Хотел Радика 5* – Маврово

Хотел Радика 5* – Маврово

ОПИС:

Хотелот Радика е првокласно планинско одморалиште кое се наоѓа во Националниот парк Маврово, во Западна Македонија, на одлична локација веднаш над езерото Маврово опкружено со прекрасна борова шума и е на само 90 км од главниот град на Македонија, Скопје. Хотелот е комплетно реновиран во 2008 година и предизвикува зачудување на секој „новодојденец“. Одличната локација (1400м надморска височина), пространи соби, стилскиот дизајн и големиот Спа центар ќе придонесат за вашиот незаборавен престој.

ЦЕНОВНИК:

 

ЦЕНОВНИК ЗА ОД 01.12.2020 – 01.04.2021 (ИСКЛУЧОК 28.12.2020-24.01.2021) 

ТИП НА СОБА Едно лице Две Лица
Супериор 4278 МКД 3038 МКД
Џуниор свит 4898 МКД 3658 МКД
Апартман  Дуплекс 5518 МКД 4278 МКД
Претседателски апартман 13578 МКД 7998 МКД

Цената вклучува:

 • Ноќевање со појадок по лице на ден
 • Туристичка такса и ддв
 • Спа центар , фитнес центар , затворен и отворен базен , џакузи и парна бања
 • Спорт бар , со пинг понг зона , фудбалче , билјард и детска внатрешна игрална
 • Интернет и сателитска Тв

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

 • Деца од 0-4 години сместени со родителите – гратис
 • Деца од 4-12 години сместени со родителите – 1240 мкд по дете по ноќевање
 • Трето возрасно лице во соба – 2170 мкд по лице по ноќевање
 • Дополнителен оброк – 930 мкд по оброк по лице

 

ЦЕНОВНИК ОД 28.12.2020-24.01.2021

Тип на соба Едно лице  Две лица 
Супериор 5518 МКД 4278 МКД
Џуниор свит 6138 МКД 4898 МКД
Апартман  Дуплекс 6758 МКД 5518 МКД
Претседателски апартман 17980 МКД 8990 МКД

Цената вклучува:

 • Ноќевање со појадок по лице на ден
 • Туристичка такса и ддв
 • Спа центар , фитнес центар , затворен и отворен базен , џакузи и парна бања
 • Спорт бар , со пинг понг зона , фудбалче , билјард и детска внатрешна игрална
 • Интернет и сателитска Тв

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

 • Деца од 0-4 години сместени со родителите – гратис
 • Деца од 4-12 години сместени со родителите – 1860 мкд по дете по ноќевање
 • Трето возрасно лице во соба -2728 мкд по лице по ноќевање
 • Дополнителен оброк – 1178 мкд по оброк по лице

 

ЦЕНОВНИК ОД 22.12.2020-27.12.2020  (Пакет цени за 3 ноќевања по лице)

Тип на соба Едно лице  Две лица 
Супериор 17298 МКД 12958 МКД
Џуниор свит 20398 МКД 16058 МКД
Апартман  Дуплекс 20398 МКД 16058 МКД
Претседателски апартман 39618 МКД 24118 МКД

Цената вклучува:

 • Пакет цени за 3 ноќевања по лице
 • 3 полупансиони (3 ноќевања, појадок и вечера),
 • Божиќна гала вечера со забава и музика во живо на 24-ти декември 2020 година.
 • Божиќната гала вечера на 24 декември 2020 година вклучува храна и пијалоци (локално пиво / вино / ракија / газирани пијалаци / безалкохолни пијалоци / вода)
 • Туристичка такса и ддв
 • Спа центар , фитнес центар , затворен и отворен базен , џакузи и парна бања
 • Спорт бар , со пинг понг зона , фудбалче , билјард и детска внатрешна игрална
 • Интернет и сателитска Тв
 • “Welcome drink” на пријавување и одјавување од хотелот
 • Бесплатен превоз до скијачкиот центар ” Заре Лазаревски ” 

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

 • Деца од 0-4 години сместени со родителите – гратис
 • Деца од 4-12 години сместени со родителите – 6138 мкд по дете за 3 ноќевања со доручек и вечера
 • Трето возрасно лице во соба – 11160 мкд по лице за 3 ноќевања со доручек и вечера

 

ЦЕНОВНИК ЗА НОВА ГОДИНА 31.01.2020-02.01.2021 (Пакет цени за 2 ноќевања по лице)

Тип на соба Едно лице  Две лица 
Супериор 20336 МКД 17856 МКД
Џуниор свит 21576 МКД 19096 МКД
Апартман  Дуплекс 22816 МКД 20336 МКД
Претседателски апартман 45260 МКД 27280 МКД

Цената вклучува:

 • Пакет цени за 2 ноќевања по лице
 • 2 полупансиони (2 ноќевања, појадок и вечера),
 • Гала вечера со забава и музика во живо на 31-ви Декември 2020 година и забава во живо за време на вечерата на 1 јануари 2021 година.
 • Новогодишната гала вечера на 31 декември 2020 година вклучува храна и пијалоци (локално пиво / вино / ракија / газирани пијалаци / безалкохолни пијалоци / вода).
 • Туристичка такса и ддв
 • Спа центар , фитнес центар , затворен и отворен базен , џакузи и парна бања
 • Спорт бар , со пинг понг зона , фудбалче , билјард и детска внатрешна игрална
 • Интернет и сателитска Тв
 • “Welcome drink” на пријавување и одјавување од хотелот
 • Бесплатен превоз до скијачкиот центар ” Заре Лазаревски ” 

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

 • Деца од 0-4 години сместени со родителите – гратис
 • Деца од 4-12 години сместени со родителите – 8370 мкд по дете за 2 ноќевања со доручек и вечера
 • Трето возрасно лице во соба – 14756 мкд по лице за 3 ноќевања со доручек и вечера
 • Цената на новогодишната гала вечера 31.12.2020 за надворешни гости изнесува 6200 мкд по лице

СЛИКИ:

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ