Вила ANEMOHADI – Сивири  2020

Вила ANEMOHADI – Сивири

-20 % попуст за резервација и уплата 100% до 30.12.2019
-15 % попуст за резервација и уплата 100% до 28.02.2020
-10 % попуст за резер вација и уплата 100% до 31.03.2020

Early booking понудата е за определен број на соби

 

Локација
Вилата е лоцирана во Сивири на  70 м од плажа  и 50 метри од центарот на Сивири.

Сивири е мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Местото има голем број таверни во кои се служи свежа риба, морски плодови и традиционална скара. Добро организираната плажа е препознатлива по белиот песок и плиткото море идеално за фамилијарен одмор.

Плажа
90 м од плажа

Опис на објект
Вилата располага со 1/2+2 апартмани кои се состојат од 2 одделни соби, спална соба со брачен кревет  и кауч на раскопување во дневната  соба. Сите апартмани имаат  сопствена  тераса,комплетно опремена  кујна, ТВ и клима уред

Клима уредот е вклучен во цената , менување постелнина  1 пат во текот на престојот

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

 

период ноќевања 1/2 + 2 АПП
16.05 – 23.05 7 59€
23.05 – 30.05 7 89 €
30.05 – 06.06 7 139 €
06.06 – 13.06 7 169 €
13.06 – 20.06 7 199 €
20.06 – 27.06 7 239€
27.06 – 04.07 7 319 €
04.07 – 11.07 7 359 €
11.07 – 18.07 7 419 €
18.07 – 25.07 7 449 €
25.07 – 01.08 7 469 €
01.08 – 08.08 7 469 €
08.08 – 15.08 7     469 €  
15.08 – 22.08 7 449 €
22.08 – 29.08 7 429 €
 29.08 – 05.09 7 319 €
05.09 – 12.09 7 *199€
12.09 – 19.09 7 *159 €
19.09 – 26.09 7 *89 €

Цените се во € плаќањето е во денарска противвредност 1€ = 62 денари.


Цените за НАЕМ за 7 ноќевања

Цените обележани со *се промо цени
На промо цените и за рана резервација НЕ следува попуст

Во цената Е вклучено:              7 ноќевања,
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет
Во цената НЕ Е вклучено:                  Превоз,Патничко осигурување,Такса 0,50 центи на ден за соба се плаќа во објектот


Организираме автобуски превоз со доплата

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота):
03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€ по лице

 04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице
 04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице
 05:00 h Неготино (бензинска Неготино)  35€ по лице
 05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице
 05:40 h Удово (бензинска Удово)  35€ по лице
 06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)  35€ по лице

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики (секоја сабота):  :

05:00 h Битола (Градска Автобуска Станица) 30€ 
04:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола  30€
03.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€
03:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€
03:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  35€ 
04.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€

Попуст за деца:
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена

 Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање од Сивири:
13:30 h
(локално време )
(можни се доцнења во сезона заради густината на сообраќајот)

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Информации…
* За уплата на два термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)

* Попустите не може да се комбинираат,
* Сместување на лица согласно капацитетот на кревети, плус може да се смести 1 дете до 6 г. со возрасен
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
* Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)

* Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.

Важат Општите услови на Т.А. С-ТРАВЕЛ

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.