You are currently viewing Хотел Извор 5* – Аранѓеловац , Србија 2023

Опис : 

Доколу ви е потребна пауза од стресот во секојдневниот живот, мир и тишина ,релаксација во минерални води,спа третмани ,масажи,фитнес ,аква паркови сето тоа можете да го најдете во Извор.
Извор е ликсузен хотел распространет на површина од 32 000 м2, во Арангеловац – Буковичка Бања, на 75км од Белград.
Овој престижен хотел плени со својата архитектура и модерен ентериер со највисок квалитет на услуги и содржини со посебен акцент на велнес центарот кој располага со 10 базени,со природна , лековита , минерална вода прочистена со најнова технологија.
Исто така ќе уживате во различните светски кујни ,како и домашни специјалитети кои за вас ги припремаат најдобрите меѓународни и домашни готвачи
Хотелот има капацитет од 500 гости ,сместени во еднокреветни и двокреветни соби,супериор соби,апартмани и супериор апартмани.Во склоп на хотелот има 4 соби опремени за лица со посебни потреби.
SPA & Wellness центарот на хотелот “Извор” ги содржи следните објекти:
-Голем централен затворен базен (30 ° C) ,Отворен базен со бар во вода, отворен и затворен базен за деца,турска бања,парна бања,био сауна ,финска сауна ,соби за масажа итн
За гостите на хотелот користење на спа и велнес центар е бесплатно,како и користењето на аква паркот кој претставува детска атракција.

ХОТЕЛ ИЗВОР*****

Ценовник 2023

Тип на соба Цена за едно лице Цени за две лица
Еднокреветна 125€ /
Двокреветна 160€ 170€
Супериор 200€ 210€
Апартман 250€ 260€
Супериор апартман 340€ 350€

Цената вклучува:

 • Ноќевање на база на полупансион (појадок и вечера)
 • Неогранично користење на Спа & велнес центар
 • Фитнес центар
 • Аква парк (во сезона)
 • Употребата на бебешки креветчиња и столици е бесплатна
 • За првото дете до 6 години, придружено со едниот или двајцата родители, сместувањето е бесплатно
 • ДДВ.

Доплати и попусти:

 • Во цената не е вклучена туристичка такса од 1€ по лице за ноќ.
 • За деца до 7 години не се се плаќа данок на престој,
 • За деца на возраст од 7-15 години се плаќа 50% од данокот на престој.
 • Доплата за трето возрасно лице на полупансион е 70€ на ден.
 • Дневен престој се издава во периодот од 10.00 до 18.00 часот за 6 часа. Цената на дневен престој е 50% од редовната стапка на соба.
 • Пријавувањето за гости е од 14:00 часот, а одјавувањето до 12:00 часот.
 • Цената на престојот за второто и секое следно дете до 6 години, придружено со едниот или двајцата родители, е 25% од доплата за трето возрасно лице.
 • Цената на престојот за деца од 6 до 12 години, во придружба на едниот или двајцата родители, е 50% од доплатата за трето возрасно лице.
 • Деца над 12 години ја плаќаат целата цена на аранжманот.

* Лица со попреченост, странски државјани кои се под меѓународни конвенции и договори ослободени од плаќање на такса, како и лица кои постојано престојуваат во сместувачкиот објект повеќе од 30 дена, се ослободени од плаќање данок на престој.

Содржина:

 • 8 еднокреветни соби, 81 двокреветни соби (45 со двоен кревет), 60 супериорни соби, 11 апартмани, 5 супериорни апартмани
 • Ресторани – ресторан за пансиони, италијански ресторан Сан Марино, Национален ресторан
 • Лоби бар
 • Конференциски центар – Кристална сала, сали во Белград, Топола, ВИП, Букуjaа и Сала за состаноци
 • Интернет катче
 • Велнес центар – голем централен затворен базен (30oC), надворешен базен, две помали детски затворени простории базен, топла када, турска бања (38oC), базен за релаксација (36oC), просторија за релаксација со Хималаите сол, парна бања, био сауна, руска бања, масажа на Виши, финска сува сауна, три простории за масажа, среќни тушеви со звучни и светлосни ефекти („Сибирска ноќ“, „Карипска бура“ и „Дождлива магла“) Аква парк со 3 базени, 12 слајдови за возрасни, 3 слајдови за деца и многу атракции
 • Фитнес центар
 • Куглана со шипка
 • Билјард и пинг-понг
 • Детска игротека (игротека за мали деца и PS4 игротека)
 • Детски игралишта на отворено
 • „Услуга во соба“ од 00:00 – 24:00 ч
 • Мини бар
 • Директна телефонска линија во простории (телефонски телефони
 • Бесплатен безжичен Интернет
 • Сефови во собите
 • LCD телевизор
 • Персонал со познавање на неколку странски јазици
 • Услуга за перење и пеглање
 • Обезбеден паркинг до зградата
 • Превоз до аеродромот
 • Организирање екскурзии (пештера Рисовачка, Орачац, Опленац, винарии во околината …)
 • Консиерж
 • Менувачница и банкомат

Сместување : 

 • Еднокреветни соби (8): кревет (120х200см), купатило со фен и туш, бањарка, ЛЦД телевизор, говорна телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет
 • Двокреветни соби (81): – 45 со брачен кревет (180х200 и 200х200см), бања со фен, џакузи кади,бањарка, ЛЦД телевизор,  телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет, 4 соби со посебни потреби – 36 со два единечни кревети (100x200cm), бања со фен (туш), бањарка, LCD телевизор, VoIP телефон, мини-бар, безбеден, безжичен интернет
 • Супериорни соби (60): дневна соба, софа, спална соба со брачен кревет, бања со фен, кади со џакузи, бањарка, LCD телевизор, VoIP телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет
 • Апартмани (11): дневна соба, спална соба со брачен кревет, бања со фен туш кабини, 1 хидромасажа када и 1 џакузи, бањарка, ЛЦД телевизор, воип телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет
 • Супериорни апартмани (5): пространа дневна соба со брачен кревет и софа, како и спална соба, тераса, купатило со фен и џакузи, бањарка, ЛЦД телевизор, воип телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет.

СЛИКИ : 

ХОТЕЛ ИЗВОР***** ПАКЕТИ 2023

 ПАКЕТ 14.02-16.02.2023

 • 2 ноќевања / 3 дена (петок-недела) -Не важи во периодот: 14-16.02.2023 година.
 • 10% попуст на сместување
 • Пријавување од 14:00 часот, одјавување во недела до 17:00 часот
 • Ноќевање со појадок и вечера
 • Неограничена употреба на СПА & Велнес центар и фитнес центар
 • Разновидна анимација на деца
 • Бесплатен WiFi и паркинг
 • Деца до 1 година и едно дете до 6 години – БЕСПЛАТНО
Тип на соба 2 ноќевања
Двокреветна (за 2 лица) 310€
Супериор(за 2 лица) 382€
Апартман(за 2 лица) 472€
Супериор апартман(за 2 лица) 634€

*Во цената на пакетот не е вклучена туристичка такса 1€ по лице на ден

МИНИ ЗИМСКИ ОДМОР

 • 3 ноќевања / 4 дена
 • 10% попуст на сместување
 • Пријавување од 14:00 часот, одјавување во недела до 17:00 часот (предмет на достапност)
 • Ноќевање со појадок и вечера
 • Секој ден ваучер со 20% попуст за ручек (храна + пијалок) во ресторанот Сан Марино
 • Неограничена употреба на СПА & Велнес центар и фитнес центар
 • Неограничена употреба на детска соба за игри и детска анимација
 • Бесплатен WiFi и паркинг
 • Деца до 1 година и едно дете до 6 години – БЕСПЛАТНО

 

Тип на соба 3 ноќевања
Двокреветна (за 2 лица) 465€
Супериор(за 2 лица) 573€
Апартман(за 2 лица) 708€
Супериор апартман(за 2 лица) 951€

*Во цената на пакетот не е вклучена туристичка такса 1€ по лице на ден

ПАКЕТ 5  И 7  НОЌЕВАЊА

 • 5 ноќевања / 6 дена -15% попуст на сместување
 • 7 ноќевања / 8 дена – 20% попуст на сместување
 • Пријавување од 14:00 часот, одјавување во недела до 17:00 часот предмет на достапност
 • Ноќевање со појадок и вечера
 • Секој ден ваучер со 20% попуст за ручек (храна + пијалок) во ресторанот Сан Марино
 • Неограничена употреба на СПА & Велнес центар и фитнес центар
 • 2 ваучери со 25% попуст на Опуштена масажа (25 мин), во согласност со достапните услови
 • Неограничена употреба на детска соба за игри и детска анимација
 • Бесплатен WiFi и паркинг
 • Деца до 1 година и едно дете до 6 години – БЕСПЛАТНО

 

Тип на соба 5 ноќевања 7 ноќевања
Двокреветна (за 2 лица) 737.5€ 980€
Супериор(за 2 лица) 907.5€ 1204€
Апартман(за 2 лица) 1120€ 1484€
Супериор апартман(за 2 лица) 1502.5€ 1988€

*Во цената на пакетот не е вклучена туристичка такса 1€ по лице на ден

ПАКЕТ 10 НОЌЕВАЊА

 • 10 ноќи / 11 дена
 • 30% попуст на сместување
 • Ноќевање со појадок и вечера
 • Во недела, бесплатно одјавување доцна до 17:00 часот, во зависност од достапноста
 • Неограничена употреба на СПА & Велнес центар и фитнес центар
 • Неограничена употреба на детски игралишта (надворешна и внатрешна)
 • Различна детска анимација
 • Бесплатен WiFi и паркинг
 • Деца до 1 година и едно дете до 6 години – БЕСПЛАТНО
Тип на соба 10 ноќевања
Двокреветна (за 2 лица) 1250€
Супериор(за 2 лица) 1530€
Апартман(за 2 лица) 1880€
Супериор апартман(за 2 лица) 2510€

*Во цената на пакетот не е вклучена туристичка такса 1€ по лице на ден

Услови:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

Отказ на резервација:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

Приговори и поплаки:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ