You are currently viewing Инекс Олгица Хотел & СПА 5* – Охрид 2022/2023

Хотел Инекс Олгица Hotel & Spa 5* е уникатен хотел на брегот на Охридското Езеро со историја долга половина век. Лоциран е на крајбрежјето на Охридското Езеро на околу 4,5км од центарот на градот и околу 15 минути возење до Охридскиот Аеродром. Гостите можат да користат бесплатен паркинг и WiFi. Исто така достапен е и бесплатен влез во базентот и Спа објектите како сауна и парна бања. Масажите се достапни со доплата. Секоја соба има клима уред, ТВ со кабелски канали и мини бар. Приватната бања се состои од туш и када, фен и тн. Некои од собите имаат поглед на езерото. Inex Olgica Hotel & SPA има аперитив сала и ресторан во кој се служат разни национални специјалитети. Терасата е исто така на располагање на гостите. Други алтернативи за јадење, намирници и опции за забава може да се најдат во центарот на Охрид, 5 минути возење далеку од хотелот.

ТИП НА СОБА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ПО ЛИЦЕ ДОПЛАТА ЗА ПАНСИОНСКИ ОБРОК
Еднокреветна 69 € 15 €
Двокреветна   55 € 15 €
 • Користењето на СПА и ФИТНЕС центарот е предмет на резервација согласно достапните капацитети и актуелни хотелски правила и протоколи!

Дадените цени се по лице од ден и вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок 
 • СПА центар
 • Туристичка такса

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

 • Деца од 0 – 5.99 год без посебно легло -бесплатно
 • Деца од 6-11.99 год на помошно легло во иста соба со родител 50% попуст
 • Доплата за пансионски оброк – 15€ по лице 

Инекс Олгица Хотел & СПА 5* – Охрид 2023

Цени 2023 Групи Индивидуални
Вид на соба ноќевање со појадок ноќевање со појадок
1/1 (максимум 1 лице ) 57 евро по лице 83 евро по лице
1/2 ( максимум 2 лица) 47 евра по лице 69 евра по лице
Доплата за пансионски оброк 15 eвра по лице 15 eвра по лице
Во цената Спа центар+Такса+Осигурување-вклучено во цената

*Цените во двокреветна соба се по лице на ден
*Цените за групи важат за група од минимум 15 лица
*Цените нeма да важат за настани ,верски празници и друго кои се предмет на посебни договори,
*Користењето на СПА и ФИТНЕС центарот е предмет на резервација согласно достапните капацитети ин актуелни хотелски правила и протоколи
*Деца од 0 до 5,99 год без посебно легло-без надомест
*Деца од 6 до 11,99 год со помошен лежај во иста соба со родител 50% попуст

Напомена

Хотелот го задржува правото за промена на горе наведените цени

Сместување во соби при доаѓање по 14:00 часот
Напуштање и одјавување до 10:00 часот

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • Хотел Инекс Горица го задржува правото за промена на горенаведените цени.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ