Casa Karina 4* – Bansko, Bugarija

CASA KARINA 4*

Hotel Casa Karina 4* е луксузен апартмански хотел кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1000м од центарот на Банско Елегантниот ресторан на хотелот може да смести до 140 луге а исто така во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард. Каса Карина на гостите им нуди бесплатно користење на затворен базен, сауна, парна бања, турка бања, како и најразновидни спа третмани со одредена доплата. Исто така во состав на хотелот има и детско катче за деца до 5 години каде што може да се користи и во надзор со родителите. Исто така хотелот дозволува милениче до 5кг – со доплата од 5еур на ден.

Хотелот располага со:
Ресторан, лоби бар, летна градина, внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, внатрешен паркинг и подземна гаража со доплата од 5еур на ден, конференциска сала, интернет wi-fi, перална, ски гардероба и собен сервис.

Check in: 14:00h.

Check out: 10:00h.

-30% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 15.08.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 25.08.2019

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 01.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 01.12.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.12.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 15.12.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.12.2019

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВРЕДНОСТ ОД 62МКД.

CASA KARINA 4* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2019
21.12.2019
B
22.12.2019
26.12.2019
C
27.12.2019
03.01.2020
D
04.01.2020
29.02.2020
A
01.03.2020
31.03.2020
STANDARD ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
  СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА
2 Возрасни лица 66 70.4 114.4 85.8 66
3 Возрасни лица 92.4 99 160.6 119.9 92.4
1 Возрасно лице 49.5 52.8 85.8 64.9 49.5
1 Возр +1 Дете (0-3,99) 49.5 52.8 85.8 64.9 49.5
1 Возр +1 Дете (4-11,99) 55 58.3 94.6 70.4 55
1 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99) 55 58.3 94.6 70.4 55
1 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99) 74.8 79.2 128.7 95.7 74.8
2 Возр +1 Дете (0-3,99) 66 70.4 114.4 85.8 66
2 Возр +1 Дете (4-11,99) 85.8 91.3 148.5 111.1 85.8
2 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99) 66 70.4 114.4 85.8 66
2 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99) 85.8 91.3 148.5 111.1 85.8
2 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99) 105.6 112.2 182.6 136.4 105.6
STUDIO СТУДИО
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 70.4 72.6 121 90.2 70.4
2 Возр +1 Дете (0-3,99) 70.4 72.6 121 90.2 70.4
STUDIO LUXX ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
  СТУДИО ЛУКС
2 Возрасни лица 81.4 83.6 132 101.2 81.4
3 Возрасни лица 107.8 112.2 178.2 135.3 107.8
2 Возр +1 Дете (0-3,99) 81.4 83.6 132 101.2 81.4
2 Возр +1 Дете (4-11,99) 101.2 104.5 166.1 126.5 101.2
2 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99) 81.4 83.6 132 101.2 81.4
2 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99) 101.2 104.5 166.1 126.5 101.2
2 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99) 121 125.4 200.2 151.8 121
1-BED ROOM APARTMENT ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
  АПАРТМАН СО 1 СПАЛНА
2 Возрасни лица 88 92.4 132 101.2 88
3 Возрасни лица 114.4 121 178.2 135.3 114.4
2 Возр +1 Дете (0-3,99) 88 92.4 132 101.2 88
2 Возр +1 Дете (4-11,99) 107.8 113.3 166.1 126.5 107.8
2 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99) 88 92.4 132 101.2 88
2 Возр +2 Возр (0-3,99) (4-11,99) 107.8 113.3 166.1 126.5 107.8
2 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99) 127.6 134.2 200.2 151.8 127.6
3 Возр +1 Дете (0-3,99) 114.4 121 178.2 135.3 114.4
3 Возр +1 Дете (4-11,99) 134.2 141.9 212.3 160.6 134.2
2-BED ROOM APARTMENT ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
  АПАРТМАН СО 2 СПАЛНА
4 Возрасни лица 176 184.8 264 202.4 176
5 Возрасни лица 202.4 213.4 310.2 236.5 202.4
4 Возр +1 Дете (0-3,99) 176 184.8 264 202.4 176
4 Возр +1 Дете (4-11,99) 195.8 205.7 298.1 227.7 195.8
4 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99) 176 184.8 264 202.4 176
4 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99) 195.8 205.7 298.1 227.7 195.8
4 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99) 215.6 226.6 332.2 253 215.6
RELEASE DAYS 7//7 14//14 21//21 14//14 7//7
Период на резервирање Период на престој Промоции
February 11, 2019 December 26, 2019 December 1, 2019 December 26, 2019 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
February 11, 2019 March 31, 2020 January 4, 2020 March 31, 2020 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

Генерални услови:

EB попустите и промоциите НЕ се комбинираат

Новогодишна вечера се задолжителна – 90еур возрасен, 45еур дете од 6-11,99год.

Во цената е вклучено: внатрешен базен (28-30°C), фитнес, сауна, парна бања, WI-FI.

Услуги со доплата:

Бањарки на лице место – 5 лева за целиот престој, со депозит од 30 лева кој е повратен.
Бебешко креветче – со доплата од 5 лева на ден на лице место

Подземен паркинг / определен број на места / – 10 лева / 5еур за 24 часа.

Резервации за престој во период од 22.12.19 до 03.01.20 мора да се со 100% уплата до 10.12.2019

Миленици до 5кг – дозволено, со доплата од 6еур на ден.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

Политика на отказ на резервација:

Сезона A до E – 25% од тотал престојот како пенали / но не помалку од 50% од 1вата ноќ

Сезона B и D – помеѓу 7 до 3 дена пред пристигање – 50% пенали од тотал / не помалку од цената на 1вото ноќевање, отказ 2 дена пред пристигање или помалку – 100% од целиот износ

Сезона C од 14 до 8 дена пред пристигање – 50% пенали од тоталот, но не помалку од 1вото ноќевање. Отказ помалку од 7 дена – 100% пенали

No-Show: 100 % од целиот период, валиден за сите периоди (A, B, C, D, E).

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции. Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови за патување на СКТМ и С-ТРАВЕЛ