

204

142

111

APT2 2+1 CHD (6-11,99)

149

243

181

149

APT2 2+2 CHD (0-5,99) (0-5,99)

114

205

143

112

APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

150

244

182

150

APT2 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

185

284

221

185

APT2 3+1 CHD (0-5,99)

161

256

193

161

APT2 3+1 CHD (6-11,99)

197

295

232

197

2 BEDROOM APARTMENT

APARTMENT 4 AD

173

333

244

173

APARTMENT 4 AD+EXTRA BED

221

384

296

221

APARTMENT 4 AD+EXTRA BED [2. ADL]

269

435

347

269

APT4 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

173

333

244

173

APT4 2+3 CHD (0-5,99) (6-11,99) (6-11,99)

174

334

245

174

APT4 2+3 CHD (6-11,99) (6-11,99) (6-11,99)

210

374

285

210

APT4 3+1 CHD (6-11,99)

173

333

244

173

APT4 3+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

174

334

245

174

APT4 3+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

210

374

285

210

APT4 3+3 CHD (0-5,99) (6-11,99) (6-11,99)

211

375

286

211

APT4 3+3 CHD (6-11,99) (6-11,99) (6-11,99)

247

413

325

247

APT4 4+1 CHD (0-5,99)

174

334

245

174

APT4 4+1 CHD (6-11,99)

210

374

285

210

APT4 4+2 CHD (0-5,99) (0-5,99)

175

335

246

175

APT4 4+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

212

376

287

212

APT4 4+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

247

413

325

247

APT4 5+1 CHD (0-5,99)

222

385

297

222

APT4 5+1 CHD (6-11,99)

258

424

336

258

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Отказ

Под 7 дена 1 ноќ

Под 21 ден 100%

Под 14 дена 1 ноќ

Под 7 дена 1 ноќ

No Show

100%

100%

100%

100%

Минимум престој

1

5

3

1

 Во цената е вклучено : 

  • ноќевање со појадок и вечера за две лица во апартман со една
    спална и за четири лица во апартман со две спални, 
  • транспорт до ски лифтовите,
    користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, џакузи, детско
    катче, интернет, паркинг.

Попусти и доплати:
Дете до 5,99 год. – бесплатно
Доплата за Новогодишна вечера (не задолжително) 75€ / возрасен, 35€/ дете од 6- 11,99
г.,деца до 5,99г – бесплатно
 
Капацитет на сместување:
Апартман со една спална – мин. 2 возрасни / макс. 4 возрасни
Апартман со две спални – мин. 4 возрасни / макс. 6+1 дете до 5,99 год
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Слики:

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ