You are currently viewing Св.Иван Рилски Ресорт & Спа -Банско 2023/24

ЦЕЛА ЗИМА, ALL INCLUSIVE  2023-2024
Почувствувајте го мирот во планините, воодушевете ги вашите сетила со уметничка гурманска кујна, наполнете се во најмодерниот спа центар во Банско. Доживејте незаборавни моменти и  прекрасни спомени.

15% попуст за резервации потврдени до 15.11.2023

БЕСПЛАТНО сместување со до 2 деца до 12 години за престој до 22.12  во соба или апартман со двајца возрасни
(освен 30.11 – 02.12 (вклучително))

Сместување – цени по соба на ден во евра:

 

 

Сместување

Меѓу сезона 1

30.11 – 22.12.23 г.

 

Мин 2 ноќи

Коледе

23.12 – 28.12.23 г.

 

 

Мин 3 ноќи

Висока сезона

01.01 – 10.01.24 г.

26.01 – 04.03.24 г.

 

Мин 3 ноќи

Меѓу сезона 2

11.01 – 25.01.24 г.

 

05.03 – 07.04.24 г.

Мин 2 ноќи

Услуга: ALL HB ALL HB ALL HB ALL HB
Еднокреветна соба(цена за 1 лице) 171 148 251 225 223 197 203 177
Двокреветна соба | 2+1

Цена за 2 лица

Апартман со една спална(вила) | 2+2

Цена за 2 лица

 

190

 

165

 

279

 

251

 

248

 

219

 

225

 

197

Промо соба без балкон | 2+0

Цена за 2лица

Студио (вила) | 2+1

Цена за 2 лица

 

177

 

152

 

259

 

231

 

231

 

202

 

212

 

183

Апартман со една спална (хотел) | 2+2

Цена за 2 лица

Двокреветна делукс | 2+2

Цена за 2 лица

Мезонет (хотел) 2+2

Цена за 2 лица

 

 

211

 

 

185

 

 

312

 

 

284

 

 

276

 

 

247

 

 

245

 

 

217

Апартман со 2 спални (хотел) | 4+2

Цена за 4 лица

400 349 592 533 524 467 471 414
Премиум дизајн двокреветна соба | 2+0

Цена за 2 лица

Премиум Дизајн студио | 2+1

Цена за 2 лица

 

221

 

195

 

310

 

281

 

279

 

250

 

256

 

228

Премиум Дизајн Пентхаус | 2+2

Цена за 2 лица

241 216 344 315 307 278 276 247
Премиум Дизајн Мезонет | 4+1

Цена за 4 лица

432 380 663 565 555 497 502 444
Бебе 0-1.99 г. Бесплатно
Дете до 5.99 г. на доп. легло Бесплатно
Прво дете 6 – 11.99 г. на доп. легло 44 34 44 34 44 34 44 34
Второ дете 6 – 11.99 г. на доп. легло 39 29 39 29 39 29 39 29
Возрасен и деца над 12 г. на доп. легло во двокреветна стандардна соба

апартман (вила)/ премиум дизајн

студио

 

66

 

58

 

98

 

88

 

87

 

77

 

79

 

69

Возрасен и деца над 12 г. на доп. легло в делукс соба/ апартман(хотел)/ мезонет/ премиум дизајн

мезонет/ премиум дизајн пентхаус

 

74

 

65

 

109

 

100

 

97

 

85

 

86

 

76

Возрасен и деца над 12 г. на доп.

легло в студио (вила)

62 53 91 81 81 71 74 64

*Не важи за период 29.12-31.12.2023

Во цената е вклучено:

 • Сместување на база All inclusive (појадок, ужина, ручек, попладневна ужина, вечера) или
 • Полупансион (појадок, вечера);
 • Пијалоци (ве молиме погледнете ги видовите на пијалоци во концептот All Inclusive);
 • Ски бокс ( пакет за ручек, мора да се побара до 12:00 часот претходниот ден) – при престој на база All Inclusive;
 • Комплимент за сместување во главната зграда на хотелот – минерална вода, кафе и чај
 • Користење на СПА со надворешен 34°C и внатрешен 36 базен и внатрешен 36°C и надворешен 36°C џакузи, сауна и парна бања
 • СПА простор само за возрасни над 16 години – 2 сауни, 2 парни бањи, простор за релаксација со камин;
 •  Користење на фитнес 24/7;
 • Анимација за деца;
 • Отворен паркинг + покриена гаража до исцрпување на 120 паркинг места
 • шатл од и до почетната станица на лифтот;
 • Сите осигурувања, даноци и такси;
 • Пријавувањето е после 15 часот. Доколку вашата соба е подготвена пред тоа време, ќе ве чекираме.

Доплати:

 • Сместување со домашни миленици – 12 еур/ден, под услов да се почитува политиката на хотелот за миленици. Надоместокот важи за сместување во хотелскиот дел и во станбените куќи;
  • За сместување со домашно милениче во хотелскиот дел се плаќа еднократно длабинско чистење од 20 еур;
  • За сместување со домашно милениче во станбените куќи се плаќа и еднократна такса за длабинско чистење од 10 еур;
 •  Користење на платени услуги и терапии во спа центарот;
  ВИП наплата, изненадувања и свечени аранжмани за родендени и годишнини;
 • Сместување на 1 возрасен со 1 дете до 11,99 години во двокреветна стандардна соба = еднокреветно сместување;
 • Сместување на 1 возрасен со 2 деца од 2 до 11,99 години во двокреветна стандардна соба = двојно сместување

 

РОКОВИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ОТКАЖУВАЊА
  Меѓусезона 1 Коледе Висока сезона Меѓусезона 2
30.11 – 22.12.2023 г. 23.12 – 28.12.2023 г. 01.01 – 10.01.2024 г.

26.01 – 04.03.2024 г.

11.01 – 25.01.2024 г.

05.03 – 07.04.2024 г.

Бесплатен период на откажување:

*дена пред пријавување

3 21 21 21
Пенали за непојавување:

*број на ноќевања од датумот на пријавување

1 2 3 2
Пенали за предвремено ослободување /

пред првично бараниот датум:

*Следната неискористена ноќ

 

1

 

Неповратно

 

1

 

1