You are currently viewing Хотел Радика 5* – Маврово 2023/24

Хотелот Радика е првокласно планинско одморалиште кое се наоѓа во Националниот парк Маврово, во Западна Македонија, на одлична локација веднаш над езерото Маврово опкружено со прекрасна борова шума и е на само 90 км од главниот град на Македонија, Скопје. Хотелот е комплетно реновиран во 2008 година и предизвикува зачудување на секој „новодојденец“. Одличната локација (1400м надморска височина), пространи соби, стилскиот дизајн и големиот Спа центар ќе придонесат за вашиот незаборавен престој.

Ценовник валиден од 01.11.2023-15.03.2024

Не важи за период 26.12.2023-15.01.2024

Тип на соба Едно лице Две лица
Супериор 59€ 78€
Џуниор свит 67€ 94€
Апартманот и Дуплекс апартман 75€ 110€
Прецедателски апартман 130€ 220€

 

Ценовник за период 26.12.2023-15.01.2024

Тип на соба Едно лице Две лица
Супериор 89€ 118€
Џуниор свит 99€ 130€
Апартманот и Дуплекс апартман 109€ 140€
Прецедателски апартман 179€ 260€

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО €, СПОРЕД БРОЈ НА ЛИЦА ВО ТАБЕЛАТА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Цената вклучува:

 • Ноќевање со појадок
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ
 • СПА Центар: Внатрешен базен, Цакузи, сауни, парни бањи, приватна кабина со солена вода, фитнес центар
 • Спорт бар: 500 спортски канали, билјард и пикадо
 • Пинг понг, фудбалче, внатрешна детска игрална
 • Интернет ИП/ТВ

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

 • Деца од 0-3.99 год сместени со родителите – бесплатно
 • Деца од 4-11,99год сместени со родители –15 € по дете по ноќевање
 • Дете со полни 12год и трето возрасно лице во соба –35€ по лице по ноќевање
 • Ручек:19 € по оброк по лице
 • Вечера: 19 € по оброк по лице

Ценовник Божик за период 23.12.2023-26.12.2023

Пакет цени за 2 ноќи

Тип на соба Едно лице Две лица
Супериор 245€ 404€
Џуниор свит 255€ 428€
Апартманот и Дуплекс апартман 279€ 448€
Прецедателски апартман 404€ 688€
 • Сите цени се во € за 2 ноќевања.
 •  Овој пакет важи од 23 декември 2023 година до 26 декември 2023 година.
 • Божиќната вечера на 24 декември 2023 година вклучува храна и пијалоци (локално
  пиво/вино/ракија/газирани пијалаци/газирани пијалоци/вода),
 • Деца од 0 – 5,99 години сместени кај родители – бесплатно.
 • Деца од 6 – 11,99 години – 79 € по дете за 2 ноќевања услуга полупансион.
 • Трето возрасно лице во соба, се доплаќа – 155€ за 2 ноќевања услуга полупансион

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ