You are currently viewing Хотел Тино Свети Стефан 4* – Охрид 2024

ОПИС:

Сместен на брегот на Охридското Езеро, хотелот Тино Свети Стефан нуди бесплатен wi-fi, бесплатна климатизација, 24 часовна рецепција, велнес центар и ресторан, бесплатен паркинг за гостите (со претходна резервација), конференциска сала.
Хотелот располага и со внатрешен базен, надворешен базен и излез на брегот на Охридското Езеро. Вкусен појадок се служи секое утро во хотелот, а за вечера може да се ужива во ресторанот во куќата. Исто така, достапна е и услуга во соба. Велнес областа на хотелот се состои од затворен и отворен базен, сауна, амам и фитнес центар. Масажата се доплаќа и истата е на барање. Во самиот хотел има и посебна просторија за оставање на багажот. Античкиот театар на Охрид се наога на 4км од хотелот, а аеродромот се наоѓа на 12км.
Сместување:
Хотелското сместување располага со двокреветни соби со балкон, апартман со балкон и поглед кон езеро, трокреветна соба со поглед кон езеро, двокреветна соба со поглед кон езеро, економи двокреветна соба. Секоја соба е удобно опремена со балкон, ТВ со рамен екран и мини бар, сопствен тоалет.

ЦЕНОВНИК:

Хотел Тино Свети Стефан 4* – Охрид

  АПРИЛ 2024 МАЈ 2024 ЈУНИ ЈУЛИ /АВГУСТ
Недела Четврток 2.450 ХБ 2.300 ББ 2.760 ХБ 2.610 ББ 3.680 ХБ 3.530 ББ 4.290 ХБ 4.140 ББ
Петок и Сабота 2.760 ХБ 2.610 ББ 3060 ХБ 2.910 ББ 3.680 ХБ 3.530 ББ 4.290 ХБ 4.140 ББ
Деца до 5,99години гратис гратис гратис гратис
Дополнително легло за деца од 5,99 до11.99 г. 50% од цената по лице 50% од цената полице 50% од цената полице 50% од цената полице
Доплата за поглед езеро 300 300 300 300

Цената вклучува:

 • Цената е по лице на ден со вклучен појадок и вечера 
 • Цените се со вклучен ДДВ.
 • користење на внатрешен затоплен базен 30°
 • детски затоплен базен,
 • спа центар со џакузи 35°
 • сауна и парна бања,
 • детско катче,
 • Wi-Fi

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци
 • масажи, третмани и солариум.
 • Во цената не е вклучена туристичка такса. ( 40 денари по лице на ден )

Доплата и попусти:

 • Деца до 5,99 год во двокреветна соба–гратис (без дополнително легло,со вклучен појадок и вечера )
 • Трето лице во стандардна трокреветна соба има 25% попуст од цената по лице
 • Доплата за соба поглед езеро 
 • Понудата не важи за празници!
 • Во апартманите е потребно уплата за минимум 3 лица (full paying) (ако има 4-то лице доплата зависно од возраста)
 • Во двокреветна соба минимум 2 полни платежни суми
 • За деца до 11.99 години не се доплаќа, со дополнително легло во соба
 • Во една двокреветна соба има можност за максимум едно дополнително
  легло, за дете до 11.99 години

ПАКЕТ АРАНЖМАНИ

Цена по лице во двокреветна соба

 • 4 ноќевања   220 евра  полу пансион
 • 5 ноќевања   260 еврa  полу пансион
 • 6 ноќевања   300 евра  полу пансион  Гратис 1 вино во соба 0.75л (бело или црвено)
 • 7 ноќевања   360 евра  полу пансион  Гратис 1 вино во соба 0.75л (бело или црвено)

Цените се со вклучен појадок и вечера
– Цена за 1, 2 или 3 ноќевања е 65 евра по лице во двокреветна соба од ноќ
– За фамилијарни апартмани важи Minimum 3 full paying + доплата за 4то лице во зависност од возраст
– Доплата за соба со поглед кон езеро е 5 евра по лице од ноќ
– Доплата за пансионски ручек е 12 евра по лице
– Деца до 6 години во двокреветна соба се гратис (без дополнително легло, со вклучен појадок и вечера)
– Деца 6-12 години во двокреветна соба – доплата од 10 евра (со дополнително легло, со вклучен појадок и вечера)
– Трето лице во стандардна трокреветна соба има 25% попуст од цената по лице

Услуги вклучени во цените: појадок и вечера, користење на внатрешен базен, детски надворешен и внатрешен базен, надворешен базен (лежалки, чадори), спа центар со џакузи, сауна и парна бања, детско игралиште, пинг понг, фитнес, Wi-Fi
Можност доплата за масажи, третмани и солариум.
Цените се со вклучен ДДВ.
Во цената не е вклучена туристичка такса – 40 денари по лице од ноќ

СЛИКИ:

Услови:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.

Отказ на резервација:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

Приговори и поплаки:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ